7 aylık bronşit başlangıcı

arines13

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2023
2
0
21
7 aylık bebeğim öksürdüğü için doktora götürdük. Bronşit başlangıcı dedi ve augmentin antibiyotik şurup, ventolin ve cortair verdi. Ventolini 6 saatte bir cortairi 12 saatte bir verip antibiyotiğini de kullanmaktayız. Ancak bebeğim bu gece neredeyse hiç uyuyamadı bir öksürük yakalıyor ağlamasına bile fırsat vermiyor ve art arda defalarca öksürüyor 2dk dinleniyor yeniden öksürüyor. Ne yapacağımı şaşırdım. İlaçları düzenli kullanıyoruz. Biberon Bebek sütü içiyodu artık içmiyor yalnızca emzirerek besliyorum bir de sevdiği ek gıdalardan azıcık yiyor.

benim 6 yaşındaki kardeşime de öyle dediler her ay mutlaka bir öksürük tutuyor. ne yapacağımızı biz de bilmiyoruz :KK43: size de çok geçmiş olsun inşallah atlatır. biz ballı turp yaptık onu önerirdim ama sizinki çok küçükmüş :KK43:

Ezilmis sarimsaga sulandiracak kadar zeytinyagi ekleyin, karistirin, 10 dk bekletin. Bebegin ayaklarinin altina sadece yagli kisimdan surup corap giydirin. Oksurugu kisa surede kesiyor. Etkisi iki uc saat. Etkisi gecince yeniden yag suruyorsunuz. Gece gunduz farketmez.

Biz de 15 aylık gibi geçirmiştik. Hastaneye yatış yapılmadıysa hafif geçiriyordur paniklemeyin.
3-5 güne rahatlar.
Yemeğe zorlamayın. Emsin sadece. Hiç önemli değil. Önemli olan sıvı alımı.
Günde kaç cc süt geliyor takribi biliyor musunuz?
Uykuda uykuya ilk daldığı anlarda biberon denediniz mi hiç?
Biz bronşit olduğumuzda sütüm çok azalmıştı.
Uykuda 150cc falan mama içirebildim diye doktor serumu söktürmüştü. Hiç ek gıda almadık 1 hafta düşün 15 aylık bir de. Ama doktor gece o 150yi içiyorsa gündüz de bir kere uykuda içirsen yeter demişti.
Hastanede 3 gün kaldık. Bize de çok ağır değil rutinde yatış 5 gündür demişti doktor. Demek ki sizin bayağı başlangıç durumunda. O yüzden hiç paniklemeyin.
Bunlar hep tecrübe böyle böyle büyüyorlar galiba :)

X