5+2 kahverengi akıntı

CerkesMaria

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2024
549
157
35
Kızlar dun doktora gıttıgımde sadece kese bıraz ufak sankı demıstı dun aksam rahim bolgemde sancılanma vardı gece tuvalete kalktıgımda cok az bır kahverengı akıntı seklınde gelmıstı duphaston da kullanıyorum ne yapmalıyım doktora tekrar gıdeyım mı ? Düşük olacak dıye korkuyorum.

Doktoru aradım kan sulandırıcıyı kes dedı sabah aksam dıger ılaca devam edecekmısım kırmızı kanama olmadıgı surece endıse etmeyın dedı bu durumu yasayan var mı

hala devam ediyor mu lekelenme? aynı sekilde ben de yasadım 6+2 de. bende sancı yoktu. 1-2 saat devam etti lekelenme sonra durdu. bana progestan verilmişti. 17.haftaya kadar kullandım progestanı.

bu arada evet, kahverengi kan eski, beklemis kandır ve aktif kanama yok demektir. kırmızı veya pembe kanama olursa aktif bir kanama var demek. ama kahverengi ile başlayıp kırmızıya dönenler de oluyor. o yüzden ben derim bir doktora gidin. ben acile gitmistim. alttan muayene edip aktif kanama var mı yok mu bakılmıştı

Doktoru aradım kan sulandırıcıyı kes dedı sabah aksam dıger ılaca devam edecekmısım kırmızı kanama olmadıgı surece endıse etmeyın dedı bu durumu yasayan var mı
İnatçı kırmızı durmayan bir kanama olmadığı sürece çok telaşa kapılmayın yerleşme kanaması olabilir. Oğlumda 6+2de yerleşme kanaması yaşamıştım bi kereye mahsus açık pembe akıntıyla beraber olmuştu. Yinede süre uzarsa doktorunuza görünün.

hala devam ediyor mu lekelenme? aynı sekilde ben de yasadım 6+2 de. bende sancı yoktu. 1-2 saat devam etti lekelenme sonra durdu. bana progestan verilmişti. 17.haftaya kadar kullandım progestanı.

bu arada evet, kahverengi kan eski, beklemis kandır ve aktif kanama yok demektir. kırmızı veya pembe kanama olursa aktif bir kanama var demek. ama kahverengi ile başlayıp kırmızıya dönenler de oluyor. o yüzden ben derim bir doktora gidin. ben acile gitmistim. alttan muayene edip aktif kanama var mı yok mu bakılmıştı
Dun gıtmıstım boyle bır sorun yoktu aradıgımda da gel demedıgı ıcın cok budaklandırmak ıstedım suan acıkcası bır kere geldı geceden berı baska gelmedı ınsallah daha da gelmez

İnatçı kırmızı durmayan bir kanama olmadığı sürece çok telaşa kapılmayın yerleşme kanaması olabilir. Oğlumda 6+2de yerleşme kanaması yaşamıştım bi kereye mahsus açık pembe akıntıyla beraber olmuştu. Yinede süre uzarsa doktorunuza görünün.
Kırmızı olursa gıdecegım ılacımı ıctım uzandım sımdı ımsallah bır daha grlmez cok kucuk bıt kahvetengı geldı bıtdaha grlmedı 4 saattır devamlı degıldır umarım

Kırmızı olursa gıdecegım ılacımı ıctım uzandım sımdı ımsallah bır daha grlmez cok kucuk bıt kahvetengı geldı bıtdaha grlmedı 4 saattır devamlı degıldır umarım
Açıkcası sanmam devam ediceğini anlattığın tarz yerleşme kanaması gibi. Benim hafif adet ağrım vardı leke olduğunda kontrole gidiceğimin gecesi olmuştu o yüzden bişey yapmadım yattım dinlendim sabah bişey yoktu. Kontrolde de bebeğimi görmüştüm şükür.

Açıkcası sanmam devam ediceğini anlattığın tarz yerleşme kanaması gibi. Benim hafif adet ağrım vardı leke olduğunda kontrole gidiceğimin gecesi olmuştu o yüzden bişey yapmadım yattım dinlendim sabah bişey yoktu. Kontrolde de bebeğimi görmüştüm şükür.
Benımde dun aksam resmen on tarafım zongluyordu gecesı akıntı geldı

Benımde dun aksam resmen on tarafım zongluyordu gecesı akıntı geldı
Dinlenerek geçir bugünü bir günlük ped kullan tekrarı gelicek mi kontrol et. Her kanama düşük tehdidi olmuyo gebelikte. Ama erken dönemlerde olanlar dikkate alınmalı baktın devam ediyor yinede bi kontrole git derim.

Progestan içiyor musunuz?
Doktorum bana bu tarz lekelenmeler olabilir,regl gibi kanaman olmadığı sürece endişe etme demişti.

Benmde 5+4 bugün değişik bir ağrım var karnımda. Kasık batması vs değil. Benmde progesteronum 7.55 çıkmıştı ilaç vs vermedi. Cuma kontrolüm var ama bu ağrı biraz korkuttu beni.
Insallah saglıklıdır bebeklerımız ınan ne yapacagımı bende bılmıyorum

Dun gıtmıstım boyle bır sorun yoktu aradıgımda da gel demedıgı ıcın cok budaklandırmak ıstedım suan acıkcası bır kere geldı geceden berı baska gelmedı ınsallah daha da gelmez
he o zaman güzelce takip edin. insallah devam etmez. dediğim gibi bende ilaçtan sonra kesilmisti lekelenme. ama dediğim gibi progestan kullandım. o daha etkili diye biliyorum ben. insallah sağlıkla büyür bebeğiniz 🥰🥰 çok büyük bi travma bunu yasamak çok iyi biliyorum her an kan görmekten korkarak tuvalete gittim 12.haftaya kadar ama çok sükür su an 23+4 olduk bile 🥰🥰 canınızı sıkmamaya ve yorulmamaya çalışın. bol su tüketin.

X