4'lü Test Sonucu

BerkBerrak

Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2017
140
195
Arkadaslar 4'lu test sonuçlarım çok çok kötü cıktı.. 1/8.. Yani bebeğimizin down sendromlu olma olasılığı ortalama %15... Hemen ertesi gün amniosentez yaptırdık.. Şuan sonuçları bekliyoruz 2 3gune kadar ilk sonuçlar belli olacak 2 haftaya kadar da ayrıntılı sonuçlar çıkacak.. Bu süreci yaşayan ya da sonucları bu kadar yüksek risk cikipta sağlıklı bebek dünyaya getirenler var mı.. ?

11 haftalik hamileyim hicbir tarama testini yaptirmayi düşünmüyorum.
Tamamen stres dolu sıkıntı verici şeyler.
Allah korusun bebeğinde sağlık sorunu olsa dahi Rabbimin en güzel hediyesi o bana aldırmayı asla düşünmediğim için yaptırmayacağım kafami bulandirmayacagim.
Çünkü kesin down sendromlu ve ya sakat hastalıklı bebek deyipde sapa sağlam doğan cok bebek duyuyorum. Ve aldırma gibi bir düşüncesi olmayanlar icin tamamen can sıkıcı testler olduğu icin yapılmaması daha iyi.
20. Ya da 24.haftada zaten detaylı ultrason var sadece ona bakılsa yeterli diye düşünüyorum.
Rabbim hepimize sağ sağlıklı kavuşmalar nasip etsin inşallah.

Arkadaslar 4'lu test sonuçlarım çok çok kötü cıktı.. 1/8.. Yani bebeğimizin down sendromlu olma olasılığı ortalama %15... Hemen ertesi gün amniosentez yaptırdık.. Şuan sonuçları bekliyoruz 2 3gune kadar ilk sonuçlar belli olacak 2 haftaya kadar da ayrıntılı sonuçlar çıkacak.. Bu süreci yaşayan ya da sonucları bu kadar yüksek risk cikipta sağlıklı bebek dünyaya getirenler var

Arkadaslar 4'lu test sonuçlarım çok çok kötü cıktı.. 1/8.. Yani bebeğimizin down sendromlu olma olasılığı ortalama %15... Hemen ertesi gün amniosentez yaptırdık.. Şuan sonuçları bekliyoruz 2 3gune kadar ilk sonuçlar belli olacak 2 haftaya kadar da ayrıntılı sonuçlar çıkacak.. Bu süreci yaşayan ya da sonucları bu kadar yüksek risk cikipta sağlıklı bebek dünyaya getirenler var mı.. ?
Merhaba bebeğinizin sağlık durumu suan nasıl

X