5.ay sosyal fiziksel zihinsel

Benim bebeğimde henüz dönemiyor ben yardımcı olmaya çalışıyorum dönmesi için ama hiç niyeti yok,ısrarla sırtüstü yatmaya çalışıyor kafasını geri geri atıyor.
Ayaklarını da farkediyor artık dikkatle bakıyor onlara doğru eğilip gidiyor ama tutmaya kalkışmadı henüz.
Ellerinden tutunca dik oturabiliyor,ayakta kalıyor koltuk altlarından tutunca hatta adımlar atıyor.
Nesneleri tutmaya çalışıyor,çoğu var yani, dönmek hariç işte.

Canım çok teşekkür ederim. Furkan oğlumuz da pek yakışıklı maşallah.
Benim kızım kucakta otururken kendini dik tutabiliyor fakat en fazla 5 dakkalığına.

Bu arada Bengisu da dönmeyi başardı ama saat yönünde! Akşam saat 12 yönünde yatırdığımız kızımızı sabah kalktığımızda 6 yönünde bulduk ya! Ben bile zor dönerim öyle... Çok afacan oldular artık...

ayol nasıl becermiş onu öyle kaydirigubbakcemile3 benimki de tutuyo kendini dimdik , gerçi bir aylıkken de tutuyodu görenler şaşırıyodu bense normal sanıyodum nede olsa gördüğüm ilk bebek :ecrin_bebek:

sizin bebişlerdede sıkılma varmı bizimkini bi görseniz benle konuşuyo sonra sıkılıp ağlıyo babası geliyor ağlamayı kesip başlıyo onla konuşmaya oyuncakdada böğleyiz birinden sıkılıyor başka bir oyuncak versem onla ilgilenmeye başlıyo hemen
ama en cok sevdiğide ana kucağındayken üstüne ince desenli bi başörtu ile çadır gibi yapıyorum göeseniz sesi hiç cıkmıyo desenlere bakıyo bayağı bir zaman dönenecelerinden sıkıldığında yapıyorum hemen susyo kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3

benimki de bazen altını değiştirirken bana yardımcı oluyo bacaklarını tutarak:) ayrıca aaaa yap oğlum deyip elimi ağzına vurar gibi yapıyorum. çıkan sesi değişince çok hoşuna gidiyo.:)

Benimkide elmalınınki gibi dönüşlerde bulunuyor yada yan dönebiliyor ama tam dönüşler yok hala.

Ayaklarımızı ağıza götürmeye başladık resimlerini çektim şimdilik bir tanesini avatarıma koydum.
Yarın öbür gün hepsini bi albüm yaparım

ben artık oğlanları zaptedemiyorum.. çünki sallarken kıçlarını kaldırıp kaldırıp yan dönüyorlar..uyuma düzenimiz değişmedi ama artık bazen uykus olsa bile kıçını kalşdırarak kendini germeler birini öyle anakucağında sallıyorum mecburen bir bakıyorum debelene debelene uca kadar geliyor ayaklar sarkıyor.. çığlıklarımız arttı artık kızdığımızda sert bir çığlık atıyoruz hemen ağlamıyoruz..
birde ikiside öyle uçan tekmeler savuruyorlarki üstlerindeki battaniyeler yere düşüveriyor hemen.. kaan bey bunu gecede yapıyor kerem beyde gece iyice üzerine çekiyor..
artık mama yedirirken eller kasenin içinde ayakalr tepinir şekilde beğenmediklerinden değil aksine sevinçten severek yediklerinden öyle sevindirik oluyorlar yani..:))
kerem bey uyurken eeeelemeleri boyut değiştirdi şimdi hani biz hımmhımm diye genizden ninniyi söyleriz ya öyle genizden uyuyana kadar hımlıyoruz...
çıngırağını eline verirdim kaan beyi şimdi nerdeyse havada kapıyor.. kerem beyde sabah babasıyla yatak oyunu oynarlarken babası elini üzerine getirdimi iki eliyle saldırp yakalıyor ve kemiriyor...

Benim kızım da henüz sadece yan dönüyor, özellikle de altını değiştirirken heralde 1 ay sonra alt değiştirmek kabus olmaya başlaacak :) Ayakları kızımın en sevdiği yerleri. Her alt değiştirmede artık öğrendi ayaklarını bana uzatıp gülmeye başlıyor. Yiyip bitiriyorum çünkü o da son 2 gündür buna sesli olarak gülüp cevap vermeye başladı. 2 gündür kızımın kahkahalarını duyuyorum anlıyorum ki benim için mutluluk artık onun dudaklarında...

maşaallah maşallah bebişlerimize bnim oğlanda sonzamanlarda kahkaha atarcasına gülmeye başladı hele göbişini gıdıkladığım zaman iyice coşuyor :roflol:

benimkide bütün hareketleri yapıyor ama ayagını agzına götüremiyor henüz.

Benim kızım daha dönemio ya sadece yan cevirdigim zaman dönüo ama eli
altta kalıo ve kurtaramıo henüz :))
Ayaklarını deilde dizlerini tutuo bide ayaklarını havaya kaldırıo dimdik ilgisini
cekio pür dikkat izlio onları :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…