Bebek Beslenmesi 4 aylık bebeğim beslenmeyi reddediyor saatlerce aç kalsa mama istemiyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

zeliselci

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2017
28
5
32
merhaba arkadaşlar bu konuyla ilgili muzdarip olan pek çok arkadaşın derdini okudum konulardan bebeğim yalnızca 2 ay beni emdi ve reflüden dolayı sanırım bidaha emmedi 3. ayına kadar cok düzenli saatbaşı mama içen bebeğim 3. ayında. sonra yavaş yavaş mamayı reddetmeye başladı gitmediğimiz doktor kalmadı herbiri farklı tedavi uyguladı süt alerjisi olabilir dediler HA mamalar aldık etki etmedi aptamil bebelac sma denedim fayda etmedi kimi ek gıdaya başla gec bile kaldın dedi kimisi daha erken dedi ama bebeğim gün gectikce kötüye gidiyor dün sabah 10dan akşam 8e kadar yalnızca 60 cc içti bölük pörçük içim gidiyor artık nasıl devam edicez böyle. bi doktor erken diş belirtisi olabilir dedi ama ona da ihtmal vermiyorum artık bebeği bu durumda olup bir tedavi bulabilen sonuca bağlayan var mı

Benim oğlum 4,5 aylık.Ben goldengoat 1 denedim ve severek içmeye başladı.Gün içinde yarım gün çalıştığım için o zaman diliminde 2 biberon veriyorum.Belki tadını sevmemiş olabilir.Kızım aptamil sma ve hipp sevmemişti.O da bebelac içmişti.
4 aylık bebek ek gıdaya başlamaz yani doyacak kadar başlamaz sadece tadımlık olarak verebilirsiniz demişti doktorum.

merhaba arkadaşlar bu konuyla ilgili muzdarip olan pek çok arkadaşın derdini okudum konulardan bebeğim yalnızca 2 ay beni emdi ve reflüden dolayı sanırım bidaha emmedi 3. ayına kadar cok düzenli saatbaşı mama içen bebeğim 3. ayında. sonra yavaş yavaş mamayı reddetmeye başladı gitmediğimiz doktor kalmadı herbiri farklı tedavi uyguladı süt alerjisi olabilir dediler HA mamalar aldık etki etmedi aptamil bebelac sma denedim fayda etmedi kimi ek gıdaya başla gec bile kaldın dedi kimisi daha erken dedi ama bebeğim gün gectikce kötüye gidiyor dün sabah 10dan akşam 8e kadar yalnızca 60 cc içti bölük pörçük içim gidiyor artık nasıl devam edicez böyle. bi doktor erken diş belirtisi olabilir dedi ama ona da ihtmal vermiyorum artık bebeği bu durumda olup bir tedavi bulabilen sonuca bağlayan var mı

doktor erken diş belirtisi diyor sen ihmal vermiyorsun sanırım doktor daha iyi biliyor olsa gerek.
4 ay diş için geç değil benim oğlumun da diş kaşınmaları ağız sulanmaları mızmızlıkları 4. ayda başlamıştı. iştahı kesilmedi ayrı mevzu hep iştahlı bi çocuktu ama her çocuk farklıdır diş belirtisi iştah keser çoğu çocukta.

Benimkide 3.aya giriyor mamayi reddetmeye basladi hatta dün actim ayni konuyu. Sonra netten arastirirken 3. Aya giren bebeklerde boyle sorunlar okdugunu yazanlar olmus. Damak tadi gelisiyor gibi seyler soylenmis vermeye devam edin alismasi icin demisler umarim bizimkide oyle olur. Bizde bi fark var benim kizim deli gibi beni emiyor ama bende sut azaldi malesef:KK43:

Mama alıs şeklini değiştirin biberonu istemiyor olabilir şiringa ile deneseniz

Hormon baktikar mi bebekte mi ?
Troid vs ,
Eger bu hirminlarda sorun yoksa ,
Bebegin mamasini ,yarim kilo pirinci 3 litre suyla haslayin bu haslanmis pirinc suyuyla yaparak vermeyi deneyin

Hormon baktikar mi bebekte mi ?
Troid vs ,
Eger bu hirminlarda sorun yoksa ,
Bebegin mamasini ,yarim kilo pirinci 3 litre suyla haslayin bu haslanmis pirinc suyuyla yaparak vermeyi deneyin
Benim ikizlerimin birisinde çıktı tiroid bu ay doktor tekrar kan testi yapıp ilaç başlayacağız dedi
Oda yemiyor emmiyor baygın halde yatıyo emzik verirsem hiç ağlamıyor:KK43:(
Bu pirinç suyunu ilk kez duydum mamayla karışınca bı zararı olmaz mı?

Ek gıdaya ne Zaman geçileceğini neleri vermen gerektiğini dr söyler aylık kontrollerine götürüyorsanız dr takip eder benim hiç sütüm olmadı reflü kolik herşey vardı kızımda ve büyüdükçe mamayı da reddetti bende uyuduğunda verdim o zaman alıyordu mamayı ama uykuda verdiğim içinde tedirgin oluyordum reflü varya geri çıkar diye tıkanır diye hep başında bekledim şimdi kızım 11. Ayına girdi acıkınca paşa paşa alıyor mamayı Ve hala ek gıdaya alışamadı

Benim ikizlerimin birisinde çıktı tiroid bu ay doktor tekrar kan testi yapıp ilaç başlayacağız dedi
Oda yemiyor emmiyor baygın halde yatıyo emzik verirsem hiç ağlamıyor:KK43:(
Bu pirinç suyunu ilk kez duydum mamayla karışınca bı zararı olmaz mı?
Troidten kaynakli yeme sorunu olur cocuk endokrine gosterin bebekleri ,
Normalde bebek mamalari pirinc suyuna yani subye denilen kivama yapilir hem besleyici hem ishal yapmaz olur ,yarari var ,zarari yok ,

Troidten kaynakli yeme sorunu olur cocuk endokrine gosterin bebekleri ,
Normalde bebek mamalari pirinc suyuna yani subye denilen kivama yapilir hem besleyici hem ishal yapmaz olur ,yarari var ,zarari yok ,
Benimde denemediğim mama kalmadı sütüm var ama ikisine yetmiyor e yemeyen bebeğim de daha memenin kokusunu aldımı uyuyor :KK43:
Bulunduğum ilde çocuk endokrinoloji yok normal endokrinoloji var
Çocuk endokrinoloji de yakın illerde var bu 10 gün içinde çocuk doktoru kontrol u var bakalım o test yapacak ardındn çocuk endokrinoloji ye götüreceğim aynı gün
Yemediği zamanda yemiyo yani biberon uçları da değişik pozisyonlarda farklı mamalarda işe yaramıyor:KK43:

cevaplarınız için teşekkür ederim dediğim gibi doktor doktor geziyoruz gastroentroloğa götürmem gerekiyor istanbul avrupa yakasında fugen cullunun namını cok duydum aradım randevu verilmiyor mart ayına kadar oxamana kadar da ben bekleyemem. 3 ayına kadar cok düzenliydi biranda başladı bu halleri yaşamayan görmeyen bilemez gercekten saatlerce yemek yemesem ben dayanamıyorum o nasıl dayanıyor minicik haliyle üstelik coğu zaman ac oldugunu biliyorum bir iki yudum gittimi midesine gurulduyor mide ama süt canını yakıyormuş gibi ağlayıp reddediyor

Mama alıs şeklini değiştirin biberonu istemiyor olabilir şiringa ile deneseniz
uykuya dalacak gibiyken veriyorum mamayı uyanıkken nerdeyse hiçç almıyor zaten o yüzden şırıngayla vermek zor olur gibi ama uyanıkken o şekilde vermeyi deniycem teşekkür ederim

Ek gıdaya ne Zaman geçileceğini neleri vermen gerektiğini dr söyler aylık kontrollerine götürüyorsanız dr takip eder benim hiç sütüm olmadı reflü kolik herşey vardı kızımda ve büyüdükçe mamayı da reddetti bende uyuduğunda verdim o zaman alıyordu mamayı ama uykuda verdiğim içinde tedirgin oluyordum reflü varya geri çıkar diye tıkanır diye hep başında bekledim şimdi kızım 11. Ayına girdi acıkınca paşa paşa alıyor mamayı Ve hala ek gıdaya alışamadı
kaç ay böyle sürdü peki uykuda vermeleriniz benimki tam 1 aydır bu şekilde sanırım reflüden dolayı acı hissediyor içerken ve acıyla onu bağdaştırıp reddediyorlar bunu bir yerden okumuştum bana mantıklı gelmişti siz nasıl aştınız neler yaptınız

tarifi tam anlayamadım mesela kaç cc lik mamaya kaç pirinc suyu
Noirmal mama yaparken su yerine bu hasladiginiz pirincin suyunu kullanacaksiniz ,olcu birebir ayni ,eger okurdu bebis kabiz olkursa yari su yari pirinc suyu kullanabilirsiniz ,
Hipp mamayi denemenizi oneririm

Noirmal mama yaparken su yerine bu hasladiginiz pirincin suyunu kullanacaksiniz ,olcu birebir ayni ,eger okurdu bebis kabiz olkursa yari su yari pirinc suyu kullanabilirsiniz ,
Hipp mamayi denemenizi oneririm
benim bebek zaten kabızlık problemi yaşıyor ilk ayından beri o yüzden korkuyorum biraz denemeye ama doyurucu olacağı kesin bir de hipp mama aptamile göre daha tadsız oluyomuş iceceğini sanmıyorum aptamil verdim sürekli severek de iciyodu aslında ama bu sorunları olustuundan beri denemediğimiz mama kalmadı sma bebelac evolvia onların dışında doktorların önerdiği aptamil Ar antireflü mama, aptamil HA hipoalerjenik fayda etmediler şuanki doktor da aptamil conformil denettiriyor kabızlık gaz sorununu cözer diye inanın artık araştırmaktan doktorların ağzından cıkacak güzel bir tedavi yöntemi bulmaya calısmaktan yıprandım

Benim oglum 2 yasinda su an fakat 3-4 aylikken ben de bir donem ayni sorunu yasamistim mamayla beslenmedi anne sutu aldi hep ama beni emmeyi reddediyordu iki cekip birakiyordu uzun surmeden duzeldi kendiliginden. Bebekler bi donemde etrafi kesfetmeye basladiklari icin ilgileri dagiliyomus belki bundandir dis de cikariyor olabilir 4 aylik dis cikaran bebekler var cok duydum anormal bi durum degil. Emin ol gecici bir surec sabretmek lazim cok zor ac kaliyolar biraz ama yapacak bisey yok dis cikardigi dönemlerde hep huysuz olurlar insallah baska bir sıkıntısı yoktur denediklerinizden daha farkli mamalar denemeyr devam edin illako birini sevecektir ayrıca ek gidaya gec kalmadiniz bunlara kulak asmayin. Acele etmeyin 6 aylik olunca baslarsiniz. Simdilik birer cay kasigi yogurt meyve puresi verebilirsiniz sadece tadina baksin diye gecmis olsun.

Ben de bu konulari bebegim dogdugu zamanlarda cok arastirmistim. Damak tadi degisebilir iyi kalitede baska bir mama deneyebilirsniz. Yukarida bir arkadas yazmis golden goat diye bir marka var. Ben de iyi diye duydum. Inek sutune alerji gibi bir durum varsa da bu mama keci sutu bazli oldugu icin iyi gelebilir. 3 aydan itibaren direkt keci sutunden yapilan farkli tariflerle cocuk buyutenler de var. Keci sutu de deneyebilirsin belki arastirarak. Cok degisik seyler okumustum ben gecmiste. Simdi bebegim buyudu kati gida falan ne bulursa yiyor. Sen de atlatirsin canim. Bazi donemler biraz daha zorlu geciyor. Ama geciyor mutlaka.

X