3 AYLIK BEBEĞİME ROTA VİRÜSÜ AŞISI YAPTIRMALI MIYIM?

Biz de bebeğimize 2 doz olarak yaptırdık. İsterseniz yapıtrmayın ama şu an İstanbul’da acillerin durumunu bir araştırın isterseniz. Çocuk dolu aciller, rotavirüs salgını diyor doktorlar. Ben baş edebileceğimiz bir virüs olduğunu düşünmüyorum, arkadaşımın yeğeni sıvı kaybından falan çok zorlanmıştı yavrum. Çok da kolay bulaşıyor, şahsen bu tarz riskler almam.

Konu başlıkta.
Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Çok salgın var özellikle büyük şehirde yaşıyorsanız kesinlikle yaptırmalısınız. Bebekler rota virüsünden çok etkileniyor. Biz ilk dozumuzu olduk 3. Ayda 5. Ayda bir daha olacağız 2 doz oluyor

Biz de bebeğimize 2 doz olarak yaptırdık. İsterseniz yapıtrmayın ama şu an İstanbul’da acillerin durumunu bir araştırın isterseniz. Çocuk dolu aciller, rotavirüs salgını diyor doktorlar. Ben baş edebileceğimiz bir virüs olduğunu düşünmüyorum, arkadaşımın yeğeni sıvı kaybından falan çok zorlanmıştı yavrum. Çok da kolay bulaşıyor, şahsen bu tarz riskler almam.
Teşekkür ederim. Siz neden 2 doz yaptırdınız? Tek dozu yeterli bulmadınız mı ?

Teşekkür ederim. Siz neden 2 doz yaptırdınız? Tek dozu yeterli bulmadınız mı ?
Merhaba bu aşının sistemi bu 2 doz. Ya hiç yaptırmazsınız ya da fayda görmek istiyorsanız mecbur 2 doz.ben ilk oğluma yaptırmamıştım pişman oldum. 2.oğluma yaptırdım 2.dozu bekliyorum

Merhaba bu aşının sistemi bu 2 doz. Ya hiç yaptırmazsınız ya da fayda görmek istiyorsanız mecbur 2 doz.ben ilk oğluma yaptırmamıştım pişman oldum. 2.oğluma yaptırdım 2.dozu bekliyorum
Teşekkür ederim. Aşı hastanede mi yapılıyor ? Ücretliymiş sanırım..

Ben bebeğime yaptırdım 2. Ve 4. Ayda oldu suan 5,5 aylık bence yapılmalı benim ablamın bebeğinin aşı zamanı babamın vefatına gelmişti o zaman yapılamadı ilk doz kaçınca 2. De olamadı 1,5 yaşında var ya da yoktu rotaya yakalandı 1,5 ay boyunca kanlı ishal kusma şeklinde devam etti hastanelerde maf oldu yavrum eridi kuş kadar kaldı çok zayıfladı hastalık onu çok kötü yapmıştı o yüzden bana kalırsa hiç düşünmeden yaptırın derim ben menenjit de dahil bütün aşılarını yaptırdım hatta oğlum olmasına rağmen rabbim o günleri göstersin ins 13 yaşında geldiğinde HPV Aşısını da yaptırmayı düşünüyorum

Rota virusu cok ciddi bir virüs Allah korusun can kaybina sebep olabikiyor bebeklerde oyuzden tabikii yaptirdim.

X