Çocuk Hastalıkları 4 yas asisi yardimmmmm

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Pearlgirl

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2017
2.358
2.259
Oglum 4 yasinda bugun asi icin cagirdilar, ilkokulda olunan asi 4 yasa cekilmis.Birde 6 yasinda oglum var.Onada yapcakti dedik ikisi birden ateslenir haftaya olsun.İyiki vurdurmamisiz.Hemsire vurduktan sonra 6 hafta cocuga pek yaklasma sarilma öpme hamilesin bisey olmasin dedi.Ben bi anlayamadim neden yaklasmayayim dedim Hemen stres yapma opme sarilma sana bisey gecmesin dedi.Suan 6 haftalik hamileyim ve kafam mal oldu.Ogluma nail 6 hafta yaklasmayacagim boyle birsey mumkun degil.Bunu hic duyan var mii?? Off cok strese girdim

Ne alaka ya bir sene önce oğlumda oldu hiç öyle bişey demediler. Aşıdan insana ne bulasirmiski Allah korusun.

Cocuk felci kaba kulak kizamikcik hepsini vurdular ... Cildiricam cidden

komsularim yaptirdi ikisi hamile öyle bişey demediler benimde 6 yaşında oğlum var hemsireye sordum okula başlayınca yapilacak dedi bence ona yaptirmayin ya bi öyle diyorlar bi böyle ne sacma bi sistem oldu

komsularim yaptirdi ikisi hamile öyle bişey demediler benimde 6 yaşında oğlum var hemsireye sordum okula başlayınca yapilacak dedi bence ona yaptirmayin ya bi öyle diyorlar bi böyle ne sacma bi sistem oldu
Ayy cidden mi 6 yas asisimiydi komsularininkide.Hemsirenin o dediginden sonra buyuk oglumuda vurduramadim.2 cocugada yaklasamamak ne dmeek.Oglum igneden sonra sarilmak istedi sarilamadim.Hala mahsun mahsun duruyor..Adam akilli kime sorabilirimbilmiyorum.

Merhaba. Aşı ile zayıflatılmış virüs veriliyor biliyorsunuz. Aşıdan sonra aşı olan kişi virusle enfekte oluyor ve vücudu antikor üretiyor. Aşının mantığı bu. Aşılanmış kişi o an belirti vermeden hastalık geçiriyor gibi düşünün. Nasıl ki hasta kişi virüs yayıyor, aşı olan kişi de aşıyla hangi virüs verildiyse doğal olarak onu yayıyor. Hamilelerde bağışıklık düştüğü için hastalık daha zor geçebiliyor ya da hastalık cenin için tehdit olusturabiliyor. O yüzden yeni aşılanmış kişilere hamilelerin yaklaşmaması tavsiye ediliyor.

Aşılanmış biriyle temas ettiğinizde ille de hastalık buluşacak ya da ille de hasta olacaksınız diye bir kural yok ama tedbirli olmakta fayda var. Hemşireniz sizi uyarmak zorundaydı.

Ayy cidden mi 6 yas asisimiydi komsularininkide.Hemsirenin o dediginden sonra buyuk oglumuda vurduramadim.2 cocugada yaklasamamak ne dmeek.Oglum igneden sonra sarilmak istedi sarilamadim.Hala mahsun mahsun duruyor..Adam akilli kime sorabilirimbilmiyorum.
aşı oldu diye yaklaşmamak ne demek ya ilk defa duyuyorum 1 ay önce yaptırdı komşularım bende gittim hemşireye sordum oda gerek yok zaten 6 yasinda okula başlayacak orda yaparlar yapılmazsa burda yaparız dedi

Kabakulak, Su cicegi vs var miydi asida?

Su cicegi asisi hafif dokuntu yapiyor mesela
Hamilelikte bagisiklik dustugu icin sizi etkileme riskinden mi uyardi ki acaba 🤷‍♀️

Oglum 4 yasinda bugun asi icin cagirdilar, ilkokulda olunan asi 4 yasa cekilmis.Birde 6 yasinda oglum var.Onada yapcakti dedik ikisi birden ateslenir haftaya olsun.İyiki vurdurmamisiz.Hemsire vurduktan sonra 6 hafta cocuga pek yaklasma sarilma öpme hamilesin bisey olmasin dedi.Ben bi anlayamadim neden yaklasmayayim dedim Hemen stres yapma opme sarilma sana bisey gecmesin dedi.Suan 6 haftalik hamileyim ve kafam mal oldu.Ogluma nail 6 hafta yaklasmayacagim boyle birsey mumkun degil.Bunu hic duyan var mii?? Off cok strese girdim
Bende öyle bişey duydum. ben hamile değilim kızıma vurdurduğumda hiç öyle bişey bana demediler. Tabi başkalarından duydum.

Bizi hic kimse aramadı. Okula basliycak okulda olur diye mi acaba yoksa saglik ocagini arayim mi

1 Temmuz 2016 sonrası doğan çocukların aşısı sağlık ocağında yapılıyor. Bu tarihten önce doğanlar yine okul döneminde yapılacak.

X