3 yıllık uzak mesafe sonrası evlilik planları

enchanting25

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2016
41
16
23
Arkadaşlar merhaba, 3 yıldır uzak mesafe ilişkisi yaşıyorum. Ben daha bu sene mezun oldum ve çalışma hayatına katılmadan evlenmek istemediğimi açık bir şekilde belirttim fakat erkek arkadaşım 3 yıldır yeterince beklediğini, evlendikten sonra da çalışma hayatına katılabileceğimi ve eğer bu sene nişan gibi ciddi bir şey yapmazsak ilişkimizin biteceğini söylüyor. Evet uzak mesafe ikimizi de çok yıprattı ama ben daha 22 yaşındayım ve acele etmememiz gerektiğini düşünüyorum. Kendisi 3-4 yıldır çalışıyor, yeterli birikimi vb şeyleri var. Kendini benim yerime koymadığını ve benim bakış açımla bakmadığını düşünüyorum. Ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum...

Son düzenleme:
Açıkçası iş evlendikten sonrada bulunur ama sizin kararınız önemli tabi. Daha 22 yaşındasınız. Uzak mesafe ilişkisinden bıkmış yanında olmanızı istiyor olabilir. Ama bu işler karşılıklı istek ile olur, erken dediğiniz halde böyle bir şart koşması (nişan olmazsa biter demesi) çok yanlış. Sürekli bu konuda tartışma çıkar istemiyorsanız ayrılın.

Ben olumlu bakmadım. Uzak mesafe ilişkisi zor ama evlilik kararı karşılıklı verilir. Ne o öyle tehditvari konuşmalar.? Evlenmeden ilişki bitermişmiş.
Maalesef o tehditvari konuşması beni de çok rahatsız etti ama 3 senedir o kadar çok emek verdim ki ne yapacağımı bilmiyorum 🤦🏻‍♀️

Açıkçası iş evlendikten sonrada bulunur ama sizin kararınız önemli tabi. Daha 22 yaşındasınız. Uzak mesafe ilişkisinden bıkmış yanında olmanızı istiyor olabilir. Ama bu işler karşılıklı istek ile olur, erken dediğiniz halde böyle bir şart koşması (nişan olmazsa biter demesi) çok yanlış. Sürekli bu konuda tartışma çıkar istemiyorsanız ayrılın.
Sürekli bu konuda tartışma çıkıyor şimdiden

Maalesef o tehditvari konuşması beni de çok rahatsız etti ama 3 senedir o kadar çok emek verdim ki ne yapacağımı bilmiyorum 🤦🏻‍♀️
Millet 25 senelik evliliklerini bitiriyor. Sen 3 seneden bahsediyorsun. Üstelik sevgilisiniz. Bir şeyler kafada bitince bitiyor maalesef.

Ne emek verdin mesela uzak mesafedeki birine? Sırf ilişki olsun diye katlanmak emek mı? Yapma Allah aşkına 22 yaşında gencecik insansın. Ya sana saygı duyacak bekleyecek yada yolu vereceksin.

Arkadaşlar merhaba, 3 yıldır uzak mesafe ilişkisi yaşıyorum. Ben daha bu sene mezun oldum ve çalışma hayatına katılmadan evlenmek istemediğimi açık bir şekilde belirttim fakat erkek arkadaşım 3 yıldır yeterince beklediğini, evlendikten sonra da çalışma hayatına katılabileceğimi ve eğer bu sene nişan gibi ciddi bir şey yapmazsak ilişkimizin biteceğini söylüyor. Evet uzak mesafe ikimizi de çok yıprattı ama ben daha 22 yaşındayım ve acele etmememiz gerektiğini düşünüyorum. Kendisi 3-4 yıldır çalışıyor, yeterli birikimi vb şeyleri var. Kendini benim yerime koyduğunu ve benim bakış açımla bakmadığını düşünüyorum. Ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum...
Doğrusu sizin yaptığınız.
Erkek arkadaşınızın tavrından hoşlanmadım, dümdüz tehdit etmiş "ya nişanlanırız ya biter" diye. Yani, insan gerçekten sevdiği aşık olduğu insana şu keskinlikte konuşmaz. "Yok nişanlanmam" derseniz direkt terk edecek yani. Öyle sevgi mi olur...
Ayrıca uzak mesafeden direkt evliliğe girilmez, birlikte en az 1 sene geçirilmeden evlenilmez. Böyle evlenenlerin halini bütün BDV'de çarşaf çarşaf görüyoruz. Yapmayın etmeyin.

Ne emek verdin mesela uzak mesafedeki birine? Sırf ilişki olsun diye katlanmak emek mı? Yapma Allah aşkına 22 yaşında gencecik insansın. Ya sana saygı duyacak bekleyecek yada yolu vereceksin.
Tabi ki sırf ilişki olsun diye katlanmadım, hayatımın kaç saati yollarda geçti mesela, hem bedenen hem ruhen yoruldum

Tabi ki sırf ilişki olsun diye katlanmadım, hayatımın kaç saati yollarda geçti mesela, hem bedenen hem ruhen yoruldum
İnanın bu dedikleriniz bütün hayatınız boyunca hiç birşey. Onun tehditine boyun eğerseniz her konuda sizin alttan almanızı bekleyecek. Eğer ailem gelmezse boşarım, şunu yaparsan boşarım vb. Eğer sizi bekleyecekse beklesin ama kabul etmiyorsa ayrılmanın bir yolunu bulun bu böyle yürümez.

Size böyle bir konuda şart koşan insan sizi sevmiyordur.

Neden böyle yapıyor biliyor musunuz?

Çünkü 3 senedir uzaktan uzağa sizi kendine bağladı kim bilir ne falsoları vardır uzakta olduğunuz için göremediğiniz. Mezun oldunuz. İşe girip dünya görüp gözünüz açılmadan amiyane tabirle sizi kapatmanın derdinde.

Çünkü dışarıdaki dünyanın tadını alırsanız ona bakmayacağınızdan emin. Küçük yaşınızdan toyluğunuzdan da faydalanıp rest çekiyor.

Ailem beni okutmak için çok emek harcadı. İşe girip elim para tutmadan asla evlenmem. Madem öyle istiyorsun tamam bitsin diyin gerçek yüzünü o zaman görürsünüz.

Çünkü 3 senedir uzaktan uzağa sizi kendine bağladı kim bilir ne falsoları vardır uzakta olduğunuz için göremediğiniz. Mezun oldunuz. İşe girip dünya görüp gözünüz açılmadan amiyane tabirle sizi kapatmanın derdinde.

Çünkü dışarıdaki dünyanın tadını alırsanız ona bakmayacağınızdan emin. Küçük yaşınızdan toyluğunuzdan da faydalanıp rest çekiyor.

Ailem beni okutmak için çok emek harcadı. İşe girip elim para tutmadan asla evlenmem. Madem öyle istiyorsun tamam bitsin diyin gerçek yüzünü o zaman görürsünüz.
Muhtesem bir yorum. Kimsenin tehdidine boyun egmeyin ve maddi gucunuzu elinize almadan evlenmeyin derdim normalde ama sizin durumunuzda biri icin maddi gucunuzu elinize almadan soz bile yapmayin diyecegim.

Şimdi telefonda konuştuk kaç senedir beni oyalıyorsun, bu sene nişan olmasın diye zemin hazırlıyorsun her şeyi gidip aileme anlatacağım dedi. Belki de yazdıklarınızda çok haklısınız bu arada 1 ay önce bana evlenme teklifi etti ve ben de onun ailesiyle tanıştım o da benim ailemle tanıştı. Aileler de durumu bildiği için ne yapıp yapmamam gerektiği konusunda tereddütteyim

Şimdi telefonda konuştuk kaç senedir beni oyalıyorsun, bu sene nişan olmasın diye zemin hazırlıyorsun her şeyi gidip aileme anlatacağım dedi. Belki de yazdıklarınızda çok haklısınız bu arada 1 ay önce bana evlenme teklifi etti ve ben de onun ailesiyle tanıştım o da benim ailemle tanıştı. Aileler de durumu bildiği için ne yapıp yapmamam gerektiği konusunda tereddütteyim

Bu adamla kesinlikle evlenmemelisin.

X