6 Haftalık Gebelik Kalp Atışı Duyamadık Başına Gelen Var Mı

sarehazar

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2024
5
0
23
Merhaba kızlar, hep açtığınız konuları okuyarak bilgiler aldım sizlerden başıma gelen olay yüzünden artık üye oldum ve sizlere sormak istiyorum. 6+3 haftalık hamileyim ve çok erken en başında fark ettim nerdeyse her hafta beta için olsun kese görünmesi için olsun doktora gittim. Geçen pazar kese yeni göründü bu pazartesi bebek kalp atışlarını duyarız dedi doktor. Devlete gittim bebek hiç yok dedi. Özele gittim bebek var ama kalp atışı yok dendi. Daha önce de 8 haftalık bebeğimi kaybettim kalp atışları durdu denildi yani ikinci kez başıma geliyor. Doktor yine 1 hafta bekle dedi ama çok ümitsiz konuştu. Başına gelen varsa sizlerden tavsiye almayı çok isterim. Son ulturason kağıdımı sizlere atıyorum.

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    116,7 KB · Görüntüleme: 551
Bana 6+1 de 10 gün sonra gel demişti doktor. 7+3 te gitmiş olacağım. Moral bozmayın yanii.

Bebeğinizi rahatlıkla görebiliyor muydunuz ulturasonda benim kini sadece doktor görebiliyor resim olarak bile çekemedik sililüyet gibi belli belirsiz
yok gözükmüyor sadece yolk sac var. bebek burada oluşacak dedi. cuma gittiğimde inşallah hepsini görürümmm

Çok erken bence o yüzden olabilir ben ısrarla vajinal muayenede 6. Haftada çok zor duydum. Doktor bile dedi daha yeni yeni oluşmuş biz zorla duymaya çalışıyoruz demişti. Genelde 7. Haftada duyulur net bir şekilde.

Arkadaşlar banada doktor 2 hafta sonra gel dedi 6 hafta 3 günlük olacak dediği zaman gitsem duyamazmıyım ki kalp atışını beklemek mi lazım daha🥺

Ya hayır, üzülme nolur. İyiyi çağır, evladın seni hissediyor. Bol dua et, bol bol yardım iste Rabbimden, sabret canım benim. Ayrıca nasıl bebek yok der ben anlamadım, bariz görünen bir çıkıntı var, benim de öyleydi.

Eklentiler

• IMG_5201.jpeg
    IMG_5201.jpeg
    101,1 KB · Görüntüleme: 497
Bugün bende gittim aynı şeyi yaşadım benim bugün tam 6 haftalık adete göre doktorda aynı şekilde söyledi. karından kese görünüyor 14 mm ama bebeği tam göremedi emin olamadı. İstersen alttan bakalım bi zararı yok dedi. Alttan baktı bebek göründü ama bebek henüz canlanmamış yani kalp atışı oluşmamış daha çok küçük 2mm zaten en az 4mm olduğunda görebiliriz endişeye gerek yok tekrar gel haftaya dedi.

Çok erken bence o yüzden olabilir ben ısrarla vajinal muayenede 6. Haftada çok zor duydum. Doktor bile dedi daha yeni yeni oluşmuş biz zorla duymaya çalışıyoruz demişti. Genelde 7. Haftada duyulur net bir şekilde.
Benimde 8 haftalık olması lazım ama pazar günü lekenmem oldu acile gitim gec döllenme dediler 4 5 haftalık anca dediler kendi Dr ayrı bir olay olay yaşadığımi eş geçiyorum bana geç döllenme demedi 20 gün sonra kalp atışına çağırdı ben acilde öğrendim sonra bana dedini dedi vs düşecek bu bebek dedi kese içi kanama var dedi kürtaj dedi bugün Mersin'deki Dr gittim alttan ilkez o muane etti kese var bebekte var ama sağlıksız dedi kalp atışı yok dedi kese 5 haftalık kendi kendine atar dedi vucud kürtaja karşıyım dedi rahmi zedelemeye gerek yok dedi usg atım.sizce canlanır mi durumum karışık kime neye inanacağım hiç bir fikrim yok lekelenmem devam ediyor ama az az arada kırmızı oluyor çok az sonra kahve rengi gene

Eklentiler

• IMG_20240730_183323.jpg
    IMG_20240730_183323.jpg
    71,4 KB · Görüntüleme: 391
Ya kızlar Allah sizden razı olsun kötü de olsa sonucum bana ümit verdiniz ayağa kalktım sayenizde öğrendiğimden beri yatıyorum hiç bir şey yapasım gelmedi. Rabbim kimseyi böyle bir acıyla sınamasın.inşallah haftaya buraya güzel şeyler yazarım

Bana 6+1 de 10 gün sonra gel demişti doktor. 7+3 te gitmiş olacağım. Moral bozmayın yanii.
Kızlar merhaba kontrol amaçlı hastaneye gittim ve alttan us kesem olduğunu gördü doktor mucize gibi geldi betahcg 1986 çıktı yarın tekrar kontrolüm var kaç haftalık anlayamıyorum ilk gebeliğim yardımcı olurdanız çok sevinirim

Eklentiler

• IMG_0983.jpeg
    IMG_0983.jpeg
    68,7 KB · Görüntüleme: 411
Kızlar merhaba kontrol amaçlı hastaneye gittim ve alttan us kesem olduğunu gördü doktor mucize gibi geldi betahcg 1986 çıktı yarın tekrar kontrolüm var kaç haftalık anlayamıyorum ilk gebeliğim yardımcı olurdanız çok sevinirim
Ultrason kağıdında haftanı göremedim ama kesen küçücük🥰 son regl tarihin nedir?

Merhaba kızlar, hep açtığınız konuları okuyarak bilgiler aldım sizlerden başıma gelen olay yüzünden artık üye oldum ve sizlere sormak istiyorum. 6+3 haftalık hamileyim ve çok erken en başında fark ettim nerdeyse her hafta beta için olsun kese görünmesi için olsun doktora gittim. Geçen pazar kese yeni göründü bu pazartesi bebek kalp atışlarını duyarız dedi doktor. Devlete gittim bebek hiç yok dedi. Özele gittim bebek var ama kalp atışı yok dendi. Daha önce de 8 haftalık bebeğimi kaybettim kalp atışları durdu denildi yani ikinci kez başıma geliyor. Doktor yine 1 hafta bekle dedi ama çok ümitsiz konuştu. Başına gelen varsa sizlerden tavsiye almayı çok isterim. Son ulturason kağıdımı sizlere atıyorum.
Merhabalar. Ben 2018 de oğlumu ilk gebeliğimde sağlıkla kucağıma aldım. 2020 de hamile kalmıştım, hiç hazır hissetmediğim bir gebelikti o esnada ama aldırmak inancım gereği bana tersti. Öğrendiğim de 4 hafta 4 günlük hamileydim, akabinde beta hcg de giderek yükseldi tabi. 5.5 haftada keseyi görmüştük, hayırlısıyla doğsun dedik. 6.hafta kese var kalp atışı yoktu, 7.Haftada utrasonda yine kese var ama kalp atışı yoktu. Sonraki hafta gel dedi doktor. Sonra ilk bebeğimin doktoru izinden döndü, ona gittim muayeneye. 8 hafta bitmiştir, adama kontrole gittim.. Normalde kalp atışı duyulması gerek dedi... Bu bebek oluşmamış, organları yok, kalp vs boş kese var dedi. I normal şartlarda vücudun bunu atması gerekli ama senn vücudun tutmuş. Düşük olması gerekirdi bu zamana dek dedi ve beni acil gider gitmez kürtaja aldı. Bayılttılar zaten, Allah hayırlısını verdi demiştim o zaman, Allah biliyor hiç hazır değildim. Bebeği isteseydin patolojiye yollar organların oluşmama sebebini inceletirdim ama zaten istemediğin için gerek yok dedi. Hayırlısı oymuş. Şu an da 5 haftalık gebeyim, daha 1. 5 hafta önce öğrendim ve bu çocuğu çok istiyorum ama yine aynısı olursa diye bir yandan korkuyorum. Yine de Allah hayırlısı ne ise onu versin. Size tavsiyem başka bir doktora daha gidin gösterin derim.

Merhabalar acaba sonucjnuz ne oldu kalp atısı aldınız mı

X