Doğuma Hazırlık 38+5 4 cm açılmam vat sancım yok

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

d45k

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2021
21
13
31
Merhaba 38+5 haftalık hamileyim salı günü doktor kontrolümde 4 cm açıklığım vardı ama sancım olmadığı için doktorum eve yolladı sancı ya da suyun gelirse gel dedi 4 gün sonra kontrolüm var o zamana kadar sancım gelmezse büyük ihtimalle suni sanci verilecek. Böyle bi şey başına gelen var mı neler uyguladınız? Ben her gün 7 tane hurma yiyorum doğumu kolaylastiran ve açılmayı hizlandiran hareketler yapıyorum. Pilates topu suquat vb. Merdiven inip çıkıyorum ada çayı içiyorum meme ucuna masaj yapıyorum ama hâlâ sancım yok. Suni sancıya gerek kalmadan kendi sancımla olsun istiyorum başka tavsiyesi olan var mı?

Hayır ama bebeğin başı aşağı doğru indikçe artık sancılarını daha çok hissedersin. Duş alabilirsin rahatlar ve acilman artar. Bebeğin başı ne durumda bu da önemli. Bebek aşağı indikce belinde baskı hissedersin. Egzersiz yapabilirsin bacaklarını açarak özellikle. Ki bebeğin başı rahat aşağı inebilsin. Doğumda gebenin yatması doğuma çok katkıda bulunmaz ama yürüyüş, bacak açma egzersizleri özellikle bebege alan açar

Bebeğin başı doğum kanalına girmiş her gün 1 saat kadar yürüyüş, egzersiz de yapıyorum bebek vajina ve makata baskı yapıyor arada 10 gündür mukus şeklinde akintim da var geriye sabredip beklemek kalıyor sanırım

4 cm açıklıkta sanciniz da yoksa çok sanslisiniz bence umarım kolay bir doğum olur sizin için

aynn beklemedeyiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…