5 haftalık hamileyim,antibiyotik kullanmak zorundayım:((

cerencim

Guru
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2007
2.638
1
40
senağlama kızlar 5 haftalık hamileyim ve idrar yollarımda çok enfeksiyon çıktı. SEF adında bir antibiyotik verdi doktorum.
kullanmazsam bebeğim enfeksiyondan dolayı düşebilirmiş bile:1shok: ne yapacam bilemiyorum... kızlar başından böyle bişi geçenler varmı aranızda? kullanıpta bi problem yaşayanlar ya da??:a015:

canım ya geçmiş olsun dikkat et cnm.allah korusun.kullan ozaman düzenli.ben de olmadı daha böle bişey ama ben günlük ped kullanıyorum günde 3kere falan.hiç sabun ve su sürmüyorum üstten suyla yıkıyorum okadar.geçmiş olsun cnm.

Doktorunuza güvenin.Sanırım sizi her zaman takip eden doktor.
Yok eğer değilse sürekli kontroöle gittiğiniz doktorunuza danışın.

teşekkür ederim arkadaşlar. doktorum sürekli gittiğim doktor. ama prospektüsünde C kategorisi diyor. yani gebelikte kullanımında belli birşey yok diyor. ondan endişelendim:uhm:

teşekkür ederim arkadaşlar. doktorum sürekli gittiğim doktor. ama prospektüsünde C kategorisi diyor. yani gebelikte kullanımında belli birşey yok diyor. ondan endişelendim:uhm:

ben de hamileliğimde sef kullanmıştım. 6. ayımızdaydık o zaman. dr.n verdiyse kullanmanda sakınca yok.çok geçmiş olsun..inşallah sağlıkla kucağına alırsın bebişini...

teşekkür ederim canım. biraz rahatlattın içimi. mecbur kullanıcam doktor verdikten sonra ama bu doktor hakkında,verdiği antibiyotik yüzünden 8 aylık bebek anne karnında ölmüş diye duydum.birazda ondan endişeliyim. ama başka doktor yok malesef yaşadığım ilçede o nedenle bi kaç kişiden duysam kullandım diye, içim rahatlayacaka.s.

peki bu enfeksiyon yüzünden bi şikayetin var mıydı?ben de hamileliğimin ilk haftalarında dr.a gittiğimde rutin testler arasında istemişti idrar tahlilini.orda enfeksiyon çıkmıştı bi şikayetim olmamasına rağmen.bi ilaç vermişti dr.şimdi ismini hatırlayamıyorum.su içinde eriyo böle toz gibi tek kullanımlık.onu içtim sonraki tahlil iyi çıkmıştı.sana neden böle bişey vermedi acaba?

canim geçmiş ols merak etme doktorun neyi demişse uygula.bu tur ilaçlarinn hamilelikte kullanilanida var. Iyi olman içinn gerekli demekki.......inş. Sağlikli hamilelik geçirirsinn bende kullanmiştim telaş etme..............

arkadaşım doktorun diyorsa içini ferah tut ve kullan öksürük ve faranjit olmuştum bende antibiotik kullandım.inan hiçbir ilaçta kesin hamilelelr kullanabilir yazmıyo ama doktorlar biliyo sonuçta merak etme kullan.sonuçta 9 aylık bir süreç ve sıfır hata ile çıkamayız bi şekilde hastada oluyoruz sorunda çıkıyo mecbur ilaç kullanıyoruz henüz yenisin bende ilk öle olmuştum şu anda 4 aylık hamileyim bende faranjitten kullandım içindede dediğin gibi yazmıyo hamile için diye ama doktoruna güven içini ferah tut.önünde 8 ay gibi bi süreç var.bebişinde hayırlı olsun canım tebrik ederim

canım öncelikle çok geçmiş olsun
kullanmak zorundasın hayatım idrar yollarında ki enfeksiyon kullanacağın antibiyotikden kat kat daha zararlı
ben de gebeliğimde çok antibiyotik kullandım ama çok şükür bi sorun çıkmadı
zaten dr'lar mecbur kalmadıkça vermiyorlar ve verselerde düşük dozlarda veriyorlar
kullan sen arkadaşım Allah'ın izni ile bişeycik olmaz inşallah ne diyelim sen keyfi içmiyosun ki Rabbim korur onua.s.

öncelikle geçmiş olsun canım
benim ilk hamileliğimde 3 aylıkken idrar yolu enfeksiyonu geçirdim
aşırı yanma hissi vardı bende.baya bi iltihaplanmıştı idrar yollarım yanii
dr aradım hemen ilaç veremem dedi.yapmn gereken tek şey bol bol su iç dedi
günde 3 litre içiyorsan 5 litre iç dedi.dr dediğini zor olsada yaptım çok su içtim 2 güne kadar ilaçsız geçmişti.ialaç vermemiliydi ama dr vermiş.yoksa baka bir dr gözükseydin acep

canım benim öncelikle geçmiş olsun doktorun verdiği ilacı mutlaka düzenli kullan enfeksiyon kullanacağın ilactan çok daha tehlikeli.lütfen ihmal etme bende bebeğimi enfeksiyon yüzünden kaybettim geç olmadan önlemini al derim.doktorun zaten sana da bebeğinede zarar verecek bi ilacı kullandırtmaz.için rahat olsun

geçmiş olsun ceren o dokdor bana bi açıklama bile yapmadan bi ilaç vermeden 7 hafdalık bebeğim düşdü odokdordan beynim bişe yemedi elbisdana git isdersen bide için ferahlar

ben de hamileliğim boyunca 2 defa antibiyotik kullanmıştım. Tabi doktor kontorlünde. Doktorun verdiyse güven. Geçmiş olsun. İnşallah bebeğini sağlıkla kucağına alırsın...

Bende gebeliğimin 5. haftasında enfeksiyon geçirdim hemde çok fazlaymış doktorum antibiyotik vermedi bebeğe zararı olur daha çok küçük diye bol bol su iç dedi günde 3 litre su içtim 2 hafta sonra gittiğimde hiçbirşey kalmamıştı.Şimdide 21. haftadayım tekrar enfeksiyon çıktı pimafucin diye vaginal tablet kullanıyorum ve tabiki bol bol su içiyorum.Umarım herşey gönlünce olur..

canım benımde idrar yollarımda iltihap çıkdı dr bişi yapmayız dediydii...sadece bi kullanımlık suda eritilen ilaç verdi o kadar...bilmiyorum acaba senın daha çokmu değerini yazarmısın ...bak ben o ilacıda kullanmadım ama bebeğim duruyor allahı şükürr...ama dr bilir zararı yoksa antibiyotiğin yokdur olmaz bişi...sende belki daha çok iltihağp hatta kan falanmı gördüki??

ya abencede içini rahat tut olmaz bişii allahın izniyle elvam yapmamakda lazım aslında...sakınan göze çöp batar ...

benim enfeksiyon liseden beri var. yani müzminleşti artık. ama gebelikte zararı olacağını düşünmemiştim:1no2: enfeksiyon çok var. değer 500'ün üzerinde. ama dediğim gibi bende hep vardı ve hiç bir şikayetimde yok. yanma gibi kanama gibi. o dediğin tozdanda verdi. ama tek kullanımlık değil. bir şişede. günde 3 defa içiyorum. İnşallah Allah'ım korur bebeğimi!:Saruboceq:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…