4.57 mm ense kalınlığı olan çocuğum sağlıklı doğdu

Mirerva

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Mart 2018
18
20
Merhaba sevgili anneler, anne adayları ve babalar.
Bu başlığı size biraz olsun umut olsun diye açtım.
Bebeğim 11 haftalikken ultrasonda ense kalınlığı 4.57 mm çıktı ve daha biz ense kalınlığının ne olduğunu bile bilmiyorduk.
Doktor 2 li teste bile gerek duymadan bizi perinatologa gönderdi. Perinatolog uzunca bir iğne ile karnımdan sıvı alıp kromozom testine gönderdi ve muhtemelen bebeğiniz sağlıksız ve sonlandirilmasi gerekebilir dedi. Eşim ve benim dünya başımıza yıkılmıştı sanki.
Kromozom testimiz sonuçlandı ve test temiz çıktı. Bu sırada 11 haftalik bebegimizin cinsiyetinin erkek olduğunu bu tatsız test ile öğrenmiş olduk. Bu test temizdi ama doktor bu testin sadece 10 hastalığa baktığını ve cocukta anomalik veya kusur olmadığı anlamına gelmediğini daha ileri testler gerektiğini söyledi. Biz de bu işin sonunun olmadığını düşündük ve test yaptırmadık. Bu arada 16. Hafta ultrasonda hersey normal görünüyordu. Ama doktorumuz sağlıklı doğma ihtimalinin yüzde 50 altında olduğunu her fırsatta söylüyordu. Ama bir yandan da anne karnının karanlık olduğu ve sürprizlerle dolu olduğunu söyledi.

Hamilelik surecim çok tatsız ve acabalarla dolu geçti.
Sonunda sezaryen ile doğumun gerçekleşti ve sağlıklı bir çocuğumuz oldu Rabbime binlerce şükür.
Ama aklımızda hep soru işareti oldu acaba zihinsel bir sıkıntısı mı var diye.

Zaman böyle geçti ve çocuğumuz şu anda 6 yaşında ve cok şükür sağlıklı ve zeki bir cocuk oldu.

Şimdi sıkıntıda olan anne ve baba adaylarının kalbine Allah selametlik versin diyorum.

Ve bu sıkıntılı günlerinizin geçeceğini söylüyorum. Belki iyi belki de kötü sonuçlanacak ama illaki geçecek. Allah yardımcınız olsun ve sağlıkla bebeklerinize kavuştursun inşallah.

Aklımızda bin bir türlü soruya cevap aradığımız bu günlerde umut oldunuz teşekkür ederim. Hep bir acaba ile geçiyor günler. Düşünüp üzülüp bebeğimi etkilemek istemiyorum. Umarım bizim de sağlıklı, sıhhatli bebeğimiz olur. Size ve oğlunuza nice güzel seneler dilerim. Ömrünüz bahar olsun 💐

Aklımızda bin bir türlü soruya cevap aradığımız bu günlerde umut oldunuz teşekkür ederim. Hep bir acaba ile geçiyor günler. Düşünüp üzülüp bebeğimi etkilemek istemiyorum. Umarım bizim de sağlıklı, sıhhatli bebeğimiz olur. Size ve oğlunuza nice güzel seneler dilerim. Ömrünüz bahar olsun 💐
Tüm kalbimle sizin için dua ediyorum🙏 İnşallah amin dedik oğlumla sizin de ömrünüz bahar olsun🪷

X