40 yasinda bisektomi islemi yaptirdim, yuzum coktu ve gevsedi. Tecrubesi olan arkadaslar fikir verebilir mi?

Çok teşekkürler, evet bana ulthera ve Radiesse çok önerdi bir doktor. Sonraki zamanlarda etkileri daha belirgin olursa bir güncelleme yazabilir misiniz Bir de Ulthera ve Morphesus için yüzü inceltme etkileri var demişti bir doktor. Sizde böyle bir durum oldu mu?

Merhabalar tekrar, 3. Haftamın içerisindeyim, açıkçası çok bir fark olmadı. Radiesse kesinlikle nemlendiriyor ilk bir hafta çok yoğun bir nem vardı, kuru cildimi ve ince kırışıklıkları açtı. Fakat ulthera dışarıdan bir farklılık şimdilik yapmadı. İç kısımda ise, şuan yüzüme parmağımla hafif sert bastırdığımda iğnelenme hissediyorum. Aslında ensemdeki kas sinir sistemi bile etkilendi bence gerginlik olarak kasılmalarım var. Hani çok uzun süre bir masada oturursunuz ve her yeriniz ağrır ya, benzer bir his. Benim yüzümün cilt alt katmanında değil üst katmanında sorun var bence, ulthera ise en alt katmanlara etki ediyor bana 3 mm ve 4.5 mm uygulandı 800 atış olarak. 3. Haftamda herhangi bir değişim yok yani bu sebeple de plastik cerrahları araştırmaya başladım. 24 haziranda kontrolüm var, plastik cerrah Naci Çelik ve berke özüçer ile de görüşeceğim, güncellemeleri yaparım çünkü birbirimizden başka kimsemiz yok gibi

Bu arada şunu da belirtiyim yaptırdığım ilk 3 4 gün çene kısmım gerçekten taş gibi olmuştu bence çok iyiydi ama sonrasında gevşeme ve esneklik geri döndü. Bu işlemler için 1 ay diyorlar ama 3. Haftamda malesef yüz toparlanması açısından bir fark göremiyorum. Radiesse ile dolgunluk hafif düzey sağlanabiliyor. Ama ulthera şimdilik etki etmedi malesef girdiğim gibi nasılsam çıktığımda da öyleyim bu arada eğer yaptıracaksanız makinenin iyi olduğundan emin olun. Ulthera sitesine girin ve orijinal makineyi hangi doktor kullanıyor araştırın öyle yaptırın. Herkeste aynı sonucu tabi ki vermez. Sebebi ise hangi cilt katmanında sorun var, bunu bizim tespit edemiyor oluşumuz. Ben en iyisinde yaptırdım bunu da belirtiyim. Ama etki etmedi yüz germelere doğru seyir halindeyim malesef ki. Ben estetik mağduru oldum bu yüzden de ameliyatsız toparlamaya çalışmıştım ama olmuyor sizin için belki etki edecektir. Ulthera + 2 cc radiesse 90.000tl ödedim

Estetik mağduriyetim 2 yıl öncesine dayanıyor, yüzümde malesef ki bir incelme ben görmedim ama şöyle, benim yüz yağımda bir sorun var, yüzümde yağ eksik, eğer sizin böyle bir probleminiz yoksa incelme sağlayacaktır hafif de olsa. Bu 2 cihaz da yağ dokusuna etki ediyor bildiğim kadarıyla.

O fiyata yüz geriyorlar

O fiyata yüz geriyorlar
Evet evet biliyorum, yani yeni öğrendim. Yaşım 30 bu sebeple yüz germe vs düşünmüyordum ama toparlanmıyor. Açıkçası pişman değilim denedim olmadı bakalım 24ünde kontrolüm de var hepsini 1 güne topladım neler diyecek doktor
Bir de üstüne düşününce şimdi fark ediyorum, yüzünüzdeki sarkmanın sebebinin şu olduğunu geldi aklıma, yağ aslında bizim yüzümüzün sertliğini elastikiyetini sağlayan yapı taşlarından biri. Siz bişektomi olunca bu denge şaşmış oldu ve deri de sarkmaya başladı. Bunlar tamamen şahsi görüşlerdir fikir alışverişi yapmak adına, lütfen bir öneri olarak almayın sadece size de mantıklı gelirse o şekilde kendinize bir yol çizmeniz için fikir belirtiyorum. Bende de yağ dokusu problemli, o yüzden ulthera çok etki etmedi bende. Bu cihazlar yağ dengesinde sorun olmayınca etki ediyor bence kendi deneyimim bu yöndeydi. Estetik cerrahi araştırıyorum bu sebeple de bakalım onlar ne diyecek, 24ünde ulthera kontrolümden sonra mutlaka buraya yazacağım neymiş ne olmuş sizin de aklınızda daha net bir şeyler oluşur. Herkes deneyimini paylaşmalı bence, tabi ki sonuçların herkesin şahsına özgü olduğu unutulmadan. Yaptırmayı düşünenler için fikir olur.

Merhaba, yeni gördüm mesajları, çok teşekkürler bilgiler için. Ben bisektominin bu yaşta ters tepebilecegini sezmistim aslında, o yüzden doktora çok az almasıni rica etmiştim.ama bence yine çok aldı. Sonra Karaca Basaran'in bir storysini gördüm, 40 yaştan sonra çok az alınması gerek, deri gevşer diyordu. Ameliyat öncesi de birkaç doktorla görüştüm, birşey olmaz demişlerdi ama yağ tabakası aslında hem yüzü sert ve diri tutuyor hem de çene asimetrilerini çok güzel kapıyor ve diş sıkma problemi varsa eklemler arasında yastık görevi görüp ağrıyı önlüyor. O yağlar gidince anladım tabi, 40 yaşına kadar diş sıkma problemim olduğunu bile bilmiyordum. Ameliyattan 1.5 ay sonra yüzümdeki ağrıların boyutunu anlatamam. Ben de yüz, ya da da sadece boyun germeyle belki orayı biraz toparlayabilirim. Aynı doktorlara bakıyormusuz, ben Karaca Bey'in işlemlerini çok beğeniyorum ama bütçemi açıyor. Bekliyorum şimdilik.

Naci Çelik ile görüştüm, bana hiçbir şey yapamayacağını söyledi. Mantık çerçevesinde tek tek anlatarak, ben bir şans vermenizi öneririm. Yaptırmadım ama neden yapmayacağını söylemesi de büyük bir jest bence. Öneririm.

Merhaba bende 2 ay oldu bisektomi yaptirali yaşım 39 şuan görüntü den çok memnunum ben baya yanaklı oldugumdan yanaklarimin baya incelmis olmasi hoşuma gitti tam oturması 6 ayda oluyormuş benim nasıl olacak bilemiyorum ama sizin yüzünüzde çok kötü bir görüntü yok gibi geldi bana gayet ince duruyor siz öyle hissediyorsunuz sanırım

bence yüz germeyi düşünmeyin yağ enjeksiyonu ya da dolgu yaptırırdım ben olsam , çöküklüğü gererseniz daha da çöküntü oluşmaz mı o bölgede ? Siz çökmeden memnun değilseniz tek çözümü orayı doldurmaktır ben dolgu diyorum

Merhaba, tesekkur ederim. Hayirli olsun. umarim musmutlu olursunuz. Bu islem, kisiden kisiye, yasa ve doktorun becerisine gore degisiyor olabilir. Eminim her durum kendine ozeldir ama doktorlar peynir ekmek gibi satiyor bunu. Herkese uygun bir islem degil kesinlikle. Ben yanak cokuklugunu burada arastirirken son zamanlarda yanaklarimin da asagi dogru dusmeye basladigini farkettim. Goz altlarima bakarsaniz, olusan boslugu gorebilirsiniz. Son zamanlarda ailem gozune ne oldu demeye ve insanlar da yaslandigimi ima etmeye basladi. Goz altlarim, botokstan boyle dusmus olabilir mi diye arastirdim ama bulamadim. 1. ve 3. foto 2 yil oncesinden. ( Bisektomi oncesi ) 2 ve 4.. foto bisektomi sonrasi. ( Ben bir yanaktan 2.8 cl digerinde 2.3 cl aldirdim. Yani hepsini cikarmadi. ) 2 yil icinde goz altlari bu kadar nasil cukur olabilir. Annemin bile goz altlari su anda benden daha dolgun. Bir de dis teli tedavisine basladim. Cunku bisektomide cene eklemlerine yakin yaglar aliniyor ve cene sikma problemi varsa o agri kat be kat artiyor. Cunku yaglar aslinda koruyucu yastik gibi. Lutfen bunlar sizi etkilemesin. Iyi bir doktorunuz varsa ve sizde herhangi bir komplikasyon olmadiysa siz dogru adaymissiniz. Burada yaziyorum cunku ozellile 40 yas ustu bisektomi dusunen varsa ve ustune bir de cene hassasiyeti varsa boyle durumlar da olabilir diye yazmak istedim ve tabi ki de bir bilen varsa belki yardim edebilir diye.

Eklentiler

• WhatsApp Image 2024-08-21 at 20.54.33.jpeg
    97,4 KB · Görüntüleme: 33
  • WhatsApp Image 2024-08-21 at 20.58.19.jpeg
    66,3 KB · Görüntüleme: 32
  • WhatsApp Image 2024-08-21 at 21.17.23.jpeg
    81,2 KB · Görüntüleme: 30
  • WhatsApp Image 2024-08-21 at 20.54.34.jpeg
    31 KB · Görüntüleme: 32
merhaba cok tesekkur ederim. Dolgu yaptirirsam sonra daha cok, sonra da daha cok gerekir korkusu var. O dolgularda asagi kayar, yer degistirebilir diye videolar var, Yag enjeksiyonu cok yeni gibi. Yaptiranlar 1 ayda geciyor demis. Benim yuzum asagi dogru inmeye basladi, ben simdi onun telasindayim biraz. Burada cokca ismi gecen bir doktorla gorustum. Endoskopik yuz kaldirma dedi. Boyun, yanaklar vs komple yukari cekecekmis. Su an Turkiye'de degilim, gelene kadar en azindan yuz yogasi deneyeyim diyorum. Belki bir mucize olur. Asagidaki fotolarda goz altlarimi ve sag yanagimdaki kirisikligi gorebilirsiniz. Bisektomi oncesi ve sonrasi.

Eklentiler

• WhatsApp Image 2024-08-21 at 21.17.23.jpeg
    81,2 KB · Görüntüleme: 31
  • WhatsApp Image 2024-08-21 at 20.54.34.jpeg
    31 KB · Görüntüleme: 31
Alnınıza ve göz çevresine yaptırabilirsiniz . Ordaki kaslar yanaklarınızıda yukarıya kaldracaktır . Botoxla innea aquayı aynı anda yaptırmıştım ciddi derecede yüzüm yukarıya kalmıştı
İnnea aqua nedir? Nerde yaptirdiniz? Bende yanaklarim yukari kalksin istiyorum.

Ben geçen hafta 2. Tüm yüz dolgumu yaptırdım . İlkini 3,5 sene önce yaptırmıştım sizin yüzünüz benimkine göre gayet hoş . Hamilelik lohusalık depresyon uykusuzluk vs yüzüm aşağı doğru çökmüştü benim fazlaca . İlk dolgumda baya iyi geldi . 2 sene gitti bende dolgu o zaman 5 cc yaptırmıştım . Geçen hafta o kadar fazlaya gerek görmedi doktor 1,5 yaptı ama 1,5 daha ilave ettireceğim .. dolgunun yer değiştirmesi olayını bende okuyorum ama başıma gelmedi hiç göz altı dolgum da topaklanma olmuştu doktor masajla dağıtmıştı .. dolgu erirse eski halinize dönüyorsunuz ama tamamen de erimiyor bir miktar kalıyor . Uzman değilim tabi ki yanlış yönlendirmeyim ama fotoğraflarınıza baktığım da ileri derece bir çöküklük görmedim z noktası diyorlar sanırım o noktaya ve şakaklara bir miktar dolgu da yüzü yukarı kaldırıyor . Yağ enjeksiyonu da olur elbette ama bence gerdirmeyi düşünmeyin çok ifadesiz oluyor yüzü gerilen insanlar

Merhaba, çok teşekkür ederim bilgilendirme için. Göz altı dolgusu yaptığınızda yanakla göz arasındaki o boşluk tamamen kapandı mı sizde? Bir de dolgunun markasını hatırlıyor musunuz? Sevgiler

Merhaba, çok teşekkür ederim bilgilendirme için. Göz altı dolgusu yaptığınızda yanakla göz arasındaki o boşluk tamamen kapandı mı sizde? Bir de dolgunun markasını hatırlıyor musunuz? Sevgiler
Juvaderm yaptığını söyledi doktorum ilk tecrübemdi markaya şişeye dikkat etmedim umarım öyle yapmıştır :) göz altımda morluk falan yoktu ama uzun süren uykusuzluk sebebiyle çöküklük vardı o kapandı tamamen ama elmacık dolgusu da yapıldı .. elmacık kemiğini desteklemezsek göz altı dolgun çabuk akar dedi kabul ettim bende . Arkadaşımla aynı hafta farklı doktorlara gittik onun ki 4 ayda falan eridi bitti belki bu yüzden 2 sene sürdü dolgu kalıcılığı bilemiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…