Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi 4 Aylık Bebeği Olanlar

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

nurcihan60

Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2017
89
11
35
Merhabalar erkek bebeğim var (28.04.17 doğumlu ) bir hafta önce 4 ay aşılarımızı olduk D vit ek olarak bide 8250 geldiği için 8 damla demir verdiler sadece emdiği için yavaş yavaş yeni tatlara şeftali armut yoğurt verebilirsin dediler gelişim olarak artık yavaş yavaş dönmeye başladı oyuncaklara hafiften uzanıyor tuttuğunu direk ağzına götürüyor bide elleri sürekli ağzında babası sakallarıyla gıdıklarsa gülüyo ama normalde çok gülen ses çıkaran bir bebek değil sağı solu acayip inceliyor yatmayı sevmiyor sürekli kucakta oyun halısında biraz oyuncaklara uzanıp sıkılınca alın beni der gibi çırpınıyor camdan balkondan arabaları takip ediyo nesne takibi var tv hiç açmıyoruz evde uyuyana kadar dediğim gibi sadece ses çıkaran agulayan bir bebek değil sizce nasıl normal mi sizinkiler nasıl acaba

Mrb benm bebeğimde 13.05.2017 tarihinde doğdu 10 gün önce aşı için gittiğimizde kilosu 7.950 gr boyu 54 cm geldi sadece anne sütü veriyorum bende. yalnız bu ay sadece 500 gr almış nette araştırdım 4.-6 ay arası bebekler günde 18 gr alır diyo yani normalmiş alımın bu ay az olması seninkinin 4. ay kilosu nasıldı ?
Benim kızım maşaallah çok güleç gülmek için bahane ariyo resmen oyun halısını geçen ay almıştık hiç hoşuna gitmemişti geri iade ettik biz de gün içinde genelde kucağımdadır gezmeyi çok sever laf çok dinliyo sürekli onunla oynansın yanında biri olsun istiyo uzattığım şeyleri eliyle kavrıyo ve direkt ağıza götürüyo dönmesi henüz yok sadece beline kadar dönüyo kalça ve bacaklar yatar pozisyonda

Bence 6 kilo üzeri normal kilo öyle demişti Dr bizimkide sadece belden üstünü çeviriyor daha bizimkide hiç yatmayı sevmiyor bizimkinin kafama takılan agulama sanki bide çok inceliyor sağı solu bilmiyorum normal mi acaba

İllaki canım zihinsel gelişim herşeyden önemli ama az da olsa anne sütünün zekayla bi paralellik gösterdiğini biliyorum. Bebeklerimiz bu ayda renkleri ve sesleri tam algıladığından sağı solu gözlemlemesi ayına uygun geliştiğini gösterir bence

Benim kafama takılan çok ses çıkarmaya başlamaması daha öyle agular falan yapmıyo daha her bebek bir değildir belki ama 6. aydan sonra bi çocuk nörolojiye götürmek istiyorum çok kafaya takıyorum çok evham yapıyorum elimde değil

Çocuk nörolojiye götürdüm kan sayımı ve B12 ve tiroid hormonlarına baktırdı b12 düşük dedi iğne verdi 2 ay sonra hem bana hem çocuk gelişim uzmanına randevu alın tekrar görüşelim dedi kafam çok karışık

Merhabalar erkek bebeğim var (28.04.17 doğumlu ) bir hafta önce 4 ay aşılarımızı olduk D vit ek olarak bide 8250 geldiği için 8 damla demir verdiler sadece emdiği için yavaş yavaş yeni tatlara şeftali armut yoğurt verebilirsin dediler gelişim olarak artık yavaş yavaş dönmeye başladı oyuncaklara hafiften uzanıyor tuttuğunu direk ağzına götürüyor bide elleri sürekli ağzında babası sakallarıyla gıdıklarsa gülüyo ama normalde çok gülen ses çıkaran bir bebek değil sağı solu acayip inceliyor yatmayı sevmiyor sürekli kucakta oyun halısında biraz oyuncaklara uzanıp sıkılınca alın beni der gibi çırpınıyor camdan balkondan arabaları takip ediyo nesne takibi var tv hiç açmıyoruz evde uyuyana kadar dediğim gibi sadece ses çıkaran agulayan bir bebek değil sizce nasıl normal mi sizinkiler nasıl acaba
lütfen bebeğinize 6 ayını doldurmadan ek gıda vermeyin. bu bilgiyi size öneren tüm sağlık personelini sağlık bakanlığına şikayet edebilirsiniz.

10 aylık oldu motor gelişimi iyi diye düşünüyorum göz temasında sorun yok diye düşünüyorum tek kafamı kurcalayan daha bababa dedede mamama gibi şeyler söylememesi emekliyor

10 aylık oldu motor gelişimi iyi diye düşünüyorum göz temasında sorun yok diye düşünüyorum tek kafamı kurcalayan daha bababa dedede mamama gibi şeyler söylememesi emekliyor
Erkek bebek gec konusur
Anneye "a" babaya "ba" mamaya "ma" derler cogunlukla
Erkek milleti iste kisa yoldan iletisim kuruyor

X