30 yaş ve üzeri bekar bayanlar sohbet topiği...

Merhaba ....

asli
petunya_love
K KenyaliZehra
reddmars
turkuazbulut
cerenkar
AngelHeart

Günaydııııın

Aramıza yeni katılan sevgili bayanlar Hoş geldiniz..... Gününüz aydın olsun

Gerçi bu sabah şehit haberlerinin sayısı canımızı yaksa da . Elbet bu günlerde geçecek ... Allah büyük. Terör ile insanların canına kast edenlerin yatacak yeri yoooook

Ne Mutlu Türküm Diyene!

sene 25 mart 2011

Ben bir sayfa da ne yazmışım...

Bir arkadaş beğenmiş ve mutlu oldum... Sizinle de paylaşıyorum..

Yaşım 27 oldu. Okul yıllarında okula baktım başımız önde okul-ders... platonik aşklar.... sonra kısa süreli flörtler ... korkular... kimseye yüz vermeme ... iş hayatı ... tekrar aşkı yaşamak isteme sonra kalp kırıklıkları hayal kırıklıkları... başarısızlıklar... yeniden hayata tutunma çabası... birde bakmışsın koca bir ömür geçmiş... bir çok hayat tecrübesiyle... sonra düşünmüşsün hayat sana neler sundu ...

Üni. sonra evlenseydin ... çoluk çoçuğun olurdu.. şuanda ki yaşadıklarından daha fazla sıkıntı stres.. kaynana dırdırı .. falan felan..

1-Kendimizi baştan şekillendirebiliriz mesala .. hayatımız boyunca yapmak istediğimiz kurstur .. spordur... estetiktir... hepsini yapabiliriz...

2-Hayat bu dışarı çıktığınız da bile kendinize sanki bir erkekle buluşacakmış gibi bakım yapmamız bize ne kaybettirir.. eski işden dolayı 2-3 kez ziyaret ettiğim bir yerden 50 m uzakta biri sen daha önce görmüştüm seni hatırlıyorum..( 1 sene olmuştur eski işimden ayrılalı ... )şuaraya geliyordun dediğinde farkettim. aslında biri için değil sadece kendine bakım yapmak önemli... gez dolaş ... yapmak istediklerini yap...

gülümsemeyi unutma diyorum. ben hayata ne kadar gülümseme gönderirsem haytata bana çok daha fazlasını gönderiyor...

herkes farkediyor sende bir farklılık var... nedeni ne diye... bir farklılık yok... aşkda yok... sadece hayata gülümsüyorum ... saçımı makyajımı değiştirdim.... içimde bir yaşam sevinciyle yürüyorum çünkü hayat o kadar kısa ki. bana sunduğu tüm güzellikleri hissedebiliyorum...

ne olmuş yani yanlızsam... şu devirde çocuk sahibi olmak böyle bir dünyada bir bebek büyütmek ne kadar doğru ki ... o yüzden eskisi kadar takmıyorum ... eşim yok sıkıntım yok ... Allah nasip ederde doğru dürüst temiz bir insanla yuva kurarım ... onun haricinde beni alacak kadar şanslı bir erkek daha çıkmadı demek ki... ne yapsınlar şansların küssünler

bende senin gibi düşünüyorum aması var. sonra geçiyor. hiç mi değer veren çıkmaz karşıma benim istediğim gibi. beni isteyeni de ben istemiyorum, benim isteğimde beni... gerçekten umudumu kaybettim artık...

Red. Allah bizlerin karşına bizim istediğimiz kişileri çıkarıyor. fark etmiyoruz belki ama öyle.

Çevrene ben" değer görmedim" karşı cinsten deme. Her cümlen dua oluyor çekiyorsun.

"Ben çevrem tarafından sevilen değer gören ve çok sevilen biriyim" demek lazım. Hayatında olumsuzlar yaşamış olsan da bunlar senin için birer tecrübe.

Kendine güven ve inan.

Önemli olan kendin olmak. Negatif düşüncelerden kurtulmak. Dua etmek. Sadece Allaha güvenmek lazım. Şu anda istemeden de olsa Umudum yok diyerek yine olumsuzluk yayıyorsun. belkide kendi şansını çeviriyorsun.

sende haklısın canım. ben de öyle yapayım diyorum kendimi kandırmış gibi hissediyorum. hayırlısı artık. akışına bıraktım herşeyi... isteyen gelir

Mavilim, bu konuda cok dertliyim. Ben cok negatif bir insanim. Ne tavsiye edersin bana bu durumdan kurtulabilmem icin? Bu topikte yazan arkadaslarin pozitifligine ozenerek, sizlerle sohbet edip belki sizlerden pozitif olmayi ogrenirim diye buraya uye oldum..

Gun icerisinde herhangi bir olay yasadigimda "bu is beni mutsuz edecek bir sekilde sonuclanacak" diyorum. Bu yaklasimimla kotu sonuclaniyo zaten. Kurtulamiyorum, bu huyum; hayatimi dar ediyor bana ve sevdiklerime

merhaba Çoktatlıçok...

Özelden yazdım. tavsiyelerde bulundum sana.

Ayrıca umutsuzluk bizim dinimize de ters :) o açıdan umut Allahtandır. İbadet etme yönünde kendini ikna et. Allaha yönel hem ruhun huzuru bulacaktır. Kalbini kararmasına müsaade edersen bunun dönüşü çok zor olur. Allah bazen ona yönelmekten vazgeçen kalpleri mühürlermiş. O açıdan zikir-dua ile de ruhunu besle. Diğer taviyem Allahın sana sunduğu muhteşem bir şey. Umarım sana da nasip olur. O zaman dedikleri gibi Allahı şah damarından daha yakın hissedeceksin. Bunları sana yazmak bile sana bir adım bir şans ...

Günaydın mavilim ben bir gün aralı yazabiliyorum dün hastaydım eve gittim nete uğrayamadım

Tesekkur ederim mavilim, okuyorum hemen yazdiklarini

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…