Çocuk Hastalıkları 4 yas asisi yardimmmmm

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Merhaba. Aşı ile zayıflatılmış virüs veriliyor biliyorsunuz. Aşıdan sonra aşı olan kişi virusle enfekte oluyor ve vücudu antikor üretiyor. Aşının mantığı bu. Aşılanmış kişi o an belirti vermeden hastalık geçiriyor gibi düşünün. Nasıl ki hasta kişi virüs yayıyor, aşı olan kişi de aşıyla hangi virüs verildiyse doğal olarak onu yayıyor. Hamilelerde bağışıklık düştüğü için hastalık daha zor geçebiliyor ya da hastalık cenin için tehdit olusturabiliyor. O yüzden yeni aşılanmış kişilere hamilelerin yaklaşmaması tavsiye ediliyor.

Aşılanmış biriyle temas ettiğinizde ille de hastalık buluşacak ya da ille de hasta olacaksınız diye bir kural yok ama tedbirli olmakta fayda var. Hemşireniz sizi uyarmak zorundaydı.
2 tane cocuk doktoruna sordum, yalnis bilgi verilmis cocugunuza sarilin opun dediler.Gel gelelim icine kurt dusurduler.Yavrumda kolum agriyor diyip duruyor.Hemsire bunu basta soylese asla vurdurmazdim.Zamani gecmiyordu dogumdan sonra vurdururdum.Uyarisini oyle gec yaptiki bide dediginin aslida yokmus doktorlar oyle dedi.

1 Temmuz 2016 sonrası doğan çocukların aşısı sağlık ocağında yapılıyor. Bu tarihten önce doğanlar yine okul döneminde yapılacak.
Yaa buyuk oglum 2015 li onada yapacakti ben ikisi birden zor olur dedim.Ay bide bastan soylemiyorda...Hemen aile hekimimi degistirdim.

Kabakulak, Su cicegi vs var miydi asida?

Su cicegi asisi hafif dokuntu yapiyor mesela
Hamilelikte bagisiklik dustugu icin sizi etkileme riskinden mi uyardi ki acaba 🤷‍♀️
Evet karma asiydi ama 2 tane cocuk doktoruna sordum, yalnis bilgi vermisler hayatiniza aynen devam edin dediler 🤦 nasil ediceksem bide hemsire 6 gun de demiyor 6 hafta diyor...

Yavrumin atesi var miz miz artik Allah esirgesin mecbur yanasiyorum.
İşallah bişey olmaz canım. Bende kızım 5 aylıkken bişey çektirdim ozaman damardan bana bi ilaç verdiler ilacın adını hatırlamıyorum ama riskli bi ilaçtı doktor bana dedi küçük çocuklara ve hamilelere yaklaşma valla ben geldim kızımı kucağıma aldım. Doktorlar bazen abartırlar. Ama bişey olmaz merak etme.

İşallah bişey olmaz canım. Bende kızım 5 aylıkken bişey çektirdim ozaman damardan bana bi ilaç verdiler ilacın adını hatırlamıyorum ama riskli bi ilaçtı doktor bana dedi küçük çocuklara ve hamilelere yaklaşma valla ben geldim kızımı kucağıma aldım. Doktorlar bazen abartırlar. Ama bişey olmaz merak etme.
İnsallah 🥺

bu aşılar sadece 4 yas cocuklara yapılmıyor devam aşısı yani bebeklik dönemindeyse yapılıyor eger bulaşma gibi bi durum olsaydi bütün gebe anneler uyarılirdi lütfen bu saçmalığı unutun.uzulmeyin aşıdan bulaşan bi hastalık hiç duyulmadı.

bu aşılar sadece 4 yas cocuklara yapılmıyor devam aşısı yani bebeklik dönemindeyse yapılıyor eger bulaşma gibi bi durum olsaydi bütün gebe anneler uyarılirdi lütfen bu saçmalığı unutun.uzulmeyin aşıdan bulaşan bi hastalık hiç duyulmadı.
Cok haklisiniz.Allah razi olsun okudukca icin rahatliyor.

4 yaş aşısı mi var? Hemşiremiz bizi arardı.
Hatta 1 sene önce aradı boy ve kilo sordu 5.5 yaşında kızım.

X