7 cm MİYOMLA HAMİLELİK YADA AMELİYAT

Pazartesı gunu kapalı amelıyat olacagım 🙏ınsallah benımkıde sızınkı gıbı cok kolay gecer yazdıklarınızı okuyunca ıcım rahatladı valla😀😊bana amelıyat dısında hısteroskopı yapacakmıs bırde dıs gebelık gecırmıstım ben gecen sene bı hasar kalmısmı kalmamısmı ona bakacakmıs aynı zamanda.Yarın anestezıst randevum var bakalım hayırlısıyla cıkayım amelıyattan yazarım son durumu
Şimdiden geçmiş olsun o kadar rahat gececek ki inanın dişime dolgu yaptırdığımda bile daha stresli ve agrılı oluyordu🥰

Arkadaslar amelıyatımı oldum ve burdan bana cesaret veren arkadaslarıma once tesekkurler.Benım yazdıklarımda belkı bırılerıne cesaret olur.Laparoskopık olarak amelıyatımı oldum,7 cm saplı rahım dısı ve 2,5 cm ıntramural myomum alındı.Amelıyat kolay anestezı cok zor gectı benım ıcın.Cunku alerjı oldum ve hıcbı ılac kullanamadılar.koca amelıyatı agrı kesıcısız antıbıyotıksız atlattım,bıde zor olan sey gaz sancısıydı,laparoskopıde karnı gazla dolduruyolarmıs o gazı vucut yurudukce sıvı aldıkca atacakmıs,gaz agrısı zorluyor,anestezı boylesıne benı kotu yapmasaydı benım ıcın cok gızel bı deneyım olacaktı ama benım bunyem cok alerjık ben zaten soylemıstıma dr lara anestezı alerjm oldugunu.O yuzden korkmayın.Ayrıca rahımde kavıteye baskı yapıyormus myomlar.Iyıkı bu amelıytı oldum ıcımden 10 cm kıtle cıktı resmen.Sorusu olanları seve seve cevaplarım.Bugun taburcu oldum

Korkmayın bende de vajene doğmuş saplı submukoz miyom vardı büyüklüğü de 5 aylık bir bebek kadardı ameliyat oldum 1 sene oldu ameliyat olalı çok şükür şimdi iyiyim korkulacak bir şey yok inşallah sorunsuz bir ameliyat olur sizin de 🥰🙏🏻
Geçmiş olsun açık ameliyat mı oldunuz.Biraz bilgi verebilir misiniz
Kaç günde iyileştiniz ve karnınızda bir şişlik kaldı mu

Geçmiş olsun açık ameliyat mı oldunuz.Biraz bilgi verebilir misiniz
Kaç günde iyileştiniz ve karnınızda bir şişlik kaldı mu
alttan yapıldı ameliyatım 1 hafta 10 güne toparlanıyor karnımda da bir şişlik kalmadı korktuğunuz gibi bir şey değil ilk başlarda adet sancısı gibi ağrı oluyor ve biraz kanama oluyor sonra rahim toparladıkça kanama kesiliyor iyi ki yaptırdım diyorum kendisi bende kurban kesiği gibi adet kanaması yapıyordu

tekrar çok geçmiş olsun ne güzel iyileşmişsiniz.O zaman anladığım kadarıyla sizdeki miyom rahim içindeymiş.O zaman karından bir kesi yapılmadı değil mi

X