7 haftalık kanama

iremgns

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2020
262
176
Merhaba kızlar ben bugün itibariyle 7+1 günlük gebeyim. 5+5 te doktora ilk defa gittim kesemin etrafında kanama alanı olduğunu söyledi doktor. Progestan kullanıyorum o yüzden 1 kere aksam yatarken. Tatil planımız vardı doktora gidebilir miyim dediğimde sıkıntı olmıcağını söyledi. Ben de gittim 6+4te kalp atışını duyduk çok şükür kanama alanım azalmış ama ertesi gün kahverengi leke geldi 3 gün sürdü sadece peçeteye sildikçe geliyordu. Sonrs geçti. Ama bu sabah hafif bi sancıyla kalktım saat 9 da. Tuvalete gittim afedersiniz kan işemiş gibiydim bildiğiniz kırmızo kan geldi. Peçetede de farkettim ödüm koptu hemen eşimi uyandırdım acile gittik. Acil beni hemen bi kadın doğum doktoruna yönlendirdi. Doktor ultrasonla baktı bebeğim çok sağlıklıydı çok şükür hem büyümüş hem de kalp atışını duyduk. Kanama alanımın da yine az olduğunu ama çok az da olsa bi düşük riski olduğumu söyledi proluton iğne verdi 3 tane 3 gün arayla. Eve geldim kırmızı kan kahverengi ve pembe olmak üzere ara ara peçeteye sildikçe hala geliyor. Böyle birşey yaşayan var mı güzel şeyler duymaya ihtiyacım var mental olarak kötü durumdayım. Hep yatmak zorunda olduğum için de baya psikolojim bozuldu

Bende 7+2 ama çok kötüyüm ayağa kalkamadım o derece bugün. Sancı .. halsizlik .. ilk kez bu kadar oldum. Yemek yiyesim geliyor yiyemiyorum bulantı aşırı.. kanama cokmu az mı lekemi nasıl oldu.

Benim 5 haftalıkken başladı 8 haftaya kadar hergün kahverengili oldu. Hiç kalkmadım o sürede yattım. Sonrasında arada 11.haftaya kadar devam etti. Sonra 11.haftada sizin dediğiniz gibi kırmızı yoğun kanama yaşadım. Ama çok şükür bebek iyiydi. Kanama alanı bi az görüyordu doktor bi görmüyordu. Mutlaka yatıp dinlenin başka bi çaresi yok malesef. Hiçte korkmayın her iki gebeden biri mutlaka yaşıyo bu durumu.

Kuzucum ablam ikinci gebeliğinde adet gördüğünü sanacak kadar çok kanaması oldu. Adet gördüğünü sanıp test bile yapmadı. 5-6 gün yoğun kanaması vardı tarihi de denk gelince adet gördüğünü düşündü doğal olarak. Hatta o kadar kanamanın üstüne italyaya gitmişti 1 haftalığına. Sonra Türkiye’ye dönünce bi sonraki adeti gecikti diye test yapıyor doktora gidince öğreniyor bebek 8 haftalık olmuş. Aynı böyle kanama alanları varmış. Şimdi hatırlamıyorum adını bi hap kullandı sadece ve yeğenim 8 yaşında şu an. Yani böyle ciddi bir kanama bile aklına düşük getirmesin. Önlemini al doktorun ne derse yap ama moralini de yüksek tut. Bebeğin sağlıklıymış büyüyormuş ne mutlu sana

Geçmiş olsun bir tanıdığımız var kendine hiç dikkat etmez dolu büyük tüp bile kaldiriyor sürekli kanamasi oldu ilaçta kullanmadı bebek tutunuyor şuan sagliklilar

Geçmiş olsun bir tanıdığımız var kendine hiç dikkat etmez dolu büyük tüp bile kaldiriyor sürekli kanamasi oldu ilaçta kullanmadı bebek tutunuyor şuan sagliklilar
Ben de tedbirli olmayı çok abartmıyorum ama senin tanıdık da aşırı rahatmış Kanama olur da insan tüp kaldırır mı ilaçsız durur mu

Ben kalp atışını henüz duyamadım geçen hafta.. haftaya bakalım.saglikli gebelik olsn inşallah herkesin
İnşallahh ya aminn benim bugün yoğun kanamam oldu ama doktora gittiğimizde bebişimiz çok iyiydi çok şükür iğne kullanıyorum şimdi benim de hafif mide bulantılarım var o kadar inşalşah çok güzel günler bizi bekliyor

Güçlü bebeklerimiz çokl sağlıklı olsunlar inşallahh benim de çok az görünüyomuş neden olur anlamadım sürekli yatmak da iyi değil diyorlar yattıkça da zaman geçmiyo kiş ben de başladım şindi yatmaya ama sıkılıyorum

Çok şükür yaa maşallah yeğeninize de ben de böyle derim inşallah :)) korkuttu işte bugün miniğimiz bizi ama şimdi kanamam da durdu çok şükür bakalım neler bekliyor bizi

Ben de tedbirli olmayı çok abartmıyorum ama senin tanıdık da aşırı rahatmış Kanama olur da insan tüp kaldırır mı ilaçsız durur mu
Biz dedik düşürdü mu yok masallah yani ayak yalın nisan mayıs gibi geziyor soguk suyla balkon yıkıyor ben duyduğumda o kadar dikkat ettim kimyasaldi benim diyorum şimdi olsa gözüm gibi hareket bile etmem

Biz dedik düşürdü mu yok masallah yani ayak yalın nisan mayıs gibi geziyor soguk suyla balkon yıkıyor ben duyduğumda o kadar dikkat ettim kimyasaldi benim diyorum şimdi olsa gözüm gibi hareket bile etmem
Ama canım o bebeğin de sorumluluğu var üstünde öyle rahat hareket etmek de doğru değil. Anneye emanet onun canı. Dikkat etmesi lazım biraz da. Geçmiş olsun sana da inşallah hemen hamile kalırsın yine

Ama canım o bebeğin de sorumluluğu var üstünde öyle rahat hareket etmek de doğru değil. Anneye emanet onun canı. Dikkat etmesi lazım biraz da. Geçmiş olsun sana da inşallah hemen hamile kalırsın yine
Amin inşallah hayırlısı nebilim ya bizde sorun ya da onda ortası yok

Yok bu aralar dikkat edin yatın dinlenin mutlaka. Yattıkça geçiyo, kalkıp yürüdükçe artıyo. Nedenini bilemiyor doktorlar da.
Sağlıkla kavuşalım inşallah

Kimyasal olduğunu kaçıncı hafta anladı doktor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…