Hamur İşleri 5Dakikada Hazir Kizartma Börek

mavixsxeker

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2007
234
0
46
5 dakikada şipşak hazır

yoğurda sırasıyla kabartma tozu su un ve en sona tuzu koyarak yoğurun çok sert yada çok yumuşak bir hamur olmasın normal yumuşaklıktaki hamuru en az 5 dak en fazla 10 dak beklettik ten sonra hamurdan büyük bir parça alıp merdaneyle çok kalın olmadan açın ister küçük kareler kesip boş kızartın ister büyük kareler kesip arasına peynir koyup muska şeklinde katlayarak öyle kızartın kahvaltılarda yada davetsiz misafirlerinize veya bizim gibi ekmek almaya erindiğiniz durumlarda yapabileceğiniz çok kolay ve lezzetli bir tarif afiyet olsun

1 kase yoğurt
1 kabartma tozu
yarım çay bardağı su tuz ve un

beklemeye gerek yok hemen hazır

canim cekdi birden valla
paylasimin icin tskler
keske resmide olsaydi söyle gözümüz gönlümüz acilirdi

teş edr.. ben bunu yıllardır yaparım çok hoş olur...........bazen susamda atarım hamuruna bazen boş kızartırım kare kare kesıp..............ellerıne sağlık...................

canim cekdi birden valla
paylasimin icin tskler
keske resmide olsaydi söyle gözümüz gönlümüz acilirdi

ahhh canıııım resim yok ama yapmak istersen 10 dakika sonra hazır hem diğer hamur kızartmaları gibi ağır olmuyo hemde çok lezzetli küçük çocuklarda severek yiyo hele birde peynir yediremiyosanız mutlaka deneyin derim pişman olamzsınıza.s.

ben bunu sureklı yaparım yalnız ıcıne 1 yumurta kırarım
kızarırken puf puf oluyo kocaman kabarıyo ve cok lezzetlıcokacimcoook

canım tarifin için teşekkürler ben de çok sık yaparım özellikle pazar kahvaltılarına eşim çok sever ama ben yoğurt katmıyorum bir tane yumurta kullanıyorum su ile yoğuruyorum ve pernirli yapıyorum aman allahımmmmm delikafadulden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…