30 yaş ve üzeri bekar bayanlar sohbet topiği...

30'a şunun şurasında ne kaldı, yaş kompleksim olmadı şimdiye kadar her gelen yaşı güzelliklerle karşılıyorum ama yaş 30 olunca sanki ağır depresyona girecekmişim gibi geliyor o_OŞimdiden hazırlığımı yapayım ben :işsiz:
Beni de alın aranıza kızlar :KK52:

30'a şunun şurasında ne kaldı, yaş kompleksim olmadı şimdiye kadar her gelen yaşı güzelliklerle karşılıyorum ama yaş 30 olunca sanki ağır depresyona girecekmişim gibi geliyor o_OŞimdiden hazırlığımı yapayım ben :işsiz:
Beni de alın aranıza kızlar :KK52:
bence bu kadar dert etmeyin insan herşeye alışıyor yeter ki sağlık olsun hayırlısı olsun

Umutlarımı yitireli çok oldu çok şanssızım kısmetsizim nereye iş başvurusu yapsam deneyim istiyolar sanki deneyim bakkalda satılıyo :KK43:( bi işe girsem sosyal bi çevrem olur kendimi meşgul edicek bişeyler olur kendimi daha iyi hissederim diye düşünüyorum ewde hergünü aynı a sosyallikle geçirince umut falan kalmadı bende. Ewde olunca kimseyle tanışmıyosun böylece aşkıda bulamıyosun yıllar böyle geçip gidiyor :KK43:(
bende 2 yıldır aynı bu moddayım canım daha önce işim vardı ve kafam rahattı son zamanlarda hayatında değişim oldu mu

Ama şimdi düşündüm de herşey evlilik değil artık benim için.
Evlenince mutlu olunucak diye bir kural da yok.
İnsan her şarttan mutlu olabilmeli.
Ben bunu öğrendim.
Çünkü hayatta hiçbirşeyin garantisi yok.
Evliliklerdede öyle...
çok doğru bir tesbit insan mutluluğu sahip olamadıklarında zannediyor oysa mutluluk için anın değerini bilmek yeterli

@Stairway
daha önceki sayfalarda yazmıştım uzun uzun şimdi kısaca yazayım ki bu topiği takip eden arkadaşları tekrar aynı hikayeyle sıkmayım:KK64:
bir buçuk yıla yakın bir ilişkim vardı evlenme yolunda ilerliyorduk ki evlenme fikrine o alıştırmıştı beni. kendisini ilişkimiz önceden taniyordum yada ben öyle zannediyordum.
aileler tanıştı sürpriz yapıp tek taş yüzük verdi çok iyiz mutluyuz derken yüzük verdikten 2 ay sonra ilişkiyi bitirdi emin değilim korkuyorum diye. ben ayrılık acısı özlem kırgınlık böyle bi ilişki bitmez tekrar bir araya gelicez derken bi öğrendim ki benden ayrıldıktan 1 ay sonra başka birisiyle ilişki yaşamaya başlamış bile.
yani ben bu insani yıllardır tanıyorum, biliyorum bir buçuk yıl ilişki yaşamışım güvenmişim öyle bir insan bile beni bukadar yanıltırken, bir daha birine güvenip hayatıma girmesine izin vermek çok zor gibi geliyor.
çok üzücü yaşadığınız ama her erkek güvenilir olmayacak diye bişey yok diye düşünüyorum bende benzer bir durum yaşadım ama genellemiyorum sizde daha temkinli olun ama güvenin yeni ilişkilere adım atın

Merhaba kizlar buraya en son 6 yıl önce yazmışım biseyler konu hala guncel olunca sevindim bi selam vereyim istedim. Yaşım da artik tam tutuyor:) herseyin hayırlısı gonlumuzce olani olsun

Masumiyet müzesini satın aldım zaten, sırça köşkü de satın alayım o zaman. Peki Orhan pamuk'un hangi kitabını önerirsin ya da çok beğendiğin önereceğin kitap var mı?
Uzun zaman oldu,siteye girmedim. Girdim,topigimize baktim yoksun aslican. Nerelerdesin,evlendin mi yoksam

Kızlar ben de evlendim yaş 33 18 günlük evliyim.Aslında evlilikte de bişey yokmuş :KK43: bolca temizlik sorumluluk anamın evini özlüyorum alışma evresindeyim daha aileden uzak olmak zor bir de ben çok düşkündüm inşallah çabuk alışırım bazen ağlama tutuyor

Selam hoşgeldin canım. Hayır hala bekarım:)
İyiyim iş güç uğraşıyorum. Sen nasılsın ne yapıyorsun?
Hosbuldum cnm. Ben de is guc ve 1 aydir da evliyim. Alismak zor. Birsuru seyle ugrasiyorum. Sorunlarimin cozumunu arastirirken kendimi yine kk'da buldum ve topigimize de bir ugrayayim dedim. Ruhum halen bekar galiba

Kızlar ben de evlendim yaş 33 18 günlük evliyim.Aslında evlilikte de bişey yokmuş :KK43: bolca temizlik sorumluluk anamın evini özlüyorum alışma evresindeyim daha aileden uzak olmak zor bir de ben çok düşkündüm inşallah çabuk alışırım bazen ağlama tutuyor
Zor gercekten. Calisiyor musunuz

Ay şükürler olsun yazan olmuş ya artık 30 yaş üstü tek bekar ben kaldım kulübde diye karalar bağlıyordum:halay:
Ben 37 yasinda evlendim. Umutsuz vakaydim. Aslinda halen daha toplum baskisi olmasa evlenir miydim acaba diyorum. Bence cogu insan evlenmez toplum.baskisi olmasa ve evlenenelrin de cogu bosanirdi bagimsizlik guzel sey ya

X