3lü tarama testi yaptıran ekim anneleri

lafa bakar mısınız , son bir soruymuş, peeee kimi kandırıyorsam , bende bu evham varken daha neler neler takılır aklıma , sizi bile bıktırırım sorularla :asigim:

bu ayrıntılı ultrason ne demek??normalde bakılan ultrasondanmı bakılıyor??doktorumuz mu bakıor yoksa baska bi yere mi gönderior??nası bişi??renklli mi??azıcık yazsanızzz:eek:a.s.

ha bi de bişi daha..kacıncı haftadan sonra bakılması gerekio??neden bakılıo??riskli durumlarda mı??bana doktorcum hiç bööle bişi demedi??alla alla neden demedi ki??

teşekkürler soruların için, pek çoğunu ben de merak ediyordum, umarım tecrübeliler cevap verir

canım benim 20. haftada giricem ben renkli dopler deniyo bu taramaya ikili testte veya 3 lü testte belki doktorunuzun cihazı uygunsa size 3 boyutlu yada 4 boyutlu görüntüleri belki göstermiştir işte aynı cihazla yapılıyoo..ntdler yani yanlış yazmıyor isem nöral tüp defekti olup olmadığına bakıyolar..yani omurgada açıklık yerlememiş kemik..sonra damar yollarına bakıyolar tıkanmış gelişmemiş damar varmı diye iç organlara bakıyolar herhangi bi kist ödem oluşmuşmu diye ...anne karnında müdahale çok riskli ve henüz tıpta bu konuda çok ileri gidemedikleri için amaç cocuk doğmadan problemi bilmek ve ona görebi tedavi belirlemek özellikle kapanmamış deri ve omurga problemleri 100 de 100 saptanıyo ve bu bebekler normal doğumda daha risk taşıycakları için sezeryan oluyorlar ve enfeksiyon kapmadan müdahale ediliyorlar..allah korusun meleklerimizi onları bize bağışlasın ama biz yinede bütün önlemlerimizi alalımmŞenizŞeniz

arkadaşlar size bişey sorcam 3 lü teste forum dolduruyorlar ya ben hamilelik öncesi günde 1 paket sigara içiyordum. 1 aylık hamileyken öğrendim ve bıraktım. Sonra bulantılar içmedim falan ama maalesef çevremle birlikte babamızda daha bırakmadı bende bulantılar geçince nadirde olsa canım tekrar çekiyor ve bazen eşimden zorla bi nefes çektiğim oluyordu. 3 lü testte sordular günde en fazla bir fırt dedim çocuk pat sigara içiyor yazdı banada günde bir sigara da tiryakilik dedi ya sonuç kötü çıkarsa ben ne yapçam ona göre değişiyor çünkü bende dedimki hergün değil bazen 1 nefes almaz olaydım çekmek içmek mi oluyor. içmiyorum yaz dedim ama vicdan azabı çekiyorum valla ben şuan ya.benneyaptımki

illa sormak mı gerek??benm birdahaki kontrolum 20, haftamda??onun usg side hiç ayrıntılı yapacak gibi durmuo??yada doktorcum belli etmio??

arkadaşlar size bişey sorcam 3 lü teste forum dolduruyorlar ya ben hamilelik öncesi günde 1 paket sigara içiyordum. 1 aylık hamileyken öğrendim ve bıraktım. Sonra bulantılar içmedim falan ama maalesef çevremle birlikte babamızda daha bırakmadı bende bulantılar geçince nadirde olsa canım tekrar çekiyor ve bazen eşimden zorla bi nefes çektiğim oluyordu. 3 lü testte sordular günde en fazla bir fırt dedim çocuk pat sigara içiyor yazdı banada günde bir sigara da tiryakilik dedi ya sonuç kötü çıkarsa ben ne yapçam ona göre değişiyor çünkü bende dedimki hergün değil bazen 1 nefes almaz olaydım çekmek içmek mi oluyor. içmiyorum yaz dedim ama vicdan azabı çekiyorum valla ben şuan ya.benneyaptımki

bişey olmaz merak etme, etkiler elbette ama o kadar fazla değil, yani allah vermeye sonucun kötüye yakın çıksa bir de üstüne üstlük sigara içiyor olman ( yani forma göre ) durumu daha kritik gibi gösterebilir , ama gayet iyi olan bir sonucu kötü hale getirmez
çok dolaştırdım galiba, ama açıklayamadım yine de , neyse sen zeki birine benziyorsun anlamışsındır yerimseniben

bişey olmaz merak etme, etkiler elbette ama o kadar fazla değil, yani allah vermeye sonucun kötüye yakın çıksa bir de üstüne üstlük sigara içiyor olman ( yani forma göre ) durumu daha kritik gibi gösterebilir , ama gayet iyi olan bir sonucu kötü hale getirmez
çok dolaştırdım galiba, ama açıklayamadım yine de , neyse sen zeki birine benziyorsun anlamışsındır yerimseniben

çakıltaşım tşk ederim evet dediğini anladım ya hani 30 yaş üstüne direk amniosentez istiyorlar ya sigarada da aynısını yaparlarsa diye korktum. Ya zaten doktorlar sağlıklı dediler elhamdülillah inşallah cümlemizin hep böyle güzel devam eder hem doktorum boy kilo baş çevresi,popo çevresi,kol bacak uzunlukları.göz çukurlarına kadar ölçtü ama bu 2.düzey usg değilmiş yani detaylısı 20. hafta dedi yanlış hatırlamıyorsam ya o değilde cinsiyet mevzusuna acayip oldum yemin ederim kafayı yicem ya.:eek:

kIZLAR AYRINTILI ULTRASON BU HAFTALARDA SART DEGIL HATTA ARKADASIM 25 HAFTALIK O BILE GIRMEDI:aMA 3 LÜ TARAMADA AZ RISK CIKARSA SAGLAMA ALMAK ICIN YAPIYORLAR RISK DAHA YÜKSEK CIKARSA YANI 250/1 VE ALTINDA AMINOSENTEZ YAPIYORLAR:aYRINTILI ULTRASON ICIN AYRI PARA ALIYORLAR:bU ARADA IZMIRDE OTURANLAR ICIN HAYAT HASTANESINDE 65 YTL YE YAPIYORLAR SIGORTALILARA; ÖZELDE DAHA PAHALI OLABILIR

hayat hastanesi nerde ola ki :uhm: bide bana su oranları yazabilirmisin ırazcım yaa:eek: hangileri rskli hangileri deil.??yani rakam aralıklarını??ben şimdi bana yapılan 3 lü teste taktım arkadaslar??genelde 2 lisi normal cıkanlarda 3 lü yaptırmaya gerek duymuyormus doktorlar??yaa yoksa bişi mi vaaarrrsenağlama:1no2:senağlama

Bizdikcan kafana takma tatlim bisey olmaz ama gözünü seveyim icme.Bak ben 10 yildir kullaniyodum bende biraktim Bebisini düsün ve eairi olma o zehirin

hayat hastanesi nerde ola ki :uhm: bide bana su oranları yazabilirmisin ırazcım yaa:eek: hangileri rskli hangileri deil.??yani rakam aralıklarını??ben şimdi bana yapılan 3 lü teste taktım arkadaslar??genelde 2 lisi normal cıkanlarda 3 lü yaptırmaya gerek duymuyormus doktorlar??yaa yoksa bişi mi vaaarrrsenağlama:1no2:senağlama
kız sümüklü ne öyle her şeye ağlıyosun kafana takıyosun kızlar bu pek evhamlı ya buna şu testlerle ilgili bişiy demeyin ...canım benim illa ikili riskli çıktı diye 3 lü yapılmıyor ..doktorların bazıları ikilide 3 lüde yapılsın istiyorr o kadarr sıkma canını yav bebekte etkileniyooŞeniz

kız sümüklü ne öyle her şeye ağlıyosun kafana takıyosun kızlar bu pek evhamlı ya buna şu testlerle ilgili bişiy demeyin ...canım benim illa ikili riskli çıktı diye 3 lü yapılmıyor ..doktorların bazıları ikilide 3 lüde yapılsın istiyorr o kadarr sıkma canını yav bebekte etkileniyooŞeniz

aman napiim iicene pinpirik oldumlaelaelaelaelaetatlicadiarzu buarada 3lü test için baya detaylı acıklama yapan bir yazı buldum..aklınıza takılan bişe varsa bakın derim benyerimseniben

http://www.bilgikutum.com/gebelik4.htm

Yok be tatlim her doktorun fikri farkli benim arladaslarimda hep ikisinide yaptirdi.Her yigidin bi yogurt yigisi varya doktorlarda öyle.Kafana takma bak bebiside üzersin Annesi.Benim degerlerim evde be canim ben isyerinden yaziyorum simdi
HAYAT HASTANESI konakta katli otoparkin arkasinda lüx biyer degil ama Isik hanim diye bi dr.var süper bi kadin.ayrintili ultrasonu danismaya sor.ilk gittigimde tavsiye üstüne gittim ne yalan söylim begenmedim görüntüsünü özele gidiyodum daha önce.Ama dr umdan okadar memnun kaldimki 150 mil verip gittigim dr.umdan daha cok sevdim.ve kurus ödemiyorum

X