50 günlük uykusuzluk.

Byzay

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Mart 2021
140
32
Iyi geceler arkadaslar Allah rizasi icin akil verin bana lutfen
Bebegim 50 gunluk gunduz bazen iyi uyuyor bazen uyumuyor. Ama gece 12den once uyumuyor. Mesele.ogleden sonra 4 gibi falan uyaniyor sonra gece 12ye kadar uyku yok. Emziriryorum, ayakta salliyorum, kicakta geziyoruz yok gozleri kapancak gibi oluyo ama hemen aciyo. Eskaza uyuyakalsa yatirinca hemen uyaniyor. Ne yapmaliyim lutfen akil verin

Bebegim 50 gunluk gunduz bazen iyi uyuyor bazen uyumuyor. Ama gece 12den once uyumuyor. Mesele.ogleden sonra 4 gibi falan uyaniyor sonra gece 12ye kadar uyku yok. Emziriryorum, ayakta salliyorum, kicakta geziyoruz yok gozleri kapancak gibi oluyo ama hemen aciyo. Eskaza uyuyakalsa yatirinca hemen uyaniyor. Ne yapmaliyim lutfen akil verin
Sağlık sorunu yoksa doktora gosterdiyseniz. ; Gazı olabilir. Yüz üstü kolunuza yada dizimize yatırıp sırtını sivazlayin. Bol bol karın üstü egzersizleri Banyo rahatlatır bir kovaya banyo suyu koyun sokun içine ayaklarını çırpsın. Sonra güzel bir karın masajı internette var nasıl yapacağınız sonra ayaklarındada hafifçe bastırın karnına. Sonra güzel bir gaz damlası bizde Nursel Harvey ise yaramıştı. Ayrıca sizin yedikleriniz de çok önemli. Gazlı içecek ve pakete girmiş hiç birşey tüketmeyin. Yemeklerinize kimyon atın. Ayrıca aktarda kimyon tohumu alın ve sıcak suda demleyip için.
Birde kakası nasıl yani alerji ihtimalini de düşünün diye söylüyorum.

Sağlık sorunu yoksa doktora gosterdiyseniz. ; Gazı olabilir. Yüz üstü kolunuza yada dizimize yatırıp sırtını sivazlayin. Bol bol karın üstü egzersizleri Banyo rahatlatır bir kovaya banyo suyu koyun sokun içine ayaklarını çırpsın. Sonra güzel bir karın masajı internette var nasıl yapacağınız sonra ayaklarındada hafifçe bastırın karnına. Sonra güzel bir gaz damlası bizde Nursel Harvey ise yaramıştı. Ayrıca sizin yedikleriniz de çok önemli. Gazlı içecek ve pakete girmiş hiç birşey tüketmeyin. Yemeklerinize kimyon atın. Ayrıca aktarda kimyon tohumu alın ve sıcak suda demleyip için.
Saglik sorunu bildigim kadariyla yok cok sukir bazi kan idrar degerleri yuksek cikmisti bu hafta metabolizma poliklinigine yonlendirdiler gittik o da ayri kan istedi. Sonuc ay sonu cikacakmis. Ama gorunurdile hali hazirda bi sıkıntımız yok. Gazi oldugu zamanlarda oluyor haklisiniz ama gazini kendi rahatca cikardigi zamanlarda boyle mesela bugun. Ayni gaz damlasini aldik saglik ocagindan onerdiler. Mumkun mertebe inanin yediklerime ictiklerime cok.dikkat ediyorum kimyonlu rezene cayi iciyorum ama korkarim ki bu saatte yatmayi aliskanlik haline getirdi. Cunku her zaman 00.00 - 00.30 arasi uyuyor.

Kakasida sarı. Alerjiyle alakali olsa gunduzde ayni sorunu yasamaz miyiz ?

Aç olmadigina emin misin ? Emzirme durumu nasıl ?

Daha çok küçük yani kucağınızda uyuyor sesi çıkmıyorsa hala temas istiyordur, bizde 40 günlükken toplam 40 saat uyumamışızdır 🥺😊.
Hiçbir sorunumuz yoktu sağlık olarak.

Zaman geçtikçe uyuduğu saati her akşam 30 dk aşağı çektim. Anladım ki bebeğim sallanmak istemiyordu iyice doyurup yanına yatırıyordum loş ışıkta el ele uyuyorduk.

Kakasida sarı. Alerjiyle alakali olsa gunduzde ayni sorunu yasamaz miyiz ?
Alerji olduğunda kaka sümüksu oluyormuş ufak ip seklind kan görülüyormuş. Benim ikinci bebeğim kolikdi ve ne uyku uyur nede uyuturdu. Sürekli ağlama iki saat ağlamıştı telasdan doktora götürdük yolda uyudu arabada doktora gittiğimde iki saat ağladı suaumadi endiselendik dedim .kolik bir bebek dedi her gece 3 e kadar emzirir mama verir uyutmaya calsiiriz yok imkanı yoktu 3 den sonra sanki bayilirdi kolları böyle sallanır top atsan uyanmazdi. Bu şekil aynı saatte ağlama ve huzursuz olanlara kolik deniyormus . Ben hiç bilmiyordum ozamanlar annemle birlikte 3 ayı zor bitirdik. 3 aydan sonra yavaş yavaş azaldı ve bitti. Yani sabır diliyorum size. Çoğu gitmiş azı kalmış .

Bence sağlık sorunu var gibi. Çünkü 50 günlük bebek neredeyse tüm zamanını uyuyarak geçirir. Gece gündüz karıştırması olayi vs bunlar daha sonraki durumlar

Benim bebeğim de 2 ay 7 günlük. Gündüzleri 2 saatten fazla uyumuyor. Geceleri de 5-6 saat uyuyor. Bence sağlık sorunundan olduğunu düşünüyorum. Susmadan ağlamıyor kucakta gözdirirsem susuyor geziyor uyuya kalıyor. Oturunca 5-10 dk sonra uyanıyor

gece 12den once uyumuyor. Mesele.ogleden sonra 4 gibi falan uyaniyor sonra gece 12ye kadar uyku yok
Gece 12 de uyuyor kaçta uyanıyor?
Öğleden sonra 4 te uyanıp gece 12 ye kadar uyanık mı?
Uyku rutini olmaz daha çok minik, ve sizin kokunuzu ister birlikte uyuyun, kanguru gibi uyuyoruz biz hâlâ kızımla. Güvende olmak istiyorlar.
Gaz sancısı vb bir durum varsa o da rahatsız edebilir.
4.aya kadar çok da uyku düzenleri yok, 10 dk uyusa kâr sayın kendinize ve dinlenin.

3 aya kadar yapışık ikiz gibi olabilirsiniz. Doyduğundan emin misiniz kilo artışını persentili için kontrolde doktor ne dedi?
Memede emerken de dinleniyor biz uyumuyor zannediyoruz ama orada uykulu emmesi de dinlendiriyor. Uyanık olduğu zaman eşinize vereceksiniz emme dışında tüm bakımı ile ilgilensin i, gerekiyorsa sağın sütü verin biborunu eşinize. Gidin biraz uyuyun. Sizin sağlam ve dinlenmiş olmanız lazım bebek için, böyle olmaz hasta edersiniz kendinizi. Siz gerildikçe bebek de mutsuz olur huysuzlanır

Kendinizi minimum iki senelik uykusuzluğa hazırlayın.

Benim kızım gece 2ye kadar uyumazdı ve sürekli ağlardı. Yanlışlıkla uyusa en fazla yarım saat uyurdu yine 2 olmasını beklerdik. 4 aydan sonra geçti yavaş yavaş daha erken uyumaya başladı. Yenidoğan sürekli uyur deniyorda uyumuyor işte her bebek bir değil.

Daha çok küçük yani kucağınızda uyuyor sesi çıkmıyorsa hala temas istiyordur, bizde 40 günlükken toplam 40 saat uyumamışızdır 🥺😊.
Hiçbir sorunumuz yoktu sağlık olarak.

Zaman geçtikçe uyuduğu saati her akşam 30 dk aşağı çektim. Anladım ki bebeğim sallanmak istemiyordu iyice doyurup yanına yatırıyordum loş ışıkta el ele uyuyorduk
Aksamlari kucaktada uyumuyor iste.. ah uyusa ben ona gore sekil alicam inanin

Alerji olduğunda kaka sümüksu oluyormuş ufak ip seklind kan görülüyormuş. Benim ikinci bebeğim kolikdi ve ne uyku uyur nede uyuturdu. Sürekli ağlama iki saat ağlamıştı telasdan doktora götürdük yolda uyudu arabada doktora gittiğimde iki saat ağladı suaumadi endiselendik dedim .kolik bir bebek dedi her gece 3 e kadar emzirir mama verir uyutmaya calsiiriz yok imkanı yoktu 3 den sonra sanki bayilirdi kolları böyle sallanır top atsan uyanmazdi. Bu şekil aynı saatte ağlama ve huzursuz olanlara kolik deniyormus . Ben hiç bilmiyordum ozamanlar annemle birlikte 3 ayı zor bitirdik. 3 aydan sonra yavaş yavaş azaldı ve bitti. Yani sabır diliyorum size. Çoğu gitmiş azı kalmış .
Kakasi normal kivamda sukur demek istediginizi anladim. Bende kolikten supheleniyorum. Cunku saat 12 olunca pili bitmis gibi uyuyor.

Bence sağlık sorunu var gibi. Çünkü 50 günlük bebek neredeyse tüm zamanını uyuyarak geçirir. Gece gündüz karıştırması olayi vs bunlar daha sonraki durumlar
Su 50 gunun yarisi hastanede gecti nerdeyse kontroller benim biraz evhamliligim sayesinde ama herhangi bir sorun cikmadi aslinda

Benim bebeğim de 2 ay 7 günlük. Gündüzleri 2 saatten fazla uyumuyor. Geceleri de 5-6 saat uyuyor. Bence sağlık sorunundan olduğunu düşünüyorum. Susmadan ağlamıyor kucakta gözdirirsem susuyor geziyor uyuya kalıyor. Oturunca 5-10 dk sonra uyanıyor
Ne gibi bir saglik sorunu olabilir ki ? Yanlis anlamayin bilmedigimden soruyorum

Ne gibi bir saglik sorunu olabilir ki ? Yanlis anlamayin bilmedigimden soruyorum
Önceki yorumlarda sağlık sorunu olabilir mi denmiş. On istinaden dedim. Bence çocuğun yapısı böyle. Uyumayınca uyumuyor yani

X