3lü tarama testi yaptıran ekim anneleri

bluewave

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2008
35
0
arkadaslar dün 3lü tarama testini yaptırdım. sonuclar elimde. doktor bi sorun olmadıgını herseyın normal oldugunu soyledi. yine de soluğu nette aldım. genelde degerler benımki gibi mi merak ettim.cok fazla sonuc bulamadım. Hadi sonucları paylaşalım.
tam 17 haftalık hamileydim dün.
hCG: 37503 düzeltilmiş MoM: 1.57
afp: 39.3 düzeltilmiş MoM: 1.07
uE3: 1.92 düzeltilmiş MoM:0.87
Trisomy 21. 1:1358
yaş riski. 1:795
Noral Tüp Defekt <1:10000

bende 17 haftalık hamileyim ama ben yaptırmadım henüz dr.bişeyde demedi........2 hafta sonra gideceğiz kontrole olurmuki o zaman.............

bu testi icin en uygun hafta 17. hafta diye okudum ben hep. bi doktorunu ara istersen. bu arada ikimizin de SAT 3 ocak galiba. yanılıyor muyum? Ocak ve subatta cift cizgiyi gormek isteyenler konusundan hatırlıyorum seni. Allah oğullarını kucağına almayı nasıp etsin.
nette buldugum bi yazıyı kopyalıyorum.
ÜÇLÜ TARAMA TESTINI NE ZAMAN YAPTIRMALIYIM?

Test için en uygun zaman son adetinizin ilk gününden hesaplanan 15-18. gebelik haftalaridir. Eger bu testin avantajlarindan yararlanmak isterseniz ve gebeliginiz 22 haftadan küçükse doktorunuza danisiniz.

Test sonucunun saglikliligi belirleyen en önemli faktör gebelik haftasinin dogru bilinmesidir. Bu amaçla genellikle ultrasondan yararlanilarak gerçek gebelik haftasi belirlenir.

Bazı dr.lar ikiliyi istiyo sadece üçlüye gerek duymuyo her yiğidin bi yoğurt yiyişi varmış ya
ben de haftaya yaptırcam 16+3 de işallah sonuçları paylaşırız

bu testi icin en uygun hafta 17. hafta diye okudum ben hep. bi doktorunu ara istersen. bu arada ikimizin de SAT 3 ocak galiba. yanılıyor muyum? Ocak ve subatta cift cizgiyi gormek isteyenler konusundan hatırlıyorum seni. Allah oğullarını kucağına almayı nasıp etsin.
nette buldugum bi yazıyı kopyalıyorum.
ÜÇLÜ TARAMA TESTINI NE ZAMAN YAPTIRMALIYIM?

Test için en uygun zaman son adetinizin ilk gününden hesaplanan 15-18. gebelik haftalaridir. Eger bu testin avantajlarindan yararlanmak isterseniz ve gebeliginiz 22 haftadan küçükse doktorunuza danisiniz.

Test sonucunun saglikliligi belirleyen en önemli faktör gebelik haftasinin dogru bilinmesidir. Bu amaçla genellikle ultrasondan yararlanilarak gerçek gebelik haftasi belirlenir.

canım doğrudur ocak şubatta çift çizgiyi görmek isteyenler sayfasındaydım allahıma şükür gördüm 17 hafta bile oldu inş.sağsalim kucağımada alırım oğluşlarımı.........:nazar::emir_bebek:

Kizlar ben tarama testimi 30,04 de yaptirdim daha almadim sonucumu Insallah bebegim ve hepimizin bebegi Saglikli ve hayirli evlatlar olurlar

arkadaslar dün 3lü tarama testini yaptırdım. sonuclar elimde. doktor bi sorun olmadıgını herseyın normal oldugunu soyledi. yine de soluğu nette aldım. genelde degerler benımki gibi mi merak ettim.cok fazla sonuc bulamadım. Hadi sonucları paylaşalım.
tam 17 haftalık hamileydim dün.
hCG: 37503 düzeltilmiş MoM: 1.57
afp: 39.3 düzeltilmiş MoM: 1.07
uE3: 1.92 düzeltilmiş MoM:0.87
Trisomy 21. 1:1358
yaş riski. 1:795
Noral Tüp Defekt <1:10000
sonuçların gayet güzel ben de haftaya yaptıracağım testi. Doktorun açıklamıştır belki ama bir de benden olsun. Bu testlerde sonuçlar kesin değildir. istatistikidir. yani senin kan değerlerine sahip 1358 kadından birisinde trisomy 21 (down sendromu) görülmüş, ama 1357 kadının bebekleri sağlıklı imiş. senin kan değerlerinde ve yaş grubunda olan 795 kadından birisinde trisomy 21 görülmüş 794 tanesi normal bebek dünyaya getirmiş.Risk olarak kabul edilen değer 1:280 miş. o zaman bile amniyosentez veya detaylı ultrason ile daha kesin sonuç alma yoluna gidiliyor. İstatistiklerin de yanılma payı vardır. bunu da unutmamak gerekir. Allah hepimizin bebişini korusun, sağlıkla dünyaya gelsinler.

bende 3 mayısta yaptırdım. kısmetse 12 mayısta alıcam sonuçları. Allahım bütün bebişlere sağlık ve sihhat versin.

bende 3 mayısta yaptırdım, cumartesi alacam bakalım hayırlısı artık, inşallah sağlıkla kavuşuruz onlara

inşallah hepiniz hayırlı haberlerle gelir , ben de çok stres yaşamıştım günlerce uykularım kaçtı ama çok şükür netice iyi çıktı, bu arada doktorum bayan ve ne dedi biliyor musunuz , kendisi hamileyken 3 lü de risk 1/48 çıkmış günlerce ağlamış ama şimdi nurtopu gibi , afacan mı afacan bir bebişi var

kaç çıkması gerekiyormus ki?????allahım hepimize hayırlı sonuclar -evlatlar versin inaşşalah..bende bugun verdim..sonuclar cıkasıyta kadar rahat yok bana :KK43:

sözün özü ; takma kafanı içini ferah tut, inşallah hayırlı haberler alacaksın , az önce doktorumun yaşadığını yazdım, demek bu test kesin bir sonuç değil sadece risk sınırları içinde olup olmadığın hakkında bilgi veriyor ,
olumlu düşün olumlu olsun canımmm

Kizlar Ben tarama testi sonucumu aldim ve 490/1 Risk gikti dr 250/1 den itibaren aminosentez yapiyoruz dedi.Yani ayrintili ultrasona girelim genede gözden bisey kacirmayalim dedi dr.um kizlar anlatamam ya dünyam basima yikildi sanki ufak bi risk bile olsa insana nekadar aci veriyo.Allahima binlerce Sükürler olsun bisey cikmadi.Ve Allahim hic kimseyi evladiyla sinamasin.Düsmanima bile göstermesin.

Kizlar Ben tarama testi sonucumu aldim ve 490/1 Risk gikti dr 250/1 den itibaren aminosentez yapiyoruz dedi.Yani ayrintili ultrasona girelim genede gözden bisey kacirmayalim dedi dr.um kizlar anlatamam ya dünyam basima yikildi sanki ufak bi risk bile olsa insana nekadar aci veriyo.Allahima binlerce Sükürler olsun bisey cikmadi.Ve Allahim hic kimseyi evladiyla sinamasin.Düsmanima bile göstermesin.

ayrıntılı ultrasona girdin mi canım, ben 22 mayısta girecem, merak ediyorum nasıl oluyor

bende geçen cumartesi kan verdim kızlar. kısmetse pazartesi alıp doktora göstericem. hayırlısıyla inşallah temiz çıkar sonuçları.

Evet ayrintili ultrasona girdim o tip cocuklarda yani rahatsizligi olan,birkac belirti olurmus parmak kemigi ve burunda falan o yüzden onlari ölctüler bide yüz profiline bakiyorlar.Temiz cikti cok sükür.Insallah hepimizin bebisleri cok saglikli ve hayirli evlatlar olurlar ....

son bir soru daha, ben özel doktora gidiyorum, ayrıntılı için acaba farklı ücret talep ediyorlar mı , doktoruma sormadım ama merak ettim

X