5 yılın sonunda nasip olan bebeğime yolculuğum :)

mesirmacunu

'' RABBİ HEB Lİ MİNES SALİHİN ''
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2021
4.014
6.785
Hanımlar Selamlar :)

Bir gün bebek haberini alırsam buradan benim gibi umutla bekleyen tüm kadınlara hikayemi anlatacağım diye bir hayalim vardı, gerçekleştirmek nasip oldu çok şükür.

2018 yılında evlendik eşimle, korunmadık hiç , ilk 1 yıl olmayınca doktora gittik doktorumuz bir sorun görmeyince biraz beklemeye karar verdik.

Korona salgını ile birlikte bekleme süremiz 2022'e kadar uzadı malesef. Sanırım nisan mayıs gibi tekrar tedaviye başladık, tüm kan testleri sperm testleri yumurta rezervleri hormonlar her şey temiz kızlar, doktor hsg çekilmemi istedi onu da çektik , yine temiz.

Aşılama başladık hızlı bir şekilde, ilk aşılama için yattım o meşhur koltuğa :) aaa o da ne ? doktor rahime katateri veremiyor, çok uğraşarak katateri rahime yerleştirip spermleri bıraktı , ama moraller bozuldu tabi. Sonuç negatif geldi...

Sonra beni çağırdı aldı karşısına dedi ki ; mesir macunucum , bu rahim yollarında bir sorun var gel biz bi histereskopi yapalım sana. Ayy ben hayatımda anestezi almamışım aldı beni bir korku. Ama meleğime giden yolda Allah izin verdikçe durmayacaktım. Girdik ameliyata , sedasyon vererek kontrol ettikleri rahmimin halini görünce anestezi ile beni tamamen bayıltmışlar, yapışıklık , duruş bozukluğu ne ararsanız varmış.

Her şey düzeltildikten sonra hemen arkasından bir aşılama daha denendi, ama maalesef buda negatifti, hani her şey düzelmişti? Öyle çok ağladım ki , eşime benimle devam etmek zorunda değilsin sen çok güzel bir baba olursun benimle oyalanma gibisinden bir kaç cümle kurdum , sınavımızın beraber biteceğini olmazsa da olmayacağını benden tekrar böyle şeyler duymak istemediğini iletti, ama şuan bu yazıyı okuyan bir çok arkadaşım söylemese de içinden geçirmiştir sanırım bu cümleleri...

Bir kaç ay daha ara verip tüp bebek tedavisine başlayalım diye saldık tüm ipleri elimizden, ben evlendiğimden beri bu kadar rahat değildim. Çocuk için değil sevişmek için sevişip, tiyatro sinema aklınıza ne geliyorsa tüm aktivitelere katıldık, hamama gittik saunaya girdik , masaj yaptırdık :)

Sonra bir gün ilişki esnasında kanadım , bir kaç peçete kırmızı bildiğiniz kan ama pıhtılı kokulu değil, korktum önce, ameliyat yerinden mi kanıyor diye , internette gezerken hamile olabilirsiniz gibi bir yazı okudum, dedim hadi canım hadii o eskidendi, kanmam böyle belirtilere :)

Eşim almış bir erken gebelik testi gelmiş, dedim yok saçmalama ne bebeği ? Hem daha reglime 6 gün var. Yok dedi yap ben çok ümitlendim hissediyorum. Bir yaptım kızlar aman Allah'ım saniyesinde çıkan 2. çizgi. Hem de iki damla çişle öğlen saat 15:00 'de :) Tuvallette dua edilir mi? Ben ettim. Açtım ellerimi Allah'ım dedim çok teşekkür ederim. Şükürler olsun Yarabbim.. Sonrasında hastanede 76 beta ile öğrendik bebeğimizi :)

Burada katıldığım dua grupları oldu tanımadığım onlarca insana dua ettim onlarda bana etti , Eyüp Sultan Hazretleri , Tezveren Dede ' de dua eden arkadaşlarım oldu , o kadar çok dua eden oldu ki, ben duanın gücüne çok inanırım , Rabbim bana mucizemi nasip etti benim çabamla sonra doktorların bilgisiyle ve edilen dualarla :)

Uzun oldu kızlar kusura bakmayın ama bu yazıyı Rabbimden ümidinizi asla kesmeyin, hepimize bir gün nasip olacak diye yazdım. Dua sabır şükür dilimizden eksik olmasın. Rabbim ne kadar bekleyen varsa hayırla sağlıkla nasip etsin , kucağı boş kalmasın kimsenin inşallah. Cuma günü kese kontrolü için gideceğiz nasipse. Dualarınızı eksik etmeyin ,benim dualarım hepinizle .

Her şeyin bir zamanı var meleğiniz kendi seçmiş vaktini Hayırlı olsun çok sevindim okuyunca amin isteyen herkese tattırsın allahım

Öncelikle tebrik ederim sağlıkla kucağına alırsın inşallah ama benim anlamadığım hsg de rahim sorunlarını nasıl görmediler bu filmi bunun için cektirmiyormuyuz

Öncelikle tebrik ederim sağlıkla kucağına alırsın inşallah ama benim anlamadığım hsg de rahim sorunlarını nasıl görmediler bu filmi bunun için cektirmiyormuyuz
teşekkür ederiiim :) hsgde gözükmedi malesef sorun , histereskopide farkedildi, hsgde tıkanıklık yok ilaçlar geçti dediler ama rahim yolları bozukmuş benim ,kıvrıkmış vs, sanırım onlarda hsgde gözükmüyor.

sürecinizi ne güzel ve ne kadar da samimi bir dille anlatmışsınız, çok tebrik ederim sizi, sağlıkla kucağınıza almayı da nasip etsin Allah’ım.

Yaaaa gözünüz Aydın Böyle hikayeler okudukça sanki kendim hamile kalmışım gibi öyle mutlu oluyorum seviniyorum ki rabbim öncelikle kalp atışını duymayı sonra sağ saglim kucağınıza almayı nasip etsin inşallah

ahh ne güzel dualar , çok teşekkür ederim aminnn

Aşılama öncesi hsg çektirmiş miydiniz ?
Aşılama sırasında katateri yerlestirirken bende de uğraştılar. Ama ben hsg çektirmiştim ve bir sorun yoktu

Aşılama öncesi hsg çektirmiş miydiniz ?
Aşılama sırasında katateri yerlestirirken bende de uğraştılar. Ama ben hsg çektirmiştim ve bir sorun yoktu
Evet aşılama öncesi çekildi, bir sorun yok denildi, aşılamada katater zor geçince histereskopiye yöneldi hoca, iyi ki de yönelmiş :) ameliyattan sonra iyi ki yapmışız yoksa işimiz zormuş dedi.

Evet aşılama öncesi çekildi, bir sorun yok denildi, aşılamada katater zor geçince histereskopiye yöneldi hoca, iyi ki de yönelmiş :) ameliyattan sonra iyi ki yapmışız yoksa işimiz zormuş dedi.
Anladım, bende bu ay yine aşılama yapicam. Doktor kontrolüm de sormayi düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…