Bebek Beslenmesi 6 aylık bebeğin uyku düzeni

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

hanmeli

bebekli anne zayıflıyor :)
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2013
5.283
5.270
Uyku eğitimi hakkında başlık bulamadım.. buraya konu açıyorum...

Anneler bebeğim tam 6 ayını doldurdu..
İnternet de dinlediğim tarzda bir uyku uyuma döngüsü var..
Sabah 08.00 uyanır
9.30 uyur yarım saat kadar
10 dayanıp 12.00 da tekrar uyur.. bazen bir saat bazen yine yarım saat misal yarım uyusun12.30 uyanırsa saat 14.30 yine uyur..
Son 3. Uykusunda 1.5 saat uyur toplam gündüz 2.5 saati tamamlar..
Sonra 14.30 dauyır 16.00 uyanır ve en son artık 19.00 gece uykusu başlar...

Her şey mükemmel benim için..
Ama......

Gece bazen saat başı.. bazen 2 saatte bir.. uyanıyor..emmek istemiyor.. 5-6 saatte bir emer.. misal 19.00 yattı..saat 22.00-23.00 arasında emer.. sonra artık bana göre 3.00 gibi emmesi lazım evet o saatte emmeye kalkıyor ağlamadan emer yine uyur..
Ama saat 00.00 01.00 bazen 02.00 uyanıyor.. sadece ağlıyor.. sebebini bulamıyorum

Çok ağlıyor..
Şu an diş dönemi ama bu iş 2 aydır böyle.. ekstra bir besleme yapmak istemiyorum.. gece ek gıda vermek istemiyorum alışır hep ister vs diye bu ay da bir bebek 11 saat kesintisiz uyuyabilir miş ... Doğru mıdır nedir siz de nasıl

Şunları da ekleme yapayım.
Saat 19.00 da uyuduğunda saat 19.30 uyanıyor ama ben onu hiç kaldırmıyorum.. 5 dk için de tekrar uykuya daldırıyorum..

Ve bu giren ağlama krizleri ni sadece Youtube pişpiş gibi müzikler ile durdurabiliyorum..

Ve git Gide bu sese bağımlılık yapmaya başladı... Şu an aynen bu durumda...

İlk gece saat 00.30 sebepsiz uyandı.. çok ağlaması tekrar uyuttum..
Sonra saat 2.30 da uyandı emme saatiydi emzirdim..
04.30 da uyandı.. aslında toktu ama yine de emdi ve uyudu
Sonra artık sabah 7 bucukta kalkış yaptık..

Sadece bir kere sebepsiz uyandı..
Kundak yaptım hiç açmadım elleriyle kendini uyandırması imkansız... Emziği kendi atıyor uyuduktan sonra..
Isıtıcı açmadım çok örtmedim..
Bi ara gece de camı açıp içeri havalandırdım...

Bakalım şimdi bu gece başlıyor.. yine kundak bu gün saat 18.15 de başladı uykusu...

Dün kundaklama sabaha kadar uyudu.. yani kundağı açmadım ama tabii kendisi uyandı..
Sanırım şu uyku döngüsü olayı... Emzikle uyuyor.. hafif uyku esnasında emzik ağzında olmuyor ve uyanıyor.. kundak olduğu için elleriyle kendisine zarar vermeden ben emzik veriyorum hemen yine uyuyor
Şu hafif uyku vs onu okuyayım bi..

Bugpn 3. Gece...

Şu an uyuyor kundakta..

Uyanmasını bekliyorum ilk yarım saat doldu uyandığı gibi rezene çayını vericem tekrar uyur hemen..
Yanıma kefir de aldım gece 12 den önce bir esleme daha yapcam tabii emdikten sonra ..

Anne sütü hemen sindirildiği için gece uyanırlarmış.. bazı anneler gece yatmadan mama veriyırlar mış ki sindirim 6-8 saat sürdü kesintisiz uyusun diye hem böylece de gece emme olayı bitiyor..
Büyüdükçe memeye iyice bağlanıyorlar.. gece daha sık kalkmaya başlıyorlar.. bir kaç yer okudum çoğu anne bir yaşından sonra gece memeye tamam diyor çünkü artık bebek doymak için değilde bağımlı olduğu için istiyormuş.. ben de şimdiden ufak ufak bıraktırıcam..
Gece sadece bir defa emmek için uyanması lazım oğlumun diğer uyanışları gereksiz ve sebepsiz.. uyansa da kendi kendine uyuması lazım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…