5 yaşındaki kızım ve öpüşelim diyen akranı

Huzurkokanmevsimler

Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2022
646
820
35
Merhaba arkadaşlar konuya hızlıca gireyim..
Dün akşam kızım bana gündüz bir arkadaşı bizdeyken (ben o ara kapı ağzına çıkmıştım ve iki üç dk en fazla beş dk ayrı kaldık)diğer oğlum için, "kardeşin öbür odaya geçsin öpüşelim" demiş ve ben şok oldum.Daha bunların yaşı ne, şaşırdım yani.Sadece kızıma arkadaşı için "bir daha söylerse anneme söylerim de" vs dedim ama annesine falan söylemedim.Şimdi size sormak istediğim böyle bir durumda yaklaşımım nasıl olmalı? Gözüm üzerinde olacak ,tek bırakmam o kesin ama annesine söyleyim mi ne yapayım bilmiyorum.Bu arada çocuk kızımdan iki yaş büyük.

Cinselliklerini keşfettikleri bir yaşta oldukları için çok normal bir durum, aşırı tepki verip korkutmayın daha çok ilgisini çekersiniz bu konuya bence. Belki kısaca mahremiyet eğitimi verip vücutlarının kendilerine özel olduğundan bahsedebilirsiniz böylece neyi korumaları gerektiğini ve başlarına kötü bir şey gelirse sizden korkmalarına ve bişeyler saklamalarına gerek olmadığını bilirler.

Anladım,aynen ben de fazla tepki vermemeye çalıştım.Sadece bı daha söylerse anneme söylerim de,yanına da fazla gitme dedim.Annesine söyleyim mi sizce ?

Anladım,aynen ben de fazla tepki vermemeye çalıştım.Sadece bı daha söylerse anneme söylerim de,yanına da fazla gitme dedim.Annesine söyleyim mi sizce ?
Annesine söyleyebilirsiniz bence ama şikayet eder bir tonda değil de böyle böyle oldu ben de şu şekilde davrandım bilginiz olsun siz de bir konuşun isterseniz gibi bir tonda söylerseni sakince çok daha güzel olur tabii bu benim fikrim sizin yerinizde olsam böyle yapardım incitip kırmamaya özen göstererek.

Aynen kesinlikle katılıyorum size.Yani o da çocuk bişey diyemiyoruz ama dediğiniz gibi annesine uygun bir dille söyleyim, bilgisi olsun ki o da ona göre davransın.

Bence söylemelisiniz. Annesinin haberi olmalı ki müdahale etsin. Tabii iyi bir anneyse.

Bence annesine söyleyin bilgisi olsun

Aynen ben de kaş yapayim derken göz çıkarmak istemiyorum.En uygun bir şekilde bu süreci geçirmemizi istiyorum.Annesine yarın söylerim.Çok teşekkür ederim

Söyle. Birdaha da evine alma.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…