6 yaş çocugumda göz kırpma ve boğaz temizleme tiki var.

emelkkk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2017
21
4
37
6 yaş oğlum okulda akran zorbalığı yaşadığı için 4 aydır tikleri var. İlk göz kırpma ile başladı 1 haftadır da boğaz temizleme var. Böyle sorunla karşılaşan oldu mu ne yapmam gerekiyor. Doktora götürmek dışında deneyimleyen var mı

Tiklerin temelinde kaygı yatıyor bu yüzden doktorlar genelde kaygı giderici ilaç veriyorlar.Mutlaka gidin doktora yoksa tikler yüzünden iyice akran zorbaligina maruz kalacaktır.

Benim oğlumda da var bazen azalıyor bazen artıyor ama okulda herhangi bir sorun yaşamıyor doktor dehb var demisti ilaç kullanmadık ve dersleri falan da iyi öğretmeni çok memnun

Benim oğlumda da var bazen azalıyor bazen artıyor ama okulda herhangi bir sorun yaşamıyor doktor dehb var demisti ilaç kullanmadık ve dersleri falan da iyi öğretmeni çok memnun
Bizimde azalıp artıyor ev ortamında daha çok dışarıda daha az sizin oğlunuz kaç yaşında ne kadar süredir var

Bizimde azalıp artıyor ev ortamında daha çok dışarıda daha az sizin oğlunuz kaç yaşında ne kadar süredir var
Oglum 7 yaşında 5 yaşından beri var özellikle telefona çok baktigi dönem oluyor dikkat edin ya da stresli olduğu zaman

Bizimde aynısı. Ama 4 aydır neredeyse hiç telefon vermedim. Ama hala düzelmedi de. Bir de konuşmaya başlayınca yapıyor. Sizde nasıl durum

Pedagog mu yoksa psikiyatrist mi bakıyor tam olarak. Kime gitmeliyim
Tedavi edecek olan doktor yani psikiyatrist olacak eğer okb teşhisi konulursa. Direkt psikiyatriste de gidebilirsiniz. Yönlendirme açısından pedagogla da başlayabilirsiniz. Açıkçası ekonomik durumla karar verilebilir buna. Durumunuz müsaitse pedagogla başlamak mantıklı olur, değilse dediğim gibi direkt doktora da gidilebilir. Gözünüz korkmasın, tedaviyle tamamen geçiyor. Ben tedavi oldum ve kurtuldum. Boşuna yıllarca eziyet çekmişim. Belki çocuğunuzda strese bağlı oluşuyordur, terapiyle bile çözülebilir.

Pedagog mu yoksa psikiyatrist mi bakıyor tam olarak. Kime gitmeliyim

Tedavi edecek olan doktor yani psikiyatrist olacak eğer okb teşhisi konulursa. Direkt psikiyatriste de gidebilirsiniz. Yönlendirme açısından pedagogla da başlayabilirsiniz. Açıkçası ekonomik durumla karar verilebilir buna. Durumunuz müsaitse pedagogla başlamak mantıklı olur, değilse dediğim gibi direkt doktora da gidilebilir. Gözünüz korkmasın, tedaviyle tamamen geçiyor. Ben tedavi oldum ve kurtuldum. Boşuna yıllarca eziyet çekmişim. Belki çocuğunuzda strese bağlı oluşuyordur, terapiyle bile çözülebilir.
Peki tedavi ilaçla mi geçti yoksa psikolog ile mi. Ve de ilaç kullandıysanız yan etkilerini yaşadınız mi

Akran zorbalığına mı uğruyor? Eğer öyleyse ben çevresini değiştiririm çocuğumun.

Peki tedavi ilaçla mi geçti yoksa psikolog ile mi. Ve de ilaç kullandıysanız yan etkilerini yaşadınız mi
Ben ilaç kullandım, ilk günler biraz yan etkisi oldu ama korkulacak ve ciddiye alınacak yan etkiler değildi. Sonucu görünce o yan etkiler yanında hiçbir şey.

X