37 yaşımda diş teli taktırdım

dapne

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2024
4
6
37
Merhaba bu yazımı bilgilendirme amaçlı yazıyorum
Ben diş teli taktırmadan önce yaşıma uygun diş teli ile ilgili bir yazı bulamadığım için paylaşmak istedim.

37 yaşındayım , ön dişim yanındaki dişimin üzerine gelecek şekilde yamuktu haliyle yamuk dişimin yanındaki diştede dışa doğru bir yer bozukluğu vardı özetle ön iki dişimde yamukluk mevcuttu
Daha önce lamine yada kapmala ile düzeltme için bir kaç doktora gittim dişlerimi kesmek istemediler vaz geçirdiler , bende son çare diş teli taktırmaya karar verdim ,yaşım biraz ileri olduğu için çekimser kaldım ama 29 haziran 2024 tarihinde diş tellimi taktırdım,
Doktorum yönergelerine uyarsam diş tellerimin 6 yada 8 ay içerisinde çıkarılacağını paylaştı, kapanışımın düzgün olduğu için sadece üst çeneye diş tellerimi taktı ve bütün dişlerime değil ön kısımda 10 dişe tel takıldı. Arka kısma takılmadığı için yemek yeme sürecim çok zor olmadı.İlk 3 gün sızlama yaptı.Her ay kontrolde diş telimi çıkarıp yeni tel takıldı ve bu ay tekrar işlem için gittiğimde 29 ekim 2024 tarihinde diş tellerimin çıkartılacağını paylaştılar.İyi seneryoda Min. 6 ay olarak paylaşılan süre 4 ayda tamamlanmış oldu. Aslında 3. Ayımda da neredeyse tamamen dişlerim düzeldi.
Diş teli takmadan önceki görselimide ekliyorum.

Eklentiler

• IMG_7825.jpeg
    IMG_7825.jpeg
    273 KB · Görüntüleme: 31
bu görsel öncesi mi sonrası mı? bir de ne kadar bir bütçe ayırdınız ben de diş teli tedavisi istiyorum aslında ama ücreti beni aşar diye cesaret edemiyorum

Ben 35 yaşında taktırdım. Aslında lisede taktırmam gerekirdi ama işte ergenlik. Aklı olan gençken anasının babasının parası ile taktırsın, sonradan çalışırken parasını ödemek ayrı bir yük oluyor 😂😂

Geçmiş olsun. Ben de her ay gidip doktor telleri sıkıştırdığında deli gibi sızlardı :) Ortaokul da taktırmıştım tabi ben o zaman erken tedavi daha etkili olsa da hiçbir şey için geç değil. İyi yapmışsınız :)

bu görsel öncesi mi sonrası mı? bir de ne kadar bir bütçe ayırdınız ben de diş teli tedavisi istiyorum aslında ama ücreti beni aşar diye cesaret edemiyorum
Bu 29 haziranda tel takılmadan önceki görüntü şuan dümdüz (teller çıkmadı henüz), 30 bin tl tek çene olarak fiyatlandırma yapıldı( başka yerlere de baktım 45 bin ortalama) 10 bin peşin kalan kısmı 2 taksitte elden ödedim, kredi kartına da taksit yapılıyordu( tanıdık bir yer değil, diş temizleme için tesadüfü gittiğim bir yerden fiyat aldım, başka yerlere bakınca fiyatlar değişken (yüksek) diye ilk fiyat aldığım yere yaptırdım.
Şeffaf plakı diş telimi takan doktor önermedi(uzun sürer dedi) şeffaf plak içinde başka bir yerden tek çene 60 bin tl fiyat aldım(11 tane plak yapılacaktı, her ay yeni plağa geçecektim)

Bu 29 haziranda tel takılmadan önceki görüntü şuan dümdüz (teller çıkmadı henüz), 30 bin tl tek çene olarak fiyatlandırma yapıldı( başka yerlere de baktım 45 bin ortalama) 10 bin peşin kalan kısmı 2 taksitte elden ödedim, kredi kartına da taksit yapılıyordu( tanıdık bir yer değil, diş temizleme için tesadüfü gittiğim bir yerden fiyat aldım, başka yerlere bakınca fiyatlar değişken (yüksek) diye ilk fiyat aldığım yere yaptırdım.
Şeffaf plakı diş telimi takan doktor önermedi(uzun sürer dedi) şeffaf plak içinde başka bir yerden tek çene 60 bin tl fiyat aldım(11 tane plak yapılacaktı, her ay yeni plağa geçecektim)
samimi cevabınız için çok teşekkür ederim benim dişlerim bayağı çapraşık olduğundan yüksek söylediğiniz tutarlarda fiyat çıkaracaklarını düşünüyorum. sizin dişleriniz aslında önceki hali bile bayağı muntazam görünüyor şimdi daha da güzel olmuştur tabii hayırlı olsun yeni dişleriniz sağlıkla kullanın inşallah:)💞

samimi cevabınız için çok teşekkür ederim benim dişlerim bayağı çapraşık olduğundan yüksek söylediğiniz tutarlarda fiyat çıkaracaklarını düşünüyorum. sizin dişleriniz aslında önceki hali bile bayağı muntazam görünüyor şimdi daha da güzel olmuştur tabii hayırlı olsun yeni dişleriniz sağlıkla kullanın inşallah:)💞
Teşekkür ederim , aynı doktora kızımıda götürmüştüm onda yamukluk yok ama hafif ayrıklık var zamanla düzelir dedi doktor , ama hemen düzelsin derseniz alt üst tel takalım bir yıl kalır dedi, 50 bin tl fiyat verdi taktırmadık , lise de bakacağız düzelmezse taktıracağız
Alternatif fiyat bilgisi olsun elinizde

X