70.000 Ya Vâris 🍀

Bir de merve bu tarz esmalarda sayı ve zaman önemli gerçekten sayımız kesin değil mi ben çok okuyamadım da çıkanlar olmuş anladığım kadarıyla yürekten isteyerek okuyanı tercih ederim zaten ben de yürekten isteyerek okuyanlarla devam edelim sonradan ben çıkıyorum diyenler olmasa keşke olan da başta söylese kesin bir listemiz olsa kalabalıkta sayı düşüyo evet ama herkesi takip etmek zorlaşıyo zikir zaten dakikalar içinde çekilip bitiyo sayı benim için fark etmez çok olsa da çekerim çekemeyenler lütfen belirtsin tamamlayalım sayı önemli böyle şeylerde Allah kabul etsin eksik kusur varsa da melekleriyle tamamlasın Rabbim hepimiz sağlıkla dileklerimize kavuşalım inşallah

Şöyle ki gerçekten kalabalığız. Kim ne şekilde bağlanıyor ne durumda bilmiyorum. Pürüzsüz ilerlemeyi en çok ben isterim. Defalarca listeyi paylaşıyorum. Okuyanları etiketliyorum yanına emoji koyuyorum. Düzenli okuyanlar aslında okuyamayanı da görüp gün sonuna bize kalacak sayıyı önceden kestirebilir. Bunun zorunda değil kimse ama bu bir güzellik olur. 20.00 gibi yeni kişilere geçiliyor ki saat ideal bence. Yetiştiremeyeni 00.00 a kadar biz tamamlayabiliriz. Dediğim gibi zorunluluk değil ama insanız işte gün içinde bitmesi için. Ki zaten okuyamayını çıkarttım çıkartacağım da. Kimsenin de alınacağını sanmıyorum. Kimse böyle bir şekilde başkasının hakkına girmek istemez zaten.

Ayrıca esma ile ilgili adabıyla ilgili herkes bildiğini söyledi. Bu bir öneri olarak elbette söylensin. Ama kısıtlayıcı gibi alhılanmasın. Tekrar ediyorum pürüzsüz olmasını en çok ben isterim. Ama burda niyet ve hatta bence her zaman her şeyde niyet en önemli şey. Burda yüzlerce kez tekrarlamaktansa 1 kez o esma dua olarak birbirimizi dert ortağı bulup göndersek de yeter. Amacımız en çok beraber dua etmek. Yoksa tuğçe ışınsu olur çıkarız. Frekanslarmış sayılarmış boğulur şaşarız naçizane fikrim. 70.000 sayısı da bir yerden filan görmedim bilerek yazmadım. Kulağıma çalınmış tesbih sayılarından biridir. Ebced filan bakmadım. Bu olayların uydurma olduğunu düşünenlerle aynı fikirdeyim. Allah üçü beşi hesap etmeyecektir. Ama bir topluluk oluştursun ve bir çok kardeşimiz toplanalım diye bir sayı koymak gerekti elbet.

Dediğim gibi dini bilgim herhangi bi iddiam yok. Amacımız aynı dertten olanlar birbirimize duamız geçsin. 1 günde bitmezse 2 günde biter 3 günde biter. Tabi ki salmayalım kendimizi. Yeter ki niyetlerimiz temiz olsun.

Sana cevaben yazdım. Genel fikirlerimi belirtmek istedim.

Allah niyetimizi kabul etsin. Eksiklerimizi affetsin.

Tamam be ne kızıyon amin önemli olan niyet tabi inşallah sonuna kadar eksilmeden gideriz bi kişinin amini bile yeter belki de bilemeyiz

Benden sonra olup, bu ay içerisinde tedavisi olan ve yakın zamanda gebelik olup olmadığı belli olacak olan varsa yer değiştirebilirim. Bir de eksik kalan olursa da okuyabilirim.

Her türlü dua ve zikirin Allah ile kul arasında olduğuna inanırım. Niyet en önemli unsur burda. Telafuzda sıkıntı yaşansa bile gönülden geçen niyet belli.

Gönlümüzdeki hakkımızda hayırlı olarak eylensin, hakkımızda hayırlı olan gönlümüze düşsün inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…