4 aylık bebeklerinizle neler yapıyorsunuz?

cileklipasta95

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2022
1.418
3.869
29
Merhaba anneler,

Başlıkta da sorduğum gibi. 4 aylık bebeklerinizle neler yapıyorsunuz, nasıl aktiviteler veya oyunlar?

Uyku düzeni oluşturmak adına tavsiyeleriniz var mı?

Merhaba anneler,

Başlıkta da sorduğum gibi. 4 aylık bebeklerinizle neler yapıyorsunuz, nasıl aktiviteler veya oyunlar?

Dört aylıkken sadece severken konuşurdum gülümsemesini izlerdim dört ay çok küçük her ay aktivite derdine hiç düşmedim daha dünyayı keşfetmemişler bizim önüne koyacağımız oyuncağı nasıl keşfetsnler aceleci olmamak lazım bence şuan sekiz aylık olacak benim bebeğim suyu çok seviyor kendi suyla oynuyor sonra konuşmaya çok çalışıyor mama demeye başladı ufak bi çarpsa ağlasa göz teması kurup afedersn annecim diyorm susuyor yani aslında iletişim kurma odaklı olmak daha iyi suyu da bebeğimi üç aydan sonra kucağımda yıkadım anne teması güvende hissettirdi suyla oynamayı kendi öğrendi mesela bebekler üstünü giydirirken ağlarlar genelde benimki değişmesi gerektiğini anlıyor dört aydan sonra dolaptan elbise alırken hep kucağmda tuttum bikaç parça aldım bıraktm seçtim gösterdm adeta konuştm bunu giyelm gibisinden şimdi üst değiştirince kafasını sallayıp gülüyor bebeğinizle konuşun mama yaparken bile gözlerine bakıp ismiyle hadi mama yapalım kızıma falan diyin ben öyle ilerliyorum gülücüklerle dolu bi bebek

Sesli şeyler dikkatini çekiyor artık benım oglanın 4 aylık ama duzeltımıs 3 aylık. Tummy tıme nerdeyse dogdugundan beri yapıyoruz su matı aldım onu ızlıyor. Bı tane seslı helikopter var hareket eden onu acıyorum uzun süre izlıyor karın üstü. Dönence açıyorum. Sürekli sohpet ediyorum onunla bol bol dısarı çıkarıyorum etrafı izliyor. Uyku düzeni ıcin bısey yapmadım kendısı sabah 6-12 arası asırı kısa uyuyor sonra yavas yavas uzuyor aksam 21.de gece moduna gecıyor sadece acıkınca uyanıyor. Biz sevmek için uykusunu acmazsak tabi :) yani bır rahatsızlıgı agrısı yoksa böyle. Agrısı varken gece boyu gozler kapalı aglıyor 😐

Merhaba anneler,

Konuşuyorum evi gezdiriyorum çıngırakları vs var onları veriyorum
Uyku düzeni henüz tam oturmadı

X