6 aylık kız bebeğime sonda takıldı acil yardım

Leyla_ileyla8

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2023
53
9
25
Bebeğimde doğuştan böbrek büyümesi var kızıma sonda yoluyla idrar alında boş yapanlar teşekkürler iyi olmayan psikolojimi iyice bozuyorsunuz normal Bi soruya piskopatmı ve olmadık biçimde cevap verenlere teşekkürler burası kadınlar kulübü değil düşmanlar kulübü olmalıymış

Son düzenleme:
Bebeğimde doğuştan böbrek büyümesi var kızıma sonda yoluyla idrar alındı ama altan taktılar çocuğuma zarar vermiş olabilirlermi kasıkları ağrıyo sonda yaptıran kız anneleri yazabilrimi

Öğretmen mi takan sondayı?
Sağlık görevlileri takmıştır neden zarar versinler çocuğunuza?
Doktora söyleyin kaşıkları ağrıyor diye…

6 aylik kiz bebegin kasiklarinin agridigini nasil anladiniz ben de bunu merak ettim?

Bu arada ilk bebegime idrar ornegi almak icin 15 gunlukken sonda takilmisti, bana da gebeyken takilmisti, agri sizi yaratan birsey degil sonda, merak etmeyin.

Gecmis olsun.

Ayrica diyelim ki sonda takarken zarar verdiler, idrara kan karisirdi mutlaka.

Kasıklarının agrıdı gını nasıl anlıyor altı aylık bebişin
Ben cocugun bıyerı agrısa nere anlamam ki o donemlerde
Sımdı buyudu de anne kulagım acıyor karnım agrıyo
Şuram uf oldu fılan dıyor ıste anca oyle blıyorum

Salon kadını benım bebısten de dort aylıkken idrar ornegı alındı
Arkadasımın bebegınden de alındı ben almıstım bu ornegı hatta. Oyle sondayla degıl de vajınaya bır torba yapıstırıyorduk bezini takıyorduk ustune.
Bı saate işiyordu goturup veriyorduk doktora. Cocuk cerrahide filanda boyle yapıyorlar mısal.
Sonda nıye takmışlar bebıse anlamadım

Biliyorum bebekli, henuz 15 gunluktu ve idrarini cikartamiyordu bir türlü, o sebeple sonda takilmisti. Yoksa o gunden bugune sayisini unuttugum kadar idrar ornegi aldim bebeklerimden biz de o naylon posetle hallediyoruz, her ne kadar kendisini cok kullanissiz bulsakta :)

Anne evhamı anlıyorum ama resmen doktorlara güvenmeyip şu siteden cevap umuyor…
Adamlar boşuna okuyor yazık valla

Kasığının ağırdığını siz nasıl anladınız ben ona taktım? Acaba 6 yaş mı diyecektiniz? Ve ne gibi bir zarar vereceklerini anlamadım? İnşallah bekaretle ilgili bir şey düşünmüyorsunuzdur!

Dokununca bağırarak ağlıyor

Korkuyorum yani bebek çok ağladım kasıklarına bezi bağlarken bile dokununca ağlıyor

Bebeğimde böbrek büyümesi var temiz içteki idrara bakıldı dıştan alınan elimiz vs değince mikrop üremesi normal içtede varsa böbreklerine kaçmasın diye ateşi düşmüyor 3 gündür ishal oldu inşallah toparlar gülen yüzüne hasret kaldım

Bebeğiniz varmı sizin annelik nasıl bi duygu öğrenemedin herhalde varsada ki erkek gibisiniz pis mantığınızı alıp burayı terkedin

Nereye baktiniz tam olarak zararli sonucuna ulasmak icin?
Arayıp sorduğum salık çalışanlarda var kimisi onaylıyor kimisi onaylamıyor mikrobu daha çok yayıyor diyende var erkek kız farketmez benim kızım var benim çocuğumun böbreğinde bi gitse enfeksiyon ne olacak

Ya boş yapma be nasıl bi mantığınızı var 6 aylık çocuğun bekaretimi gelişiminde git oku öğren nasıl insanlarsınız ya yorum yapmak için yorum yapma bana yol al

Daha çok minik korkmuş olabilir sizin endişeniz ona geçmiş olabilir emziriyorsaniz doktor müsaade ediyorsa bol bol emzirin ten teması kurun Allah şifa versin yavrular hiç hasta olmasın ya zor durum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…