Bebek Beslenmesi 3 saatlik easy rutini mi? 4 saatlik easy rutini mi?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

semradem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2011
27
1
kızlar 2 gün sonra bebeğimin 4 ayı bitecek.

3 ayı bittiği günlerde 2 saatte bir beslenirken kendiliğinden 3 saatte bir beslenmeye başladı. Şu sıralar ise mamasını tam olarak bitirmiyor ve geceleri çok sık uyanıyor Geceleri sık uyandığından 3 olan gece öğününü 1 e düşürdüm ( Bunu yaptığımdan beri günde 3 saatte 80-100 cc içiyor bazen 1 öğünde 120 cc ve 7 öğün besleniyor). Ancak bu sefer de 7 öğünde aldığı mama miktarı 700 cc ancak oluyor ve bu da bana az geliyor açıkçası..(Şu sıralar 7 kiloya yakın)

bebeğim 37 haftalık doğdu. Tecrübeli annelere sorum şu;

* Mamalarını tam bitirmemesi ve geceleri sık uyanması 3 saatin artık ona yeterli gelmemesinden kaynaklanıyor olabilir mi? 4 saatlik rutine mi geçsem? erken doğmasının bunda etkisi var mıdır sizce?

bir de geceleri 3 olan öğünlerini 3 gecedir 1'e düşürdüm, onda da 100 cc içiyor, uyku öğününde de 100 cc içiyor ve gece boyunca 1-1,5 saatte bir uyanıyor. acaba açlıktan mı yoksa alışkanlıktan mı uyanıyor bilemedim. Su veriyorum emzik verip oyalamaya çalışıyorum. 2 gece öğününü acaba bir anda kestim de ondan mı? azaltarak mı kesseydim?

çok çaresizim yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler..

46 kişi görüntülemiş konuyu, ama yazılan bir şey yok

çok üzgünüm...

1-1,5 saatte bir 100 cc demişsin ki bu bence gayet iyi.Erken doğmuş semişsin de 37. hafta gayet normal bir doğum haftası.Sık uyanmasının veya acıkmasının doğum haftasıyla alakası yok.Benim oğlum erken doğdu 33+4 te ben hiç hatırlamam öyle saat başı uyandığını.Benim oğlum da sık sık az az içerdi gündüzleri gece çok sorun yaşamadık.Gece daha uzun uyurdu.Daha çok küçük yani gece sütünü 1 e düşürmek için bence çok erken.Benim oğlum 13 aylık daha 3-4 aydır gece 1 kere içiyor.Sen yine de doktoruna bir danış.Bir de daha düzen oturtmak için çok erken bir dönemdesin.Biz o dönemlerde ne uyku ne yemek hiçbir düzen yoktu zaten bir çabam da yoktu.6.-7.aydan sonra yavaş yavaş oturmaya başlıyor daha doğrusu o kendi düzenini oturtmaya başlıyor.Hem beslenmesi düzene giriyor ek gıdalara geçişle beraber hem de uyku saatleri düzene giriyor.Bana göre uyumayan çocuk yine uyumuyor ama en azından saat kaçta ve ne kadar uyuduğu belli oluyor.

canım sağol ilgilendiğin için. 3 saatte 100 cc içiyor benim ufaklık..gece vermediğim için 1-1.5 saatte uyanıyor.
cumartesi de doktor kontrolümüz var bakalım. o ne diyecek??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…