4444 salât-ı Tefriciye listeli okuma

Vallahı ikinci bi varbirdileğimiz vakasını kaldıramaz bu yürek 😂
Bir şeyler olmuş ama O vakanin ayrintilarini bilmiyorum, yalnizce 6 kişilik okuma almak normal bir insan icin cok fazla ve bunun 22 gun boyunca sürdüğünü de düşünmek gerekiyor. Ha tabi okurum diyen kisi kendisi bilir ama normal okuma yapanlar bazen insani bazi durumlarda;hastalik, is yogunlugu, planda olmayan engeller v.s okumasini geciktirebiliyorken gunluk 1200 tane okuma ütopik bile diyebilirim.
Neyse burada cok fazla mesaj kirliligi yapmayayim, yaptiysamda kusura bakmayin.
Gece yeni grup var mi diye bakmaya gelmistim, arkadaşin mesajini gorunce değişik geldi ve yazma ihtiyaci hissettim. Herkese iyi okumalar, Allah kabulbetsin inşallah.

Bir şeyler olmuş ama O vakanin ayrintilarini bilmiyorum, yalnizce 6 kişilik okuma almak normal bir insan icin cok fazla ve bunun 22 gun boyunca sürdüğünü de düşünmek gerekiyor. Ha tabi okurum diyen kisi kendisi bilir ama normal okuma yapanlar bazen insani bazi durumlarda;hastalik, is yogunlugu, planda olmayan engeller v.s okumasini geciktirebiliyorken gunluk 1200 tane okuma ütopik bile diyebilirim.
Gece yeni grup var mi diye bakmaya gelmistim, arkadaşin mesajini gorunce değişik geldi ve yazma ihtiyaci hissettim. Herkese iyi okumalar, Allah kabulbetsin inşallah.
Estagfurullah, ne demek kirlilik, yerinde bi tespit, görünce ben de şaşırdım..
Ben kendim 6 gunde okudum, gunluk 700 800 cıvarı, cok zorlandım, cunku niyete odaklanıp okuman gerekıyor, sureklı uyku gelıyor.. 1200 tane 22 gun boyunca asırı yorucu olur, dedıgınız gıbı planda olmayan bı sebepten oturu 200 taneyi bıle okumakta zorlanıyoruz yeri geliyor..
Morrmeneksee yeni bi grup acıcak, ona yazın isterseniz..

Estagfurullah, ne demek kirlilik, yerinde bi tespit, görünce ben de şaşırdım..
Ben kendim 6 gunde okudum, gunluk 700 800 cıvarı, cok zorlandım, cunku niyete odaklanıp okuman gerekıyor, sureklı uyku gelıyor.. 1200 tane 22 gun boyunca asırı yorucu olur, dedıgınız gıbı planda olmayan bı sebepten oturu 200 taneyi bıle okumakta zorlanıyoruz yeri geliyor..
Morrmeneksee yeni bi grup acıcak, ona yazın isterseniz..
Teşekkürler, yazayim

Farzedelim 22kisilik bir liste ve kisi basi 200kusur okunuyor, 6kisilik okumada gunluk 1200 tefriciye okuyabilecek misiniz? Sahsen Gunde 1200 okuyabiliyor olsam hic gruplara katilmazdim.
Şuan ki liste gibi bi liste yapıldığını düşünürsek , günde 1 kişiye okunuyor, listede arka arkaya gelmeyecek şekilde yerleştirilirsem ki bu hem namazını duasını yapmam için hemde sıradaki kişinin tefriciyesini okumam için kolaylık olur benim için.
Bir günde herkes gibi bende 1 kişiye okumuş olacağım yani.

6 kişilik derken 1 günde 6 kişilik okumadan bahsetmedim. Listede 22 kişi olacaksa ben hariç 16 kişi daha olursa liste tamamlanıyor. Nasıl ki hergün sırayla bi kişiye okunuyor yine aynı olacak.

6 kişilik derken 1 günde 6 kişilik okumadan bahsetmedim. Listede 22 kişi olacaksa ben hariç 16 kişi daha olursa liste tamamlanıyor. Nasıl ki hergün sırayla bi kişiye okunuyor yine aynı olacak.
Ama liste totalde 17 kişi olunca yine siz toplam dileğiniz kadar okumayacak mısınız mesela K Kipa2008 arkadaşımızın 2 dileği var o 2 kişi kadar okuyor

16 kisi varken senle bir 22 kisi olcaksa. 1 gunde 6 kisilik okumak zorundasın. Baska turlu nasıl 4444 tamamlancak her gun

22 kişinin toplanmasını beklemektense 6 kişilik olurum en azından kişi sayısını hemen toplarız diye düşündüm.
O konu tamam ama, hergun okunacak sayınız 202*6=1212 tane yapar, gunluk bu kadar okuabaılcek mısınız? Herkes ıcın 4444tane okunuyor nihayetinde, sızın her bir dileginız ıcın 4444 tane okunacak, ama siz bska bır arkadasa sadece 202 tane mı okucağınızı dusundunuz.. Şuan ki listemizde 2 niyeti olan bir arkadasımız var, 2*222=444tane okuyor hergun..

X