4 aylık bebeğim sürekli emmek istiyor

yenianni1

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2022
5
1
25
Merhaba hanımlar, 4. Ayına yeni giren bir bebeğim var. 33 haftalık doğum yaptım bebeğim 2180 gram doğdu kuvezde hiç yatmadı sezeryan olamama rağmen hemen sütüm geldi ama bebeğim ilk zamanlar sürekli uyuyordu hiçbir şekilde uyanmıyor kaşıkla verdiğim anne sütünü ağzında tutup yutmuyordu o zor günleri atlattım ama 4 ayına girmesine rağmen sürekli emmek istiyor kilo alımı gayet iyi şuan 6.100 kg gelişimi de çok iyi hatta doktor hiç erken doğmuş gibi gözükmüyor demişti ama sürekli emmesinin sebebini anlayamıyorum bu durumu yaşayan var mı deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?

Buyume atagi geciriyor olabilir, gazi olabilir, dis hazirliklari baslamis olabilir annesi. Bebekler sadece doymak icin emmez, ne zaman strese girse emerek rahatlamak ister. Usur stres olur, acikir stres olur, karni agrir stres olur, korkar stres olur, uykusu gelir stres olur, cani yanar stres olur. Su anda hayatina yeni girmis bir stres kaynagi vardir, o her ne ise o yuzden emiyor.

Evet haklısınız bunlarda olabilir ama bu yeni bir şey değil kırkı çıktıktan sonra yani uyanık kalmaya başladıktan sonra sürekli memede zaten şuan gündüz uykuları hep yarım yarım kan damlası vermekte çok zorlanıyorum çünkü uzun süre onu aç tutmak çok zor

Benim bebeğim de aynı sizin anlattığınız gibiydi 6 aya kadar her saat başı emmek istiyodu sonrasında 2 saate çıktı sonra da uyandığında ve uyuyacağı zaman emzirdim şimdi 10 aylık sadece uyuturken emziriyorum gece de 2 3 defa emmek için uyanıyo alışkanlık veya emmeyi seviyolar galiba çünkü kilo alımı normaldi bizimkinin de

Büyük ihtimal öyle çünkü sütüm yetmiyor olsa kilo almaz günlük büyük tuvaletini 4 defa falan yapıyor bazen artıyor da

Büyük ihtimal öyle çünkü sütüm yetmiyor olsa kilo almaz günlük büyük tuvaletini 4 defa falan yapıyor bazen artıyor da
Aynen hiç kafaya takma ben de ilk çocuğumdu çok araştırdım ettim zamanla düzen oturacak bazı bebekler böyle uğraştırıyo annelerini

Benimde bebeğim 4 aylık. Son üç gündür abartısız çok bağırarak ağlıyor birtek memede uyumak istiyor. Sürekli emmek istiyor. Başta sutummu yok acaba diye şüphelenip baktım ama var yani. Ama iki haftadır eli sürekli ağzında ben dişlerinin zorladığıni düşünüyorum. Çünkü elini ısırmaya damagini sert sinirli şekilde kasimaya çalışıyor

Benimde oğlum şuan öyle emmediği zaman eli sürekli ağzında ve tükürük saçmaya başladı diş için çok erken diye biliyorum ama her bebek bir olmuyormuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…