30undan sonra kimseyi begenememek

Sanaldaki bir uygulamadan fotograflara bakarak ne hissetmeyi bekliyorsunuz ki?
çok sevdiğim bir söz var “Her arayan bulamaz ama bulanlar arayanlardandır.”
Sizin o hayalinizdeki erkeğin sizi bulmasına hevesiniz yok.
38 yaşımda 15 senelik evliliğim bitmiş kırgın kalbimle hayallerimin erkeğini buldum.
tarif et deseler di “Eşimin profilini resim etmezdim” 10 cm uzatır, 10 kg zayıflatır, keline biraz ekler, banka hesabına da epey bir para yüklerdim. 😀 Yüzde yüz eminim onun da hayalindeki kadın ben değilimdir. O da beni 10 cm uzatır, 7-8 kg zayıflatır, biraz daha eğlenceli bir kadın yapardı.
Ama gönül bu. Buluştuğumuz ilk akşam bizden bir şey olacağı belliydi. Mehtapta bir balıkçı kıyısında slow Türk müzikleri dinlerken ikimizde hayattan epeyce yorulmuş, sığınacak liman arıyorduk. Çünkü biz “Mutlu” olmak istiyorduk.
Ben bekarken uygulamalardan ya da pek çok farklı ortamdan sayısız erkekle tanıştım, konuştum. 2 tanesiyle ilişkide yaşadım. Ama denemekten vazgeçmedim.
inşAllah sizde ön yargılarınızı biraz kırar, içinize biraz heves yükler hayatınızı paylaşacak birini bulursunuz. 🙏🏻
Benim zamanımda msn vardı, Superonline vardı... Bende tecrübe ettim birazda meraktı aslında. Şimdi nasıl cesaret etmişim diyorum

Benim zamanımda msn vardı, Superonline vardı... Bende tecrübe ettim birazda meraktı aslında. Şimdi nasıl cesaret etmişim diyorum
Sen ne diyorsun Curiecim. Ben epey dinazor kalıyorum 😂 Çevirmeli telefondan internete bağlanıyor, dünya fatura ödüyorduk. Icq diye bir program vardı. Mesaj gelince ses geliyordu.
Aradan 20 sene geçtikten sonra yeşil sahalara döndüm ama çok şükür jübilemi yaptım 😀

Bence illaki birileri vardır sana denk olan . Bence arada bir şans ver. En azından buluş ve bir kahve iç. Bazen oradaki görüntü gerçeğinden çok farklı olabiliyor . Yada yüz yüze görüşmek , yüz ifadesi , davranışları ve mimikleri hoşuna gidebiliyor . Hemen öyle kestirip atma , umuyorum hoslanabilecegin birileri muhakkak çıkacaktır ...

Ben hiç güvenemem öyle sitelere. Sanki hep abidik gubudik tipler varmış gibi gelir. İnsanlara güvenim mi kalmadı, gözüm açık mı değil anlamadım😅

Psikolog tülay kök abla diyo ki eften püften bahanelerle ilişkiden veya evlilikten kaçıyosan bilinçaltında karşı cinse, ilişkiye, evliliğe karşı bir kaygı/korku olabilirmiş. sen psikolojiye epey ilgilisin bilirsin bu işleri, sebebi bulursan bana da söyle bende de olabilir çünkü o şey :))
aaa bu ben.

Merhaba KK'ya gonul vermis dert emekcisi kardeslerim,

Cok tanimlayamadigim bir sey var su aralar, size de oluyor mu bilmiyorum.

Ben yakinda 33 yasina girecek, calisan, yalniz yasayan bir kadinim. 5-6 senedir ciddi bir iliskim olmadi diyebilirim, en son sevgilimden 2016da ayrildim. Arada birkac kisa sureli iliski denemem oldu ama yurumedi cok garip insanlarla karsilastim, hoslandigim bir iki insan oldu, onlar da benden hoslanmadilar. Belki bazilarinin eski konularimdan hatirlayacagi uzere ask mesk konularinda cok basarili bir insan sayilmam.

Karantinada canima tak etti artik bu yalnizlik. Ask, mesk, flort, heyecan... bunlari cok ozledim. Isyerinde surekli bir seyler ogreniyorum, tamam cok guzel, hobiler, yeni podcastler, arkadaslarla konusmak, gitar kursu... hepsi cok guzel ama o romantik heyecan ihtiyacinin yeri dolmuyor. Neyse ben de dedim ki: su bulusma uygulamalarina bir sans vereyim bakalim belki bir sey cikar. Ismimi farkli girerek, T... ile baslayan ve sadece fotograf uzerine kurulmus uygulamayi degil de, O... ile baslayan ve profilinde uzun uzun kendini anlattigin, sorulara cevaplar verdigin, daha ziyade karakter uyusmasi uzerine kurulmus obur uygulamayi indirdim.

Butun gece uyumadan en az 600-700 profili inceledim. Cok yakisikli uyeler de vardi, ilgi alanlarindan cok renkli bir hayati oldugu belli olan uyeler de vardi, is guc sahibi oldugu belli insanlar da vardi, verdigi cevaplardan cok komik ve zeki buldugum uyeler de vardi... Ama hicbirini saga kaydiramadim cunku hepsine karsi hissim hafif garip bir begenmezlik, sogukluk, igrenme hissi... Hepsinin gozume takilan ve beni buz gibi sogutan bir "kusuru" vardi. Kendimi zorlayarak saga kaydirip konustugum bir ya da iki tanesine de sonradan ayni hisleri duydum. Kusur derken hani burnu yamuk, gomlegi demode... gibi seyler degil. Cok daha soyut bir sey.

Simdi diyeceksiniz ki sen dunya guzeli misin, hayir, aksine oldukca siradan biriyim, giyim tarzim kotudur, fazla kilolarim vardir. Veya mesela acaba sen cok mu yakisikli, cok mu zengin tipleri begeniyorsun da onlar seni begenmiyor? Gozun yukseklerde mi? Hayir o da degil, aksine. Cok yakisikli veya cok zengin oldugu belli olanlari 1 dakika bile dusunmeden eledim mesela, o tiksinme hissi onlarla karsilasinca daha da artti diyebililirim. Yani mesela uygulamada karsima kanli canli Kivanc Tatlitug ciksa "ben bundan elektrik alamadim hic anlasacak gibi durmuyoruz" der onu da sola kaydiririm. Olay yakisiklilik degil. Veya zenginlik de degil, Elon Musk ciksa onu da sola kaydiririm. Begenmeme hissimin objektif bir temeli yok yani. Bilmiyorum anlatabildim mi, sanki bu dunya uzerinde hayallerimin erkegi olabilecek bir insan yok gibi hissediyorum. Veya iki kelam etmek isteyebilecegim, veya kalbimi acmak istedigim.

Butun gece Turkiye sinirlari icerisinde O... uygulamasina kaydolmus butun erkekleri uzun uzun inceledikten sonra hicbirinin bana layik olmadigina kanaat getirerek hesabimi sildim. Uygulama hesabi silerken benden bir aciklama istedi. Aciklama kismina "hayallerimin erkegi burada degil..." yazdim.

Kendimi cok yalniz hissediyorum neden bu kadar sanssizim? Yoksa iliskiye bakisim mi sorunlu? Veya yanlis yerlerde mi ariyorum?

Simdiden hepinize cok mersi dostlar.
İnsanların belli bir yastan sonra nasıl evde kaldığını anladım çünkü 25'ten sonra aklın başına geliyor ve insanları beğenmiyorsun.Cahilken evkeneceksin😆Ben de aynı senin gibiyim geçen arkadaş biryle tanistiracakti fotolarına yaklaştım adamın ikinci parmak bugumu killiydi "Ana bunun elleri böyleyse diğer yerleri nasıldır"dedim.Arkadas saçmalama çok iyidir falan dedi ama adamin bana yemek yaptığını düşünüp vazgeçtim🤢Birini de sakal çizgisini kacirdigi için beğenmemiştim 😁Hiçbir tavsiyem yok ama söyleyebileceğim tek şey saçma sapan flört uygulamalarından uzak dur oradaki erkekler genel olarak kadın düşürmek dediğimiz eylemi yapmak amacıyla açıyorlar.Daha çok aynı ortamda bulunduğun kişilerden etkilenme ihtimalin daha fazla o zaman kusurları batmaz gözüne

Doğru yer doğru zaman lazım. Uygulama doğru yer kesinlikle değil, doğru zaman mı onu da bilemem. Fakat hayal ile gerçek olumsuz olması şart olmayacak bir şekilde zaten örtüşmez. Ya da ben hiç hayalperest biri olmadığım için bu böyledir. Bazen düşünürüm şu anki eşimle üniversite zamanı tanışsak ne güzel takılırdık diye. Ama muhtemelen o zaman ne o ne ben, birbirimizin yüzüne bakacaktık. Öncelikler farklı gelecekti. Zaten tip ile olacak da birşey değil evlilik. İrrite etmesin yeterli tip. Daha çok iletişimde uyum lazım. Bu da sanal bir uygulamada anlaşılacak birşey değil bence.

Hayallerinin erkeği gibi bir tanımım olması bnm hic. Biraz mantık sonra sevgi olsun çekim olsun yeter dedim. Eşimle tanıştığımda ahım şahim bir etkilenme olmadi dur bir kere daah görüşeyim derken baktım konuşması gülüşü beni düşünmesi merhametli olması hoşuma gitti. O şekilde devam ettik.
Yüz yüze gorusmediginiz için belki çok kusurlu geliyordur. Veya bu uygukamaalro ciddi düşünmeyen kişiler kullanıyordu r bilmiyorum hic..

İnsanların belli bir yastan sonra nasıl evde kaldığını anladım çünkü 25'ten sonra aklın başına geliyor ve insanları beğenmiyorsun.Cahilken evkeneceksin😆Ben de aynı senin gibiyim geçen arkadaş biryle tanistiracakti fotolarına yaklaştım adamın ikinci parmak bugumu killiydi "Ana bunun elleri böyleyse diğer yerleri nasıldır"dedim.Arkadas saçmalama çok iyidir falan dedi ama adamin bana yemek yaptığını düşünüp vazgeçtim🤢Birini de sakal çizgisini kacirdigi için beğenmemiştim 😁Hiçbir tavsiyem yok ama söyleyebileceğim tek şey saçma sapan flört uygulamalarından uzak dur oradaki erkekler genel olarak kadın düşürmek dediğimiz eylemi yapmak amacıyla açıyorlar.Daha çok aynı ortamda bulunduğun kişilerden etkilenme ihtimalin daha fazla o zaman kusurları batmaz gözüne
Parmak bogumu kılına bakmak yanı gerçekten çok şaşırdım. Fazla mi ayrıntıciısınız hep🙃

Lazer epilasyona yollardınız😂

Uygulama mı asla!!
Hemen bir anımı anlatayım; aynı bölümden benim iki üst dönemim olan bir çocukla tanıştım o öğretmendi ben son sınıftım ve bulunduğumuz şehirler çok uzaktı. 1 sene konuştuk salak gibi hiç görüşmeden. Ben dedim ki işte aşk! hem çok yakışıklı hem düzgün, sabahlara kadar sohbet muhabbet gülüp eğleniyoruz hayatımda bu kadar kimseyle konuşup zaman geçirmemişimdir dedim tüm sene. Ve o büyük gün geldi görüştük; evet tipi aynı çok yakışıklı kalbim küt küt bayılıp kalacaktım ilk gördüğümde; ama o sabahlara kadar tık tık tık konuşan adam yok karşımda. Adamın sesi çıkmıyor iki cümle kuramıyor. Herhalde heyecandan deyip devam ettim takmadım 1 2 ay geçti adamda tık yok konuşamıyor sohbet edebilme yeteneği yok. Masadaki peynirden sohbet açıyorum ama yorumlayamıyor bile. Dedim ki bu böyle olmaz ve bitirdim ilişkiyi.
Olan 1.5 seneme oldu diyebilirim.

Şuan çok güzel bir kadınla evli, psikolog eşi. Konuşturmuş onu diyorum kendi kendime :))

Güneş, ay veya yükselen burçlardan biri Başak mı acaba?

Başlığa istinaden 30'dan önce bayılıp evlendiğine 30'dan sonra hepsi bu muydu diyorsun. 30 yaş aydınlanması.
Ben bu uygulamalara +55 yaşındaki antropoza girmiş evli erkeklerin ve hayat okulu mezunu çömelerek fotoğraf çektiren beyefendilerin takıldığını düşünürdüm.
Görmeden, sesini duymadan, gülüşünü bakışını bilmeden parfümünü koklamadan bir erkekten hoşlanılmaz bence.

X