6 aydır korunmadığımız halde hamile kalamıyorumm

Bende 5. Ayda hamile kaldim. Suan 6. Ayda kalmamis olmaniz cok normal. Siz ve esiniz gidin gerekli tahlillerinizi kontrollerinizi olun ciddi bir probleminiz varsa tedaviye baslanir eger yoksa kafaniz rahat bir sekilde gecirirsiniz sureci. Ovulasyon testini oneririm her ay yumurtlama gununuzde 1 ileri 1 geri kayma olabiliyor onu kacirmamis olursunuz. Ama ilk 4 ay her turlu vitamini icmis dikkat etmis biri olarak nasip olmadi. 5. Ay tatildeyken ne vitamin aldik ne iliski gunlerine dikkat ettik canimiz ne zaman isterse ozaman birlikte olduk bazen pespese bazen 2-3 gun arayla bi bakmisim hamileyim. stres kafaya takma durumu cocuk sahibi olmayi geciktiriyor bunu dusunmeden birlikte olun esinizle. Tek tavsiyem budur

Bende 6 ay bekledim olmadı sonra doktora gittim klomen çatlama iğnesi falan yaptım ama yine olmadı hersey normaldi yumurtalarm çalışıyordu eşimin sprem testide iyidi ama olmuyordu daha sonra rahim filmi çektirdim her iki tupumde kapalı çıktı rahim filmiyle açılmadı ameliyat oldum 2. Ayimda hamile kaldım. Eşinizin sperm testi iyise bence rahim filmini çek boşuna bekleme ben tedavi olmuştum tuplerimin kapalı olduğunu bilmeden ama boşuna olmuştu hepsi açıldıktan sonra tedavisiz hemen hamile kaldım

Bende 5. Ayda hamile kaldim. Suan 6. Ayda kalmamis olmaniz cok normal. Siz ve esiniz gidin gerekli tahlillerinizi kontrollerinizi olun ciddi bir probleminiz varsa tedaviye baslanir eger yoksa kafaniz rahat bir sekilde gecirirsiniz sureci. Ovulasyon testini oneririm her ay yumurtlama gununuzde 1 ileri 1 geri kayma olabiliyor onu kacirmamis olursunuz. Ama ilk 4 ay her turlu vitamini icmis dikkat etmis biri olarak nasip olmadi. 5. Ay tatildeyken ne vitamin aldik ne iliski gunlerine dikkat ettik canimiz ne zaman isterse ozaman birlikte olduk bazen pespese bazen 2-3 gun arayla bi bakmisim hamileyim. stres kafaya takma durumu cocuk sahibi olmayi geciktiriyor bunu dusunmeden birlikte olun esinizle. Tek tavsiyem budur
Evet maalesef stres çok etkiliyor. Bende aynı şekilde tatile çıktığımız ay hamile kaldım kafam çok rahattı ve keyfim yerindeydi. 7.ayda hamile kaldım bende. Eşimin sperm testi verdiği gün hamile kaldığımı öğrendik 😊

biz ilk sene 4 ay sonra gittik 1 sene sonra gelin gençsiniz dediler sonuç 3 sene bitti hala olmadı keşke diyorum daha erken gitseydim çocuk işini evlenir evlenmez düşünseydim geçen giden yıllarım oldu boşverin gidin doktora hiçbişey olmasa hormon testlerinize baktırın kim bilecek kaç aylık evlisiniz 2 yıl dersiniz sonra pişman olmaktan iyidir
Üzülmeyin kendinizi suçlamayın. 4 ay çok erken gitmissiniz.
İnsallah hamile kalirsiniz

İlk gebeliğim olacak hanımlar 6 aydır olmuyor sizce bu süreç normal midir :KK43: rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın
Kadın doğumcuya görünebilirsiniz tabi fakat, öncelikle basit ama etkili olduğu tecrübeyle sabit bir önerim var: eşimizle 5-6 günde bir ilişkiye girin (yani gebe kalmalıyım diye hergün ilişkiye girmeye çalışmayın, bu durum büyük olasılıkla sperm kalitesini düşürüyor).

1 yıllık düzenli ilişki sonrası olmuyorsa testler yapılmalı deniyor tıbbi olarak ama insan çocuk istemeye başlayınca her ay umutla bekliyor anlıyorum. Biz de aynıydık. 5. Ayda oldu o zamana kadar hormonlarıma baktırdım, ultrason baktırdım yumurtalıklarda ve rahimde bi şey var mı diye. Yunurtalıklarımdan biri polikistik görünümdeydi onun dışında bir sıkıntı yoktu. Biraz sabırlı olmak gerekiyor sanırım ama kan testi yaptırabilirsiniz. Bizim eğer birkaç ay daha olmasaydı eşim de gidecekti doktora

İlk gebeliğim olacak hanımlar 6 aydır olmuyor sizce bu süreç normal midir :KK43: rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın
Kaç senedir evlisiniz zaman kaybetmeden doktora gidin sonra çok üzülüyor insan önceden başlasaydım diye.. 1 senedir evliyseniz bir senedir istiyoruz demeniz lazım yoksa daha 1 sene olmuş diye gönderiyorlar.. 1 buçuk sene uğraşmış biri olarak söylüyorum.

X