47 xxx sendromu - Acil yardım !

Mery31

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2024
3
0
36
Triple x sendromu- süper dişi sendromu olarak da geçiyor, 47 xxx kromozomlu olmak , hamileliğimin 23.haftası nda bebeğimin amniyosentez sonucu tespit edildi, çok üzgünüm, hastalık ile ilgili bazı yerlerde daha iyimser yazılar var , bazı yerlerde down sendromuna yakın olabilir şeklinde yorumlar var.

Bu hastalığı yaşayan varsa kendisinde veya bebeğinde paylaşırsa çok çok mutlu olurum, nasıl semptomları var, hayatı ne derece etkiliyor, kendi kendine yaşamını devam ettirebilir mi, hayat boyunca ebeveyn desteğine ihtiyacı olur mu?

Çok üzüldüm,geçmiş olsun 🙂↕️Bu sendromun adını duyunca yazmak istedim,ablam maalesef bu durumla karşı karşıya kaldı ve gebeliğini çok zorlanarak sonlandırdı 🥲
Hepimiz için çok zor ve yaralayıcı oldu,gittiği tüm doktorlar normal gelişim göstermeyeceği garanti ama tüm sorunlar sürpriz dediler,hem organlarında (böbrek sorunu)hem zihinsel ve bedensel sorunları olacak.Hayat boyu destek ihtiyacı olacak dediler yaşı da ileri olduğu için dünyaya getirmek istemedi
Bol şans diliyorum size dualarımda olacaksınız 🙏🙏

Çok üzüldüm,geçmiş olsun 🙂↕️Bu sendromun adını duyunca yazmak istedim,ablam maalesef bu durumla karşı karşıya kaldı ve gebeliğini çok zorlanarak sonlandırdı 🥲
Hepimiz için çok zor ve yaralayıcı oldu,gittiği tüm doktorlar normal gelişim göstermeyeceği garanti ama tüm sorunlar sürpriz dediler,hem organlarında (böbrek sorunu)hem zihinsel ve bedensel sorunları olacak.Hayat boyu destek ihtiyacı olacak dediler yaşı da ileri olduğu için dünyaya getirmek istemedi
Bol şans diliyorum size dualarımda olacaksınız 🙏🙏
Öncelikle çok teşekkür ediyorum, size de çok geçmiş olsun, benim gittiğim doktorlar yüzeysel bilgi verip hamileliği sonlandırma kararıma müdahale etmediler , şuanda karnımda hareketini hissediyorum ve çok üzgünüm sonlandırma kararını nasıl vereceğim

Bi sorum daha olacak , sonlandırma işlemi nasıl oldu, suni sancı ile normal doğum şeklinde mi ?

Suni sancı verip normal doğumu bekledi ama devam edemedi,mecburen sezeryana aldılar
Ama 6 ay sonra tekrar hamile kaldı ve 12 yaşında sağlıklı bir kızımız var 🧿
Çok zor bir karar,denecek hiçbir şey yok,tamamen bireysel bir karar
öyle yaparım,böyle yaparım demek imkansız 🥲
Bir eğitim araştırma veya şehir hastanesinin genetik bölümüne gidip detaylı bilgi alın(kadın doğum uzmanları bu konuda net bilgi veremiyor)
Rabbim yardımcınız olsun 🙏

Triple x sendromu- süper dişi sendromu olarak da geçiyor, 47 xxx kromozomlu olmak , hamileliğimin 23.haftası nda bebeğimin amniyosentez sonucu tespit edildi, çok üzgünüm, hastalık ile ilgili bazı yerlerde daha iyimser yazılar var , bazı yerlerde down sendromuna yakın olabilir şeklinde yorumlar var.

Bu hastalığı yaşayan varsa kendisinde veya bebeğinde paylaşırsa çok çok mutlu olurum, nasıl semptomları var, hayatı ne derece etkiliyor, kendi kendine yaşamını devam ettirebilir mi, hayat boyunca ebeveyn desteğine ihtiyacı olur mu?
Merhaba. Amniyosentezi nerede yaptırdınız?

X