Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar 6 senedir saç dökülmesi dayanamıyorum artık

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Merhabalar arkadaslar canim o kadar sıkkinki 6 senedir saclarim dökülüyor yapmadigim sey kalmadi haplarmi bitkisel yaglarmi kürler mi mezoterapiler mi prplermi hic biri ise yaramadi hic bi sekilde. En son minioxil kullandm 3 ay dokulme durdu sadece 3 ay sonra hemen gene devam etti artik sabrim kalmadı sacimi ne toplayabiliyorum ne salabiliyorum ne orebiliyorum elimi her attigimda sac hergun aglamak herseyden nefret ettim disari cikamyorum herkes aaa saclarin cok seyrek diyorya Allahm keske beni oldursen de bu aciyi cekmese artik diyorum kan tahlillerimin hepsi normal tum tahlillerimi yaptirdim ama gel gorki sonuc yok yapcak hiçbişey yok bildiginiz benim sac dokulmeme tip caresiz kaldi 10 tane doktora gittim 7si ozel kimse bi cozum bulamadi yemedim icmedim para biriktirdim senelerce okula otobusle degl yuruyerek gittim sif sacim icin ama hala ayni. Allah oyle biseyle siniyoki beni hani desem hayirlisi buymus kel kalmamin nesi hayirli olabilir ? Sac ektirmek desem uygun degil ve pahali artik nefes alamiyorum derken birde yuzum sivilce doldu art ik hem sacim hem yuzum felaket bir sekilde psikolojim bozuldu herseyim ters gidiyor zaten akliniza ne gelirse. Icimi dokmek istedim sadece bunuda agliyarak yaziyorum keske boyle olmasa 6 senedir tek hayalim saclarmin dokulmesi inanin baska hicbi hayalim yok.
Canimm bi sakinnnn lutfen...
Emin ol dermansiz dert yok!
Sanki caresi olmayan bi hastaliga yakalanmis gibi konusuyorsun. Oyle bile olsa Allah tan umit kesilmez, kesmemeliyiz..
Oncelikle stresi birak. Stres mahveder, hic sac problemin olmasa bile doker sacini..
Her gün bir diş sarımsak yutun kızlar durdurmayı ve gürleşme sağlıyor. Sonra şampuanınıza sarımsak ezin,o şampuanla yıkayın. Durularken de suya sirke katın mis gibi yapıyor. 29 yaşındayım yıllardır çözüm aradım ancak bu şekilde dökülmem durdu.
Arkadasin soyledigi sey dogru.
Ben de aynen bu sekilde yapiyprum bakimimi.
Her gun muhakkak hayatin buna bagliymis gibi 1 dis sarimsak yut uyumadan evvel.
Ve bitkisel bir sampuan sec.
Icinde paraben, sulfat vs olmayan.
6 dis sarimsak rendele. Bal ve badem yagi istersen kokmamasi icin menekse yagi da ilave et. Calkala. Her banyoda bununla sacini yika. Durulama suyuna da sirke at. Istikrarli bi sekilde devam edersen inan faydasini goreceksin ama oncelikle bu depresif halinden kurtulman lazim...

Canimm bi sakinnnn lutfen...
Emin ol dermansiz dert yok!
Sanki caresi olmayan bi hastaliga yakalanmis gibi konusuyorsun. Oyle bile olsa Allah tan umit kesilmez, kesmemeliyiz..
Oncelikle stresi birak. Stres mahveder, hic sac problemin olmasa bile doker sacini..

Arkadasin soyledigi sey dogru.
Ben de aynen bu sekilde yapiyprum bakimimi.
Her gun muhakkak hayatin buna bagliymis gibi 1 dis sarimsak yut uyumadan evvel.
Ve bitkisel bir sampuan sec.
Icinde paraben, sulfat vs olmayan.
6 dis sarimsak rendele. Bal ve badem yagi istersen kokmamasi icin menekse yagi da ilave et. Calkala. Her banyoda bununla sacini yika. Durulama suyuna da sirke at. Istikrarli bi sekilde devam edersen inan faydasini goreceksin ama oncelikle bu depresif halinden kurtulman lazim...

Saçlarım hem durdu dökülmesi hem de gürleşti biliyor musunn :KK68:

Ne guzellll...
Cok sevindim senin adinaaa..
Kiza diyorum da ben de aksattim sarimsak yutmayi.
Dokulme az da olsa kontrol altina alinmisti. Simdi gene basladi :KK43:

Bırakma bence gerçekten çok faydalı.. hem saç için hem de sağlık açısından da birçok faydası var.. ben bebiş var diye yurmuyorum şuan :) ne olur ne olmaz diye.

Bırakma bence gerçekten çok faydalı.. hem saç için hem de sağlık açısından da birçok faydası var.. ben bebiş var diye yurmuyorum şuan :) ne olur ne olmaz diye.
Hayirli olsun canimmm, saglicakla dogsunn kuzucuk.
Bebege bi zarari olmaz sanirim fazla tuketilmedikce, cunku sarimsagi gunluk yasantisinda diri diri yemegin yaninda tuketenler de var :KK66: Allah'im bazen calistigim yerde musteriler geliyor, sanki sarimsak yememisler sarimsak tarlasini yemisler:KK70: gidiyorlar ya mesela koku 15 dk gecmiyor resmen cigerimi deliyor yahu :KK70: yine de bi doktoruna danis istersen canim. 1 disten bi zarar cikmaz zannimca. Yalniz hamileligimde benim saclarim supurge gibi olmustu, tarak girmiyordu valla :KK43:

Hayirli olsun canimmm, saglicakla dogsunn kuzucuk.
Bebege bi zarari olmaz sanirim fazla tuketilmedikce, cunku sarimsagi gunluk yasantisinda diri diri yemegin yaninda tuketenler de var :KK66: Allah'im bazen calistigim yerde musteriler geliyor, sanki sarimsak yememisler sarimsak tarlasini yemisler:KK70: gidiyorlar ya mesela koku 15 dk gecmiyor resmen cigerimi deliyor yahu :KK70: yine de bi doktoruna danis istersen canim. 1 disten bi zarar cikmaz zannimca. Yalniz hamileligimde benim saclarim supurge gibi olmustu, tarak girmiyordu valla :KK43:

Evet bende öyle düşünüyorum ama ne olur ne olmaz.. bide zayıflatıp iştah kesme özelliği de var en çok ondan dikkat ediyorum :))
Evet ya ben otobüste çok denk geliyorum :KK70:
Saçlarımda herhangi bir sorun yok belki sirkeden kaynaklanıyor,belkide kullandığım saç bakım yağından da olabilir. Aa sana da tavsiye ediyorum çok iyi bak aloevera nın bir saç bakım yağı var duştan sonra sürüyorsun yumuşacık yapıyor saçları. Muhtemelen ondan dolayı yumuşacık sürekli kullanıyorum :KK6:
Resmi ekliyorum

ben de aynı şekildeydim bir yıl önce şimdi byopecia multiplex diye bir multivitamin kullanıyorum saç dökülmem tamamen durdu 3. aydan sonra güçsüz olanları güçlendirmek için prof doktor losyon ve şampuan verdi şimdi onlara da başlicam tavsiye ederim.
Merhaba serdar hoca hormon testi istedi mi? Tahlil sonuçların nasıldı? Tam olarak saç sökülmesi sebebin neydi? Benim birtek adetin 3. Günü yapılan fsh gibi hormon testinden yapılmadı. Eğer testerona bağlı bir dökülmeyse zaten bu endokrin bölümünün çözeceği bir sorun.

X