6 yaşındaki kızın adet görmesi

ayse1981

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2007
1
0
Arkadaşıma temizliğe gelen kadının 6 yaşındaki kızı ilk adetini görmüş durumda. Sizce bu durum normal olabilir mi, yoksa anormal bir durum söz konusu mu? Yardımcı olabilirseniz seviniriz...

kesınlıkle normal degıl.. hormon tahlıllerı yaptırması gerek sanırım...

Bencede hormonlarında bi sorun olabilir ya da..... yadasını yazmak istemiyorum.
Mutlaka doktora götürmesi gerekir tabiki....
Ben bi ara duymuştum kadının biri kızına hergün bol miktarda çilek yedirirmiş.Kızda bunun gibi küçük belki daha küçüktü.Ve o kız da adet olmuş.Sonradan ortaya çıkmış meğersem çilekler hormonlu olduğundan kız erken gelişmiş.Gazetelerde çıkmıştı bu olay.belki böyle bi durum da olabilir.Geçmiş olsun..

bencede hemen bir doktora götürsün...benim kizimla bale dersi yapan bir kiz cocugu vardi...ben o zaman anlamamistim...tombik bir seydi cok tatli resmen gögüsleri vardi 5 yasinda oldugu icin sirin duruyordu...ama annesi cok üzgündü...dogduktan sonra doktora götürmüs ...yüzünde sivilce var diye ...doktor soyup bacaklarinin arasina bakmis birden ... annesi sok gecirmis doktor ne yapiyor diye ...tüylenme varmi diye kontrol etmis doktor ...sonra derhal testler yapilmis...bebek dogduktan sonra ergenlige girmis megersem...hormon tedavisi görüyordu minicik cocuk ...doktorlar demis 10 yasina gelmeden gögüslerinin büyüklügünden sirti yamulur, birde beynini de etkiliyormus o yüzden ilaclari icmesi gerekiyormus ...ayriyetten hep spor yaptiriyorlardi koordinasion bozuklugu olabiliyormus...bu yüzden ögrenmektende zorluk cekebilirmis...kadin cok ugrasiyordu
allah sifa versin ...gecmis olsun

Hiç normal değil, olsunda 11-12 yaşlarında olsun en erken öncesi kesinlikle hormonal bi bozukluğunun olduğunu gösterir gitmemişmi doktora yahu

kizlarda en enken 9 en gec 16 yas arasinda adet gorme olayi gerceklesir bu yas sinirlari oncesi ve sonrasinda gorulen kanamalar hormon bozuklugunun isaretidir!!!

tüm arkadaşlara katılıyorum mümkün değil böyle bişey.:1shok:

ya arkadaslar benim agzim acik kaldi bu duruma.................................

ay inanamıyorum böle şeylerde oluyo ama hemen dr görünmesi lazım 6 yaşında ufacık çocukta adet olurmu hiç.ilk defa duydum.

ay canım ya kıyamam,hemen dr a götürsünler hiç de normal bişey değil

Eğer ergenliği tedaviyle geciktirmez ise 30 lu yaşlarda da menepoza girer.Doktora gitmeli.

bu tabiki normal değil ama artık ilkokula baslamayan cıcukların adet olduğu sıkca görülüyor.bunun ne deni yediğimiz hormonlu yiyeceklerden cocuklar cok hasas ki bu sonuçlarla karsılasıyoruz...allah sonumuzu hayır etsinn

bence hormon bozukluğu var ve erken ergenliğe girme sorunu hemen doktora gitmeli kardeş.

korkmayın mutlaka bir çaresi vardır

gecenlerde esra ceyhandada cikti bu durum cok anormal o cocuklari hem ruhsal hemde bedensel olarak etkiliyor bu durum hemen bi doktora gitmesi lazim sanirin bir tedavi yöntemiyle bu durum durduruyor ya cok üzüldüm..
allah korusun erken adet olan kisilerde gögüs kanseri olma riski cok yüksek

ben arenada izlemiştim erken adet gören kız cocuklarının boyu uzamaz ve gelecekte bisürü sorun yasarlarmıs benim kardesim 10 yasında olmustu o bile erken bi doktorla görüssünlar çünkü adeti erteleyebilirler ama ertelemesinler Allah şifa versin

X