7 senelik evliyim aldatıldım ve affettim ama aşamiyorum

Geçmişe geri dönülemiyor ama anladığım kadarı ile aldattığında çocuk yokmuş. O zaman boşansaydınız sizin için yeni bir hayat kurmak çok daha kolay olurdu. Hem çok genç hem de çocuksuzmuşsunuz. Zararın neresinden dönülürse kar. Aldatan adam yine aldatır. Çünkü karakter meselesi. Kendinizi maddi anlamda güçlendirip boşanın.

Hikayelerimiz çok benziyor. Ben de erken evlendim 18 yaşında. 22 yaşında anne oldum,kızım 8 aylıkken aldatıldım, fiziksel bir şey olmadı, yazışma yakaladım telefonda. Ben de o an boşanamadım, yabancıyım, o zamanlar vatandaş değildim, çalışmıyordum, para,birikim yoktu,kızım bebekti.Gidecek bir yerim akrabam yok Türkiyede.Barışmak zorunda kaldım. Ama tabi hiçbir şey eskisi gibi devam etmedi...3 sene daha evli kaldım, o sırada vatandaş oldum,çalışmaya başladım,sonra boşandım 26 yaşında. Birikimim hala yoktu kredi vs çekerek evi taşıdım, eski eş gram yardım etmedi,kendim her şeyi hallettim. Şu anda 28 yaşındayım, artık o ilk baştaki zorluklar da geçti, maddi anlamda da biraz toparlandim, çok mutluyum. Sevmediğiniz bir insan ile hayat geçmez, sırf çocuk var diye evlilik devam edilemez bence. Mutsuz bir anne,mutlu bir çocuk yetiştiremez. Küçük çocuk ile boşanmak, yeni düzen kurmak çok zor,ama imkansız değil.

Örnek alman gereken bir hayat yazmış. Ki sen en azından kendi ülkendesin , herşeye yabancı bir kadın bile toparlanıp ayağa kalkabiliyorsa sen neden yapamayasın.

J jonuska Gerçekten tebrik ederim 👍 Şu forumda görmek istediğim kadın gücü işte bu. Küllerinden doğmak , kendini sevmek , değer vermek budur. Kocamaaan sarılıyorum . Hayat bundan sonra güzel kapılar açsın sana ve evladına 🤲

Merhaba öncelikle ben evliliğimin 4. Senesinde aldatıldım fiziki aldatılma değildi telefondan biriyle duygusal bir ilişkisini yakaladım ve evi terk ettim süründürdum baya duygusal olması beni daha çok yıprattı 25 yaşındayım ve kendime yediremiyorum niye affettim bilmiyorum deli gibiii aşık mıyım hayır bağımlılık mi hayır sadece affettim ama 3 yıl geçti ve benim mide bulantım geçmedi hala istemeden ilişkiye giriyorum ve asla istekli değil sürekli laf sokuyorum kendime engel olamıyorum içimde huzursuzluk var içimdeki seslere engel olamıyorum şuan kötü biri değil evliliğimiz için çabalıyor çalışıyor çocuğuna aşırı düşkün ama benim için sadece aynı evde yaşadığım biri yani akşam eve gelmesini bile 4 gözle beklemiyorum belki başkalarına komik gelicek ama daha 25 yaşındayım küçük evlenmenin pişmanlığıni zaten çok yasadım çocuğumu çok seviyorum elimden geleni yapıyorum iyi bir anne olmak için öyle olduğumuda düşünüyorum ama eş olarak sağlıklı bir düşünceye sahip değilim esiimi artık opemiyorum konuşmak istemiyorum bile bana akıl verin
aldatan adamı affede affede tepenize çıkarıyorsunuz sonra her haltı yiyor yiyor en sonunda da tekmeyi koyuyor aferim size.

Hayat enerjimi emdi ben çok pozitif biriydim şimdi kuruntular düşünceler peşimi bırakmıyor bütün güzel huylarımi kaybettim
Nasıl affeceksin ki affedemezsin ona her baktığında aklına gelir. Aldatan insanı hayatından bir an önce def etmen gerekir ki iyileşebilesin...

Adam aldatmış, sen affetmişsin hatta bi yere gitmesin diye çocuk bile yapmışsın, bu aşamadan sonra unutamıyorum demek çok mantıksız..adam da pişman yuvasına çok bağlı diyorsun, o dönem yapamadığını şimdi mi yapacaksın..ya bu deveyi güdeceksin,ya da bu diyardan gideceksin..

Su cocuklari evlilik duzeltir diye yapmasaniz keske. Bak duzeltemedi, daha da kotu oldu. Cocuk mutlu yuvaya yapilir, iyice Emin olunduktan sonra.

Merhaba öncelikle ben evliliğimin 4. Senesinde aldatıldım fiziki aldatılma değildi telefondan biriyle duygusal bir ilişkisini yakaladım ve evi terk ettim süründürdum baya duygusal olması beni daha çok yıprattı 25 yaşındayım ve kendime yediremiyorum niye affettim bilmiyorum deli gibiii aşık mıyım hayır bağımlılık mi hayır sadece affettim ama 3 yıl geçti ve benim mide bulantım geçmedi hala istemeden ilişkiye giriyorum ve asla istekli değil sürekli laf sokuyorum kendime engel olamıyorum içimde huzursuzluk var içimdeki seslere engel olamıyorum şuan kötü biri değil evliliğimiz için çabalıyor çalışıyor çocuğuna aşırı düşkün ama benim için sadece aynı evde yaşadığım biri yani akşam eve gelmesini bile 4 gözle beklemiyorum belki başkalarına komik gelicek ama daha 25 yaşındayım küçük evlenmenin pişmanlığıni zaten çok yasadım çocuğumu çok seviyorum elimden geleni yapıyorum iyi bir anne olmak için öyle olduğumuda düşünüyorum ama eş olarak sağlıklı bir düşünceye sahip değilim esiimi artık opemiyorum konuşmak istemiyorum bile bana akıl verin
Bosanmak mantıklı bir çözüm ?

Evliliğinin 4. Senesinde aldatıldığın halde affedip, ondan bebek yapmakta hiç bir sorun görmemişsiniz. Şuan aldatılmayı sorun etmenizin sebebi ise adama karşı hislerinizi değişmesi. Ayrıca 'ben Mardinliyim, boşansaydim aileme laf söz edildi' kısmı tamamen sizin uydurmanız. Doğu'da boşanmak isteyen boşanıyor hele çocuk yoksa daha kolayda evleniyorlar orada. Annem doğulu olduğu için oradan bilmiyorum.
Haklısın.elalem mi kalmış bu çağda?

X