5 aydır evliyim gebe kalamıyorum

mutlulukk1

Üye
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2022
104
10
24
Merhaba arkadaşlar burda yeniyim ilk önce ilk aylarda idrar enfeksiyonum vardi yeni evliydim kadın doğuma gittim doktor yumurtalığın büyümüş çatlamış dedi eğer gebelik düşünüyorsan bu aralar sık ilişkiye girin dedi hatta ilaç yazdı idrar yolu enfeksiyonu için adet günün gelmeden kullanma dedi gebelik şüphesi olduğu için o günden sonra 5 ay geçti henuz gebelik yok hiç görünmedim hastaneye ama her ay yumurtalığım çatlıyor sizce neden gebe kalamıyorum?

Merhaba arkadaşlar burda yeniyim ilk önce ilk aylarda idrar enfeksiyonum vardi yeni evliydim kadın doğuma gittim doktor yumurtalığın büyümüş çatlamış dedi eğer gebelik düşünüyorsan bu aralar sık ilişkiye girin dedi hatta ilaç yazdı idrar yolu enfeksiyonu için adet günün gelmeden kullanma dedi gebelik şüphesi olduğu için o günden sonra 5 ay geçti henuz gebelik yok hiç görünmedim hastaneye ama her ay yumurtalığım çatlıyor sizce neden gebe kalamıyorum?
Daha 5 ay olmuş biraz evliliğiniz otursaydı biraz başbaşa kalsaydınız bu ne acele. 1 seneden önce sorun olduğu düşünülmez zaten sonra doktora gidilir. Bu kadar strese ve aceleye olacağı varsa da baskılanır zaten ama

merhaba arkadaşlar yeni üyelerdenim . gebelik öncesi vitamin kullanımı ve önerisi olan varmı birde ferritin değeri düşüklüğü hamileliğe engel midir

Evliligin tadini cikarin 1 sene en azindan sonrasi cok karisik😂 hormon testlerinizi yaptirin gerekirse rahim filmi cektirin

merhaba arkadaşlar yeni üyelerdenim . gebelik öncesi vitamin kullanımı ve önerisi olan varmı birde ferritin değeri düşüklüğü hamileliğe engel midir
folik asit kullanın mutlaka diğer değerler için de dr la görüşün eksiklikleri falan tespit edip ona göre ilaç verirler

folik asit kullanın mutlaka diğer değerler için de dr la görüşün eksiklikleri falan tespit edip ona göre ilaç verirler
regenesis max vermişti doktor 2 kutu kullandım mide bulantısı yaptı başka kullandm ama ayrıca demirle ilgili vermemişti kontrollere gittiğimde de ekstra vermedi bir dahaki ay gittiğimde tekrar bi sorucam . teşekkürler

daha çok yeni evlisiniz her ay beklenti içine girmek de süreyi uzatabilir. yaşınız kaç bilmiyorum ama 35 yaş altıysa 1 yıl deneyin olmadı doktora gidip gerekli tahlilleri yaptırın. sadece her ay yumurtlamanız yumurtanın çatlaması ile iş bitmiyor. eşinizde sıkıntı olabilir yumurta kaliteniz iyi olmayabilir. gibi gibi bir sürü sebep olabilir ama dediğim gibi daha çok yeni evlisiniz bu süreyi stressiz geçirmeye çalışın ve beslenmenize dikkat edin

Çatlayan yumurtalığınız değil yumurtanız. Belki hiç bir sorun yoktur şimdilik bilemeyiz evlilikten 1 yıl sonra gebelik oluşmazsa eşinizle beraber bir muayene olmalısınız. Çünkü eğer bir problem varsa bu eşinizle ilgili de olabilir.

Adet günümü halen 16 gün var ama göğüslerim inanılmaz hassas ve damarlar belirginleşti böyle olup daha önce gebe olan var mı bu gebelik belirtisi midir?

Adet günümü halen 16 gün var ama göğüslerim inanılmaz hassas ve damarlar belirginleşti böyle olup daha önce gebe olan var mı bu gebelik belirtisi midir?
adete 14 gun kala yumurtlama oluyor genelde tabı bı kac gun ılerı gerı oynar bu da. 16 cok erken . cook once yumurtladıysan olabılır ama oyle hamılelık belırtısı vermeye baslarsa hormonların zaten ıdrarda falan cıkar artık:) bunlar yumurtlama sonrası vucudun hamılelıge hazırlandıgı donem gelısen seyler :)adetın kacındaydı?

adete 14 gun kala yumurtlama oluyor genelde tabı bı kac gun ılerı gerı oynar bu da. 16 cok erken . cook once yumurtladıysan olabılır ama oyle hamılelık belırtısı vermeye baslarsa hormonların zaten ıdrarda falan cıkar artık:) bunlar yumurtlama sonrası vucudun hamılelıge hazırlandıgı donem gelısen seyler :)adetın kacındaydı?
18

bence bu haftayı degerlendır :) ınsallah rabbım gonlune gore versın. dr lar 1 yıl dolmadan denemiş varsaymıyolar. hani hormon testi istemeyi bile ona baglıyorlar diyebilirim. sende bişi yoksa hormonlar temız rahım temızse (tabı ılla hamılelık olcak dıye bısı yok da ) eşin de bi baktırır spermıne :) amaönce bi akısına bırak stressiz. adetın gecıkır bı gun test yaparsın :)) guzel haberler al ınsallah

40 yaşında biri mi yazdı bunu, diye baktım ama yaş 22.. Niye bu acele?

Bir daha anne olamayacaksın bu son şansın mı dediler yavrum..

Şuan uzun araştırmalar sonucunda bir dolu vitamin desteği aldım bu ay başlayacağım kullanmaya herseyimiz normal sperm hormon değerlerim amh ama bir yıldır olmadı fsh biraz düşük buda yumurta kalitesizliği olabiliyormus. Bunun için yumurta güçlendirici Solgar multivitamin 2000 olan yine Solgar Q10 Qenzim 100 mg olanı aldım o daha uygundu diye. D vitaminim düşük buda baya önemliymiş gebelik için 2000 mg d vitamini başladım. Folik asit olarak Solgar folat kullanıyordum bitene kadar yine kullanacağım bunu mutlaka kullanmak gerekiyor gebelikten 3 ay önce başlamak lazım zaten bu bitince Solgar multivitaminin içinde folik asit olduğu için ekstra kullanmayacağım. Artı olarak OMEGA 3 için krilom OMEGA aldım en iyisi bu. Birde trenyoldan 170 TL'ye arı sütü bal polen propolis karışımı aldm. Bunlar benim araştırmalarım sonucunda edindgm bilgi ve kararlarım. Bir üç ay da bu sekilde deneyeceğim. Bende polikistik over yok o olsaydı inofolic combi kullanacaktm ama içinde yüksek inositol olduğu için polikistik over olmayanlara uygun değil.

Şuan uzun araştırmalar sonucunda bir dolu vitamin desteği aldım bu ay başlayacağım kullanmaya herseyimiz normal sperm hormon değerlerim amh ama bir yıldır olmadı fsh biraz düşük buda yumurta kalitesizliği olabiliyormus. Bunun için yumurta güçlendirici Solgar multivitamin 2000 olan yine Solgar Q10 Qenzim 100 mg olanı aldım o daha uygundu diye. D vitaminim düşük buda baya önemliymiş gebelik için 2000 mg d vitamini başladım. Folik asit olarak Solgar folat kullanıyordum bitene kadar yine kullanacağım bunu mutlaka kullanmak gerekiyor gebelikten 3 ay önce başlamak lazım zaten bu bitince Solgar multivitaminin içinde folik asit olduğu için ekstra kullanmayacağım. Artı olarak OMEGA 3 için krilom OMEGA aldım en iyisi bu. Birde trenyoldan 170 TL'ye arı sütü bal polen propolis karışımı aldm. Bunlar benim araştırmalarım sonucunda edindgm bilgi ve kararlarım. Bir üç ay da bu sekilde deneyeceğim. Bende polikistik over yok o olsaydı inofolic combi kullanacaktm ama içinde yüksek inositol olduğu için polikistik over olmayanlara uygun değil

Şuan uzun araştırmalar sonucunda bir dolu vitamin desteği aldım bu ay başlayacağım kullanmaya herseyimiz normal sperm hormon değerlerim amh ama bir yıldır olmadı fsh biraz düşük buda yumurta kalitesizliği olabiliyormus. Bunun için yumurta güçlendirici Solgar multivitamin 2000 olan yine Solgar Q10 Qenzim 100 mg olanı aldım o daha uygundu diye. D vitaminim düşük buda baya önemliymiş gebelik için 2000 mg d vitamini başladım. Folik asit olarak Solgar folat kullanıyordum bitene kadar yine kullanacağım bunu mutlaka kullanmak gerekiyor gebelikten 3 ay önce başlamak lazım zaten bu bitince Solgar multivitaminin içinde folik asit olduğu için ekstra kullanmayacağım. Artı olarak OMEGA 3 için krilom OMEGA aldım en iyisi bu. Birde trenyoldan 170 TL'ye arı sütü bal polen propolis karışımı aldm. Bunlar benim araştırmalarım sonucunda edindgm bilgi ve kararlarım. Bir üç ay da bu sekilde deneyeceğim. Bende polikistik over yok o olsaydı inofolic combi kullanacaktm ama içinde yüksek inositol olduğu için polikistik over olmayanlara uygun değil.
Doktorun verdiği vitamin midemi kötü yaptı başka aldm folik asit propolis hatta alıp balla karıştırdim ama ferritin değerim için ayrıca birsey vermedi doktor tahlillerde düşüktü ama solgari duydum iyi diye

X