40 Yaşımda Tüp Bebekle Gelen Mucizem

Merhaba
Herkesin süreci durumuna göre değişiyor. Bende amh düşük olduğu için 2 kere toplama yapıldı. İlk toplamada 4 yumurta toplandı 3 embriyo donduruldu. İkinci toplamada 5 yumurta toplandı yine 3 embriyo donduruldu.
İğneye göre daha az ama daha kaliteli oluyorlar.
Rahim dinlendikten sonra transfer oldu. Bazı kadınlarda şunu gördüm rahim 2-3 ay sonra istenilen kalınlığı gelebiliyor. Ben ertesi ay transfer oldum ama diyorum ya herkesin süreci farklı olabiliyor.
Aret hocadan ve klinikten memnundum. Hoca gereksiz hiç bir şey yapmadı. Ekibi de gayet iyi yardımcı oluyorlar. Tek sıkıntı çok yoğun olmaları. Gerçekten çok yoğunlar.
Teşekür ederim 🌿Rahim dinlendirme kısmında ne kadar ödeme yaptınız peki birde o sırada dondurma ücreti ne aldılar

Teşekür ederim 🌿Rahim dinlendirme kısmında ne kadar ödeme yaptınız peki birde o sırada dondurma ücreti ne aldılar
Şuan hastane ücreti sanırsam 33 bin lira. Tahlil hariç. Ben 3 embriyo dondurdum geçen sene 1.500 tl verdim. Bu sene zamanı gelince yine ödeyeceğiz ama güncel fiyatını bilmiyorum.

Merhabalar herkese.
Bugün bunları yazabileceğime dair inanın hiç inancım yoktu ama benim durumumda olanlar, umudunu yitirenler için yazmak istedim. 🤲🤲
Tüp bebek sürecinin ne kadar zor, ne kadar psikolojik etkisi olduğunu bu süreci yaşayanlar gayet iyi bilirler. İki tüpümde kapalı olduğu için tüp bebek denemeye karar verdik. İlk denemede pozitifi gördüm ama maalesef gelişimi durduğu için kürtaj olmuştum.😥
2. ve 3. denemelerim negatifle sonuçlandı. Tabi bu süreç 4 yıl sürdü. İltihap tedavileri, rahim filmleri, histereskopi vs. vs. derken çok çok yorulmuştum.
Aklimda hep keşke iğneyle değilde doğal büyüyen yumurtam olsa fikri vardı. Yumurta geliştirme iğnelerinin (Yaşım 40 geçen yıl) bana yaramadığını düşünüyordum. Bu yüzden klomenle doğal yumurtam olsun diye aret kamara gittim ve tedaviye başladım. 🥰🥰
2 kere yumurta toplama işlemiyle havuz yapıldı. Tabi ben bir yandan heyecanlanıyordum bir yandan yine negatif olursa bunu nasıl kaldırıcağım diye kara kara düşünüyordum. 😔😔 Beklenen gün geldi ve transferimi oldum ama bende gram belirti yoktu. Yine olmadı dedim günlerce ağladım kahroldum.
Transferin 11. günü kanda beta 17 ile sonucumu öğrendim. Bu seferde kimyasal gebelik diye üzüntümden kendimi yedim bitirdim. 🙈 Bu süreçte 5-6 kere kan verdim ve sonuçlarım takip edildi. Gebeliğe dair hiç bir belirti yaşamadım. Ve biliyor musunuz üzülerek söylüyorum ben bebeğimin varlığına bir türlü inanamadım. Ta ki kalp atışını 8. haftada duyana kadar.
Şimdi çok şükür 8 aylık olduk. Doğumu bekliyorum 🌷🧿
Sizce de bu mucize değil mi ? Allah isteyen, bekleyen herkese nasip etsin inşallah.🙏 Allah aret hocanın ayağına taş değdirmesin 🙏
Benim kadar umutsuzu yoktu arkadaşlar. Allah nasip ettiyse ve zamanı geldiyse mutlaka olacaktır sakın pes etmeyin. 🙏🦋
Allah saglikla kucaginza almayi nasip etsin bebeginizi...:KK200: :nazar:Cok güzel yazmissiniz. Insan okuyunca ümitleniyor. Bende yeni transfer oldum. Bugün 7. gün ve hicbir belirti yok. Bende endiselenmeye basladim bugün.:110: Bu 3. denemem. Ilki kimyasal olmustu. Mide bulantisi olmustu. 2. sinde hic belirti olmadi negatifti. Bu da mi negatif diye endise ediyorum. Olumsuz denemelerinizde belirti olmusmuydu acaba?

Allah saglikla kucaginza almayi nasip etsin bebeginizi...:KK200: :nazar:Cok güzel yazmissiniz. Insan okuyunca ümitleniyor. Bende yeni transfer oldum. Bugün 7. gün ve hicbir belirti yok. Bende endiselenmeye basladim bugün.:110: Bu 3. denemem. Ilki kimyasal olmustu. Mide bulantisi olmustu. 2. sinde hic belirti olmadi negatifti. Bu da mi negatif diye endise ediyorum. Olumsuz denemelerinizde belirti olmusmuydu acaba?
Belirtiler kullandığımız ilaçlardan. Bu denemem de hiç belirtim yoktu hatta yine olmadı demiştim. İnşallah pozitifi görürsünüz.

X