7. Bebek için tüp bebek yapılır mı ?

darkeve

Câhille sohbeti kestim
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2023
73
35
Kızlar şimdi yakından tanıdığım birisinin 6 çocuğu zaten var ama ebeveynler yedincisini de yapmaya çalışıyor ve ne hikmetse olmuyor bu yüzden tüp bebek yapmayı da düşündüler , artı şöyle bir durumda var 6 çocuklarına karşı yetersizler , çocukların bir kısmı yatılı yurtlarda kalıyor evde kalınması istenilmiyor, çocukların bakımı 2-3 yaşına kadar normal ondan sonrası baştan savma , beslenme olarak da düzensizler , ev bu aile nüfusu için küçük, hadi bunları geçtim baba sürekli işle meşgul çocuklarıyla hiç bir ilgisi yok ,annede eşi korkusundan dışarı bile çıkamaz halde ama hastane olsun çocukların okuluyla ilgilenmek olsun her zaman yalnız başına gider hiç bir zaman eşi onunla gelmez , tüm yük ondadır , bence tüp bebeğe bir sınır getirilmeli ,böyle ailelere de çocuk için sadece belli bir kota verilmeli . Bu hikayenin sorumlusu size kim gibi geldi ? Ve ayrılmak istediklerini söylemişlerdi bana gerçekçi gelmedi 🫤olan çocuklara oluyor gibi ( hakaret etmeden ve saygılı bir biçimde yorum yapmanızı bekliyordum 😇)

Sosyal hizmetler müdürlüğüne şikayet edin.
O yurtlara da öyle kolay kolay çocuk veremiyor herkes, devlet kılı kırk yarıyor.
Yurda veriyorlar madem doğurup doğurup, daha yurda almazlar üstlerine kalır bebeleri bakalım ne yapacaklar

Bu yurtlar din yurtları çoğu zaten yalvar yakar çıkmak istediler , sonunda da çıktılar bir daha gönderemediler , çocukların yurtta daha rahat ettiğini düşündüler , o yüzden gönderdiler ki ilk başta öyleydi zaten çocuklar için yurt daha rahattı evden ama daha sonra aniden yurttan ayrılmak istediler, biri iyi muamele görmediğini diğeri de kötü alışkanlık hırsızlık öğrendiği için çıktı , diğeri de uyuz hastalığı bulaştığı için yurttan çıktı , sosyal hizmetin bunların hepsinden haberi var , tuhaf olan şey sosyal hizmet çocuklara değilde anne ve babanın kendi ilişkileri içerisindeki sorunları çözmeye odaklanmış gerçekten şaşırıyorum orda çocuklar daha madur olmuş neden onlarında sesini dinlemiyorlar .😟 bu olayda da anne diyor ben suçlu değilim baba da ben de değilim diyor ben ise ikisinin de suçlu olduğunu düşünüyorum

Bu yurtlar din yurtları çoğu zaten yalvar yakar çıkmak istediler , sonunda da çıktılar bir daha gönderemediler , çocukların yurtta daha rahat ettiğini düşündüler , o yüzden gönderdiler ki ilk başta öyleydi zaten çocuklar için yurt daha rahattı evden ama daha sonra aniden yurttan ayrılmak istediler, biri iyi muamele görmediğini diğeri de kötü alışkanlık hırsızlık öğrendiği için çıktı , diğeri de uyuz hastalığı bulaştığı için yurttan çıktı , sosyal hizmetin bunların hepsinden haberi var , tuhaf olan şey sosyal hizmet çocuklara değilde anne ve babanın kendi ilişkileri içerisindeki sorunları çözmeye odaklanmış gerçekten şaşırıyorum orda çocuklar daha madur olmuş neden onlarında sesini dinlemiyorlar .😟 bu olayda da anne diyor ben suçlu değilim baba da ben de değilim diyor ben ise ikisinin de suçlu olduğunu düşünüyorum
Sosyal hizmet aileyi korur ki yuva yıkılmasın kadın açıkta kalmasın, çocukları devlet bakmasın diye. Mantıklı olanı yapıyor yani.
Din yurtlarına sosyal hizmet hiçbir şey yapmaz, maalesef vicdanlı ve mantıklı bir doktor kadının doğum durumunu görüp engel olana kadar bunlar üreyecek

Dışardan birsi olarak bir konu açmışsınız. İç yüzlerini bilmediğimiz sizin tanıklığınızla anlattığınız şeyler için yorum beklemişsiniz. Konu ne tüp bebek konusu, ne aile içi sorun konusu (şahıslar kendileri açmadığı için). Sizde dahil kimseyi ilgilendirmeyen yaşam tarzlarını, elimizde klavye var diye atıp tutalım mı? Gerçekten şu konuya yorum yapacak insanlar neye yorum yapacak?

Dışardan birsi olarak bir konu açmışsınız. İç yüzlerini bilmediğimiz sizin tanıklığınızla anlattığınız şeyler için yorum beklemişsiniz. Konu ne tüp bebek konusu, ne aile içi sorun konusu (şahıslar kendileri açmadığı için). Sizde dahil kimseyi ilgilendirmeyen yaşam tarzlarını, elimizde klavye var diye atıp tutalım mı? Gerçekten şu konuya yorum yapacak insanlar neye yorum yapacak?
O kadar güzel bir cevap ki tebrik ederim.

Ortada bir istismar ve ihmal varsa herkesi ilgilendirir . Ki ben isim vermedim ben konuya benzer bir tecrübe yaşamış insanların tavsiyelerini okumak istiyorum, senin bu söyleminde bu tür şeyleri normalleştirir ,sen bu yazıyı kim olarak yazdığımı bilmiyorsun bu kadar net konuşmamalısın

Hay ağzınıza sağlık 👏👏👏
Kime ne
Herkes kendine baksın önce

Dışardan da böyle görünmeselermiş alla allaaa çocuğun hırsızlığını öbürünün uyuzunu bilebilecek kadar yakın biri işte

X