41 Fetih Süresi 1000 Nasr Okuyalım mı Yüce Rabbimizin yardımı için..?

Senfonim

"İnna fetahna leke fethan mübina"
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2014
1.328
9.831
  • Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu ki: "İza Câe Nasrullahi vel-Feth suresi, Kuran’ın dörtte biridir."(2)
  • Resulullah (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) buyurdu ki: "Her kim Nasr suresini okursa, Mekke-i Mükerreme’nin fethinde hazır bulunup da şehit olmuş gibi ecir verilir."(3)
Rivayet Edildi ki:
  • Her gün 3 kere okuyanın imanı muhafaza olunur.
  • Her gün okumaya devam eden geçim sıkıntısı çekmez.
  • Her hayırlı dileğin gerçekleşmesi için 1000 defa okunmalıdır.
  • Buy sure bir kurşun üzerine yazılıp balık turuna bağlanırsa, çok balık avlanır.
  • Zalim, inatçı ve kötü insanlara karşı İlahi yardım ve başarı görmek için bu sureyi okumanın büyük faydası vardır.
  • Fahreddin Razi (rahimehullah) buyurdu ki: "Bu sure müminlerin suresidir. Her mümin bu sureyi okuduğunda, Allah’u Teala işlerini kolaylaştırır, onu düşmanları üzerine galip kılar, geçim sıkıntısı çektirmez, tövbesini kabul, günahını affeder."
“Fetih sûresini okumaya gücü yetmeyen Nasr sûresini okusun.”

Dua eden insan bilmelidir ki, dualara cevap veren bir Kâdir-i Hakiym vardır. Kulunun duasına göre derdine derman yetiştirir. Resulü Ekrem Efendimiz (s.a.v.) buyuruyor:

"Acele etmediğiniz takdirde duanız kabul olunur. Dua ettim, fakat kabul edilmedi, şeklindeki sözler duanın kabul olmasına manidir.

Bir insan, duasının kabul edilip edilmediğini bilmemesine rağmen, dua ettim de kabul olunmadı demesi Cenabı Hakk Teala’ya karşı büyük bir edepsizliktir. Belki Cenabı Hakk istenilen şeyin dünyada hayırlı olmadığını bildiğinden duasının bedelini ahirete bıraktıysa bizim bir şey söylemeye hakkımız yoktur

Fetih Süresi Faziletleri

Rivayet Edildi ki:
  • Olmasını istediği bir iş için bu sureyi üç veya beş veya yedi günde 41 defa okursa, o iş bi-iznillah hallolur.
  • Sıkıntı ve bunalımda olan bir kişi bu sureyi okursa, Allah’u Teala lütuf ve keremiyle o kimsenin gam ve kederini, sıkıntı ve üzüntüsünü giderir.
  • İmam Sa’lebi (rahimehullah) Fetih Suresinin fazileti hakkında şöyle buyurdu: "Fetih suresini okuyanların, meleklerin tesbihlerinden ve zikirlerinden nasibi vardır."
  • İşleri bakımından sıkıntıda olanlar okursa, Allah’u Teala o kimselerin işlerini kolaylaştırır ve sıkıntıdan kurtarır.

Son düzenleme:
Çok özür dilerim konuyu silmek istiyorum... : ( Ben bu topiği istiyorum ama bir arkadaş liste ye göz kulak olabılır se .. gerekirse bende yardım ederim tabi..Sadece hiç böyle bir konu açmadığım için tereddüt ettim..

X