45 gunluk kızım gunduz gece uyumuyor acil yardım!!!

Nezzolgunnn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2017
200
72
32
Merhaba bayanlar,
45 gunluk kızım gunduz gece hıc uyumuyor bir bebek 12 saat hıc uyumadan durur mu? Benım 2.cocugum az cok tecrubelıyım ama sanki hıc cocuk bakmamışım gıbı insan ne yapacağını sasırıyo. 1 hafta once gaz sancısından asırı aglamasından dolayı hastaneye goturduk ve doktor mudahele ettı az birsey lavman verdi. Bıogaıa damla verdi onu kullanıyoruz ama ıyıce uykusuzluk huzursuzluk ve gaz arttı sanki. Emzırıyorum rezene cayı ıcıyorum ve emziren anneler ıcın damlalar var onlardan kullanıyorum tayin pekmez bol su ıcıyorum sut artırsın diye. Bu ara uyku uyumuyoruz dun aksam saat 6 dan sabah aksaya kadar hıc uyumadı ayagımızda sallıyorum tam dalacak gıbı oluyor tekrar uyanıyor. Su an oyle yine uyumadı. İlk oglumda kolıktı uyku yoktu 2 yasında oglum uyku yonunden yine aynıyız. sımdı kızımda aynı seyı yasayacagız diye korkuyorum. Varsa onerılerınız alabilir miyim? Bu kadar fazla uyanık bebek ıcın doktora goturmelı mıyım? Gecıcı bir durum mu siz neler yasadiniz? Tesekkur ederim sımdıden herkese yorumlarınız ıcın.

Kakası nasıl, gazdan ziyade alerji gibi bir durum olabilir mi acaba.
Oğlum da vardı ordan biliyorum.
Gece gündüz uyumazdi, kakası normal kakadan bariz farklı olurdu ama.
Kakası normal sanki ishal seklinde yapıyor ne sarı ne yesıl bazen sumuksu bazen normal. Ama gazı cok var bizde farkındayız bu ara hıc normal degil uyumaması. Sizde nasıl oldu alerji durumu ben cok bilemediğim ıcın o yuzden soruyorum. Tecrube tecrubedır. Annelik boyle birsey cocugu ıcın care arıyor malesef.

Eviniz çık sıcak olabilir mi? Benim kızın yazın bütün uykusu alt üst oluyor. Kışında doğalgazı çok açtığımız zaman sıcaktan yine uyumuyor.
Dikkat ediyoruz ona. Ayagımda salladığım zaman uyuyor 2 dakıka sonra gozunu acıyor. Hıc uyumuyor. 6 8 hafta etrafı anlama gece gunduz ayırt etme haftası yanı buyudugu ıcın kendimi oyle teselli etmeye calışıyorum ama bebek uyumadıgı zaman bizde beter oluyoruz bir de ben gurbetteyım su an annemin yanındayım kendi evime gecınce zor olacak.

Canım bence kaka fotoğrafı çek, Dr la paylaş, ama birden fazla çek.
Sümüksü olması iyi değil.
Ayrıca oğlumda da aşırı gaz olurdu, nasıl diyim poposundan köpük çıkardi sprey sikmislar gibi....
Çocuk Dr ları bir sefer de anlamıyor bu alerji işini, ben 2 aylık civarı götürmüştüm, 6 aylikken kanlı kaka yapınca anlamışlardı
Öyleyse de üzülme, çözümü var, yeter ki neyi olduğu belli olsun.

Zeytinyağı ısıtıp yumuşak beze o ısıttığınız zeytinyağını dökün ve miğdesine sarın bu onun gazını alacaktır

Canım tesekkur ederim. Gecmışler olsun sanada evlatlarımıza birsey olmasın yeter ki Allah saglık sıhhat versin. Dedıgın dogru olabilir bana da gaz sancısından geliyor ama Bı suru seyı yapıyoruz karnına masaj banyo fıtıl zınco bıogaıa karnına masaj sıcak havlu ama nafile.. 3 ay gecseydı duzelırdı sabır lazım.

Kanguru veya sling ile bebeğinizi giyin. Hafifi salınımlar ile sallanıp kulağına şşş şşşş deyin. Hala işe yarar oğlum da.
6 aylık....
Yoksa Kangrubu veya slinginiz üst bedeninizi soyun bebeğinizi de soyun ten tene olun... Üzerinize bir ince örtğ atabilirsiniz....
Ta da birlikte suya girin. Banyo yapın biri size su tutsun siz de o ara emzirin vs uyur diye düşünüyorum...
Bence gazı var.

Rica ederim canım, her zaman sorabilirsin
Oğlum şimdi 3,5 yaşında geri de kaldı o gunler şükür, zordu ama geçti.
Sen tedbiren fotoğraf çek, bir daha ki kontrolde göster anlaşılır inşallah sebebi
Güzel uykuları olsun inşallah meleğin

Gündüz uyuyor mu? Uyuyabiliyorsa aslında gece gündüz karışmış olabilir bazı bebekler böyle. Birde sallamayı bırakın biran önce sallamak bebeklerde gazı daha çok arttırır. Her akşam aynı saatte yıkayın yıkamasanız bile aynı saatte üstünü değiştirin ve karanlık odada yatağına koyun. Bu şekilde doğduğundan beri hiç sallamadım oğlumu ki gaz sancısından üç ay çok çektik bizde. Sab simplex hayatımızı kurtardı. Birde alerjikte olabilir dikkat edin

Benim oğlumda tek iki yöntem fayda etti kolikde: birincisi tummytub (resim). Kovaya sıcak suyu doldurup bebegi oturuyorduk (oturtuyorduk derken bebegi tabi tutuyorsunuz, keni oturmuyor). Sıcak su ve etrafın dar olmasından rahatlıyor bebek çünkü annekarnini hatırlatıyor. Gazı ondan sonra çok daha kolay çıkartıyordu. Ikinci yöntem oğlumu tek bezi ile ciplak göğüsüme yaptırıyordum.ustunu hafif battaniye ile örtüyordum. Kalp artışım ve tenin sıcaklığı rahatlamasini sağlıyordu ondan sonra baya gaz çıkartıyordu. Deneyin. Geçmiş olsun.

Eklentiler

• tummytub2.jpg
    58,5 KB · Görüntüleme: 45
Ya tesekkur ederim. Aslında gazını rahat cıkarıyor ama o kadar gazı var ki uyumuyor. Ben kiraz cekırdeklı gaz giderici kemer duydum bana doktor da soylemıştı ama denedınız mi acaba? Bebegım gaz sancısı olunca uyumuyor da

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…