8 aydır evliyim hiç korunmadan gebelik düşünüyoruz henüz olmadi kaynanam sürekli çocuk konusu açıyor

mutlulukk1

Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2022
104
10
24
Merhaba arkadaşlar ben 1.62 boyunda 48 kiloyum 8 aydır evliyim ve hiç korunmadan gebelik düşünüyoruz henüz olmadi kayananam sürekli eşimin yanında sen zayıfsın yumurtanda catlama olmuyor vitmanin yok o yüzden hamile olamıyorsun diyor bu durumda ne yapamam çok kötü hissediyorum kendimi gebe kalamama zayıflıkla alakası var mıdır?

Merhaba arkadaşlar ben 1.62 boyunda 48 kiloyum 8 aydır evliyim ve hiç korunmadan gebelik düşünüyoruz henüz olmadi kayananam sürekli eşimin yanında sen zayıfsın yumurtanda catlama olmuyor vitmanin yok o yüzden hamile olamıyorsun diyor bu durumda ne yapamam çok kötü hissediyorum kendimi gebe kalamama zayıflıkla alakası var mıdır?
İlk önce kaynananız ortada bir problem varsa bunun "erkek" oğlunda da olacağını öğrensin. Bilmiyorsa siz öğretin. Bizim de 10 ay oldu, bu ay 11.ay bütün testleri yaptırdık. Eşimde de bende de problem yok. Ama hâlâ nasip diyoruz. Kaynananıza gereken cevabı verin bence. Ne münasebet ya her boka muhalefet.

Çok aşırı zayıf değilsiniz bende 45 kiloyum ama 41 kiloykende hamile kaldım siz 1 yılınız dolunca hormon testlerinizi yaptırın bence.

Siz de size böyle diyen kayınvalideye ağzının payını veremiyor musunuz?

Maalesef bu aile baskısı yuzundeb yani stresten gebe kalinamiyor bu dönemde. Benim de öyleydi hiçbir sebep yokken gebe kalamadim. Stresten olacağını söyledi doktorum. Sonra Tüp bebek gebe kaldım. Kayınvalideniz Önce oğluna bksin sperm olmayacağı düşüncesi hiç gelmiyor kayınvalidelerin aklina hep kadinlrda bişey olabilir diye düşünüyorlar çok yanlış. Bı doktora görünün eşiniz sperm analizi yaptırsın siz de muayene olun ona göre yol çizersiniz. Rahim filmi çok önemli bir de rahim filmi sonrası gebe kalan bı arkadaşım var

Kayinvalide fahri jinekolog galiba sip diye çözdü olayi yumurtla catlamiyor diye. Canim bi git eşinle gereken tahlillerini yaptir rahim filmde cektir is sadece hormon degeriylede bitmiyo cunku. 8 ay gecmis yavastan tahlillerini yaptir kafan rahat olsun simdi sen acaba bsy varda mi olmuyo diye dusundukce dahada stresten olmaz git gerekn testleri yap. O cahil kayinvalidene gelecek olursak duyma birak oyle ck.konusurlar herkesin her dedigini duyma esine rahatsiz oldugunu soyle ama bilsin yatak odasinada krismasin su kaynanalar bi zahmet

Terbiyesiz kadına bak ya yok şundan böyle olduğundan çocuk olmuyormuş. Edep haya yok çok biliyorsa kendi hamile kalsın bakalım nasıl bişi ortaya çıkacak. Ayyy kusura bakmayın daha okurken çok sinirlendim. Ağzının payını bi güzel verseydiniz. Tıp bilim doktorlar varken, bunun gibi hadsizler yorum yapıp geri kalmazsa çatlayacak. Sanane seni ne ilgilendirir oğlunla benim yatak oda meselem, ben seninkini sorup burnumu sokmuyorsam sende yapmayacaksın diyiverseydiniz.

Kaynana konusu benimde başıma geldi çok basit” çok istiyorsanız kayınpederimle siz çocuk yapın biz istemiyoruz “ deyin zamanında millete çok laf soktum ben kahka atarak millet beni çok ezmeye çalıştı :)) Allah’ın işine karışılmaz ol der olur nasip .. oldu olacak çocuk yaparken odaya da gelsinler tövbe estafurullah eşin sen ve doktor arasında geçen dialogları kimseyle paylaşmayın ikinizin arasında kalsın bu sizin özeliniz ben bunu çok geç öğrendim aile dediklerim çocuk yok diye yapmadıklarını bırakmadılar susturmazsan hep devam ederler

Ya ona ne kardeşim nasıl sinir ediyorlar ne münasebet vakti zamanı değil belki böyle konuşmasına izin vermeyin eşinizle aranız açılmayacak şekilde sizi üzenlere siz de lafınızı söyleyin lütfen…

alakası yok canım suan bebek düşünmüyoruz diyin eşinle anlaşıp ayrıca zayıflık gebeliğe engel deği için rahat olsun. ovulasyon testi kullanmanı tavsiye ederim.ayrıca bir kadın doktora alttan muayene ol sende birşey çıkmazsa eşin sperm testi ersin bunlarıda gizli yapın 3. kişiler bilmesinnnn

Eşin olacak adam terbiyesiz anasının çenesini kapatamıyor da siz harıl harıl çocuk yapmaya mı çalışıyorsunuz daha evliliğiniz oturmamış bile

Öncelikle lüzumsuz konuşan herkesi susturup, bir sorun varsa bunun eşinizden de kaynaklanabildiği gerçeğini kayınvalidenize anlatın.
İnsanın yaşam enerjisini emer böyleleri. Siz bunlara kulak asmayın.
Ayrıca daha evliliğiniz çok yeni, bence bu kadar kısa bir evlilikte çocuk için doğru zaman mı diye biraz düşünün derim.

Diyecegim tek sey esinizle tatli dilli konusup kayinvalideyle fazla samimi olmamak . Kiriliyorum uzuluyorum vs diyin

X