6. haftada kahverengi lekelenme ve kanama

Hamileliğinizin ilk trimesterinde kahverengi akıntı/kanamanız oldu mu

• Evet

OY: 56 93,3%
  • Hayır

OY: 4 6,7%

• Ankete Katılan
    60

Gzmsyf

Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2015
46
114
43
Merhaba arkadaşlar.
Forumu uzun süredir dışarıdan okuyucu olarak takip etmekteyim. Kimi zaman gereksiz paranoyak mesajlar, kimi zaman güzel, faydalı öneriler okuyorum. Kendi konum hakkında da hem bilgi vermek, hem gelişmelerden haberdar etmek, hem de belki işe yarar bir fikir almak için üye oldum.
5 senelik evliyim ve 34 yaşındayım. 1.5 senedir bebek istiyoruz ama çok da uğraştığımız söylenemez. Duygularımız böyle gidip gelirken, 1 hafta kadar önce hamile olduğumu öğrendik. Önce çubuk testinden anladık, sonra da gidip keseyi gördük. Buraya kadar 5 haftalık hamileydim ve en ufak sıkıntım göğüs ağrılarım ve baş dönmelerim dışında bir sorun yoktu.
Ta ki geçen hafta Cuma'ya kadar. Yaklaşık dört gün devam eden kahverengi lekelenmelerden sonra (ki bunun için doktoruma gittim, ultrasonda kesenin gayet normal olduğunu, çevresinde kanama olmadığını söyledi), okula gitmek için hazırlanırken ( öğretmenim ) birden kanamam geldiğini hissedip wc'ye koştum. Regl kanamasından farklı olarak tazyikli bir kanamaydı ve yaklaşık 15 sn kadar sürdü. Hemen doktorda aldım soluğu. Bakıldı ve yine sorun olmadığını, dinlenmem gerektiğini söyledi doktorum. İğne ve progestan kullanımına devam etmem söylendi (progestanı bir gün önce gittiğimde vermişti, iki tablet kullandıktan sonra kanama olayı yaşandı).
1 haftalık rapor yazdıktan sonra rahatlayarak eve geldim ve bugün tam tüm kahverengi akıntım kesildi, herşey iyiye gidiyor derken, bir önceki kadar olmasa da kanamam oldu wc'de. Yaklaşık 5-6 damla kadar. Şimdi baktığımda hafif siyahımsı bir damla kan görüyorum pedde.
Lafı çok uzattım. İlk hamileliğim, biraz pek canlı olduğum için kendimi çok mu hırpaladım bugüne kadar ayırt edemiyorum çok. Sonraki kontrolüm iki gün sonra. İlaçlarıma devam ediyorum ve yerimden mümkün mertebe kalkmıyorum. Ailemde de böyle bir anısı olan yok.
Benzer durum yaşayan arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Gelişmeler konusunda bilgi vereceğim, desteğiniz için şimdiden teşekkürler.
Bir de minik anket ekliyorum, katılırsanız mutlu olurum deneyimli hamişler :)

Merhaba öncelikle bende dün aynı konu hakkinda konu açtım . Bende 6+2 haftaligm suan ve dünden beri kahverengi akıntim var . Bugün doktora gittim ve korkulacak bişey olmadığını söyledi bana tekrar kan testi yaptırdk gene de düşük ihtimaline karşı yarın belli olacak sonucm ve ilaç takviyesi de olacak büyük ihtimalle . Nedeni için herkes farklı şeyler söylüyor herseye inanmamak gerekir sonuçta herkes farklı ama çok şiddetli karn ağrısı ve kırmızı kan olmadığı müddetçe korkma dedi bugün doktorum . Dünden beri sırt üstü yatıyorum ve ayağımin altına yastık koydum sana da tavsiye ederm ara ara ağrılarn varsa iyi geliyor . Kısacası önce allaha emanetler kendini üzme fazla kötü düşünme panik yapma alacak nefesi varsa her türlü alır . Allah herkese hayırlı sağlıklı kucağına almayi nasip etsin meleğini :)

Çok teşekkürler.
Cuma günü çekilen ultrason görüntümü ekledim. Hafif solda dedi doktorum, ilk andan beri sol yumurtalığımda çok az bir baskılanma dışında ağrım yok. Umarım bize bağışlanır :) Size de geçmiş olsun.

Eklentiler

• image.jpeg
    45,6 KB · Görüntüleme: 4.472
Teşekkür ederimm yeni bişey öğrenirsem bilgilendirirm seni sende haber verirsen sevinirimm dikkat et kendine yorma fazla :)

Benim de rahmim arkuat ( kalp şeklinde) rahim olduğu için kesem sol tarafta kalmıştı ortaya gelemiyordu. Boşta kalan sağ taraf kanama yapıyor dedi doktorum. Aktif kanamam olmadı hiç hep kahverengi koyu sarı akıntım oldu. Sürekli progestan kullandım 12 hafta. 2 hafta önce doktorum progestanı bıraktırdı. Kese büyüyünce rahmi ortalamış çok şükür artık akıntım kanamam vs. De kalmadı.

Güzel haber, geçmişler olsun.
Bugün zor bir gündü benim için. Göğüslerimdeki hassasiyetin kaybolduğunu farkettim. Bir de üstüne bu olay eklendi. Ben de kanamam durmayınca acile gittim. Alttan baktı doktor ve 9 mm'lik bir kanama gördü kese çevresinde. İğne ve progestana devam dedi. Gecenin en moral verici haberi, ilk kez kalp atışını gördük minişimizin.
Eve gelirken ezilmiş bir fare gördüm ona ağlıyorum şu an (

Kıyamam sana :) ama başında böyle negatif şeylerle başlayınca hamileliğe, ne olursa olsun o birşey olacak korkusu hiç gitmiyor ne yazık ki bir de benim gibi evhamlıysan. Ben de dün sanki göğüslerim yumuşadı gibi hissettim şimdi yine doktorda sıramın gelmesini bekliyorum. Bebeğimin iyi olduğunu göreyim içim rahatlasın

Gördüm minnoşumu hopidik hopidik hopluyordu rabbim hepimize sağlıklı mutlu hamilelikler nasip etsin

benim ilk gebeliğimde düşükle sonuclandı kahverengi leke sonra kana çevırdı burda önemli olan kanla birlikte beta hcg değeride düşüyormu leke görüldüğünde doktor hemen beta ister eğer beta düşüyorsa düşükle sonuçlanıyor zaten siyah kan genellikle içerde kalmış kandır ama parça şeklindeyse düşük oluyor ben yaşadım eğer kan pembe ve kırmızıya yakınsa o yeni bir kanamayı gösterir ben yerleşme kanaması yaşamadım ama yaşayanlardan hep okudum inşallah yerleşme kanamasıdır hemen bir beta baktırın düşecekse bebek hiç kimse ALLAH tan başka engel olamıyor kalbinizi serin tutun rabbim ne eyler ne eylerse güzel eyler..Allah yardımcınız olsun

Bende son adet tarihime göre 6+1deyim geçen hafta kese zar zor göründü geç döllenme büyük ihtimal dedi bugün kalp atılı için gittim hiçbirşey söylemedi daha kalp atışı yokmuş çok korkuyorum beta baktı 12000 gözükmesi lazım dedi bir hafta daha bekliycem progesteron kullanıyorum bir haftadır kahverengi akıntım devam ediyor kalp atışı duyduğunuzda kaçıncı haftadaydınız yada beta kaçtı??

Ben kalp atışını duyduğumda 7+4 falandı. Benim de sürekli kahverengi akıntılarım oldu 2 haftadır bitti çok şükür

Ben kalp atışını duyduğumda 7+4 falandı. Benim de sürekli kahverengi akıntılarım oldu 2 haftadır bitti çok şükür
Kahverengi arasıra koyu kırmızıya dönmeye başladı kese etrafında kanama alanı varmış geçer inşallah bebeğe bi zarar vermez

Kahverengi arasıra koyu kırmızıya dönmeye başladı kese etrafında kanama alanı varmış geçer inşallah bebeğe bi zarar vermez

Benim hiç aktif kırmızı kanamam olmadı. Benim rahim anomalimden kaynaklanıyor hematom da yok çok şükür. Progestanını kullan ve istirahat et. Tuvalet haricinde kalkma yerinden. Ben böyle atlattım o dönemi. Hiç bişey bebeğimiz ve bizden önemli değil şu an. Yat yatabildiğin kadar

Çalışıyorum o yüzden istirahat verdi daha kalp atışını bile duymamadım sağlıklıysa olsun zaten ama sevincin üstüne böyle şeyler yaşamak üzücü

Benim de şu an sat'a göre 6+3 ve iki gün önce kalp atışı gördük. Ama alttan muayenede görülebildiğini belirtmeliyim. Sakın korkma. Doktorum progestanı fitil olarak almamı söyledi. Normal kapsülü fitil olarak alıyorum, siz mutlaka doktorunuza sorun bunu yapmak isterseniz. İki gündür akıntım ve kanamam yok. Sadece bazen giren kramplar var ama sanırım çok yattığım için mukavemetimi kaybettim, hareket ederken yavaş olmayı öğrenemedim bir türlü.

Ya bana progestan vermedi doktor herkes kullanıyor herhalde neredeyse
Progestanı askında çoğu doktor öylesine veriyor onun olası bir düşüğe engeli yok yan etkilerinden dolayı sürekli yatırıyor onun faydası oluyor hiç canını sıkma yatıp dinlen en çok onun faydası var

Ağızdan kullanmam çok kolay oluyor sormuştum aynı etkiyi verir yan etki çok yaparsa öyle alırsın demişti ama bi sıkıntım yok ilaçla ilgili tek endişem rahim içindeki kanama odağı ve kalp atışını duyamamak

Olur mu ? Tamam progestan uyku hali baş dönmesi yapıyor ama rahim ağzını sert ve kapalı tutmaktaki etkisi yadsınamaz. Hani derler ya kromozomal bi bozukluk varsa şayet o bebek zaten düşer durmaz. Ben doktoruma bunu sormuştum ilk kanamam olduğu zaman. Belki bebek hasta ve biz bu ilacı kullanarak onun düşmesini engelliyoruz dedim. Eğer böyle bi sorun varsa ilaç da içsen iğneler serumlar da yesen düşer dedi. Ama günümüzde bir çok gebelik kanamalarla devam ediyor ve sağlıklı bebekler doğuyor. O kramplarla sancılarla rahim ağzının yumuşayıp bebeğin düşmesini engellemek için bu ilaç. Sadece yatarak ne yazık ki olmuyor takviye almak şart

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…