Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi 3 aylık bebeğim yüzüstü yatınca rahatsız oluyor,başını yüzüstü yatarken kaldıramıyor

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

gazili07

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2012
65
8
3 aylık bebeğim yüzüstü yatınca rahatsız oluyor,başını yüzüstü yatarken kaldıramıyor , ayrıca normalde ne kadar düzeltirsem düzelteyim sağa doğru yay gibi kıvrılıyor (yatarken ve kucakta) korkmaya başladım. bir de sırtüstü yatarken kollarından tutup kaldırmaya çalışınca istek göstermiyor kafasını kaldıramıyor normal mi?

3 aylık bebeğim yüzüstü yatınca rahatsız oluyor,başını yüzüstü yatarken kaldıramıyor , ayrıca normalde ne kadar düzeltirsem düzelteyim sağa doğru yay gibi kıvrılıyor (yatarken ve kucakta) korkmaya başladım. bir de sırtüstü yatarken kollarından tutup kaldırmaya çalışınca istek göstermiyor kafasını kaldıramıyor normal mi?

yüz üstü başını kaldıramaması tabiki normal niye size farklı geldiki 3 aylık bebekten bahsediyorsunuz

bebeğinizi göğsünden ve karnından tutup havaya kaldırın kafasını o pozisyonda dik tutuyorsa sorun yok drlarda bu şekilde bakıyor d vitamini ile ilgisinin olacağını düşünmüyorum eğer emziriyorsanız 6 ay yetecek d vitaminini sizden alıyor zaten

anne sütünde olmayan tek şey d vitamini diye biliyorum d vitamini eksikliği olanalar boynuna dik tutaamazlar neden kullanmıuorsun

artık tutmaya başladı biraz geç yapıyor sanırım bazı şeyleri. hala yüzüstü yatarken tutamıyor kafasını ama kucaklayıp o pozisyona getirdiğimde tutuyor. d3 veriyorum 10 gündür falan

artık tutmaya başladı biraz geç yapıyor sanırım bazı şeyleri. hala yüzüstü yatarken tutamıyor kafasını ama kucaklayıp o pozisyona getirdiğimde tutuyor. d3 veriyorum 10 gündür falan

ne kadarlıktı bebeğin benimde kızım var da 3. ayımızı bitirdik yeni

d vit damlayı muhakkak veriniz bebekler için çok ama çok önemli bir destek
kafasını tutmaktan tutun bağışıklık sisteminin güçlenmesine,zeka geriliğinin oluşmamasına kadar bir sürü
faydası var muhakkak kullanın
bir de yüz üstü kafasını dik tutması için hergün 15 dakika yüz üstü yatırın ama sakın yanlız bırakmayın
yorulduğunda yada ağladığında kaldırın sonra yine yatırın
bu egzersizle başını dik tutmayı öğrenecektir

ne kadarlıktı bebeğin benimde kızım var da 3. ayımızı bitirdik yeni

24 temmuzda doğdu 3,5 aylık. senin kızın tutabiliyor mu başını

ya bir de bebeğim hala kollarından tuttuğum zaman başını kaldırma gayreti göstermiyor ayağından destek alıp belini yersen kesiyor kafa kalıyor yerde erken mi ?

24 temmuzda doğdu 3,5 aylık. senin kızın tutabiliyor mu başını

ya bir de bebeğim hala kollarından tuttuğum zaman başını kaldırma gayreti göstermiyor ayağından destek alıp belini yersen kesiyor kafa kalıyor yerde erken mi ?

benimde 30 temmuzda doğdu aynılar hemen hemen ... kafasını tutuyor istediğinde kollarından tutuncada bazen kaldırıyor az az ama bazen

yüz üstü başını kaldıramaması tabiki normal niye size farklı geldiki 3 aylık bebekten bahsediyorsunuz

:KK53::KK53::KK53::KK53:Benim bebeğimmi anormal olan.Benim bebeğim 40ı çıkmadan kafasını kaldırabiliyordu 5-10 sn..Hem kucakta dik tutulduğunda yemde yüzüstü yatırdığımda.

benim iki oglum var ben yaşamadım okadar erken sizinki çok hızlı sanırım:)

:)) Karnımda da hiç durmazdı şimdide öyle.16 haftalıkken kıpır kıpırdı.Dr ölçümlerini zor yapardı.Şu an 66 günlük battaniyesini atıyor üstünden.Bez değiştirirken tam yan dönüyor kendiliğinden.Dün kvalideme sordum ilk haftanın içinde bile kafasını tutuyordu 1-2 sn dedi.Ben acıdan ağrıdan pek hatırlamıyorumda o günleri.Görünüşe göre benimki 3-4 aya kadar yürür.Çünkü şu an ayaklarını bi yere dayayarak kayıyor yukarı doğru.

:)) Karnımda da hiç durmazdı şimdide öyle.16 haftalıkken kıpır kıpırdı.Dr ölçümlerini zor yapardı.Şu an 66 günlük battaniyesini atıyor üstünden.Bez değiştirirken tam yan dönüyor kendiliğinden.Dün kvalideme sordum ilk haftanın içinde bile kafasını tutuyordu 1-2 sn dedi.Ben acıdan ağrıdan pek hatırlamıyorumda o günleri.Görünüşe göre benimki 3-4 aya kadar yürür.Çünkü şu an ayaklarını bi yere dayayarak kayıyor yukarı doğru.

Benimde bebeğim aynen anlattığınız gibiydi.
şimdi 9 gün sonra 3 aylık olucaz maşallahh ellerinden tutuyorum gel gel diye kendini kaldırıyo oturmaya çalışıyo :nazar::nazar::nazar:
Kucağımda tutuyorum öyle bakınıyo dik dik:KK1::nazar::nazar:
Yüz üstü yatırınca tam etrafa bakamadığı için sinirleniyor biraz ama dirseklerinin üstünde durabiliyor kafası kalkık şekilde :nazar:
D vitamini kullanıyoruz onun faydasıdır belkide.
Onu ihmal etmemek lazımmış kesinlikle.

Ya kilar sormayin benim kizimda 3 ayini bitirmek uzere altini actigimda donuyor ordan oraya ve resmen kalkmaya xalisiyor kendi kendine tabi kalkamayinca sinirlenip agliyor ellerindem rurinca saniyeler icinde oturmus oluyor bende dpgduundan beri d vitamini kullaniyorum faydasinin olduginu dusunutorum birde ben hamileligim boyunca kendim cok sevdigim icin peynir sut yogurt canavari olmustum

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Merhaba sonra düzeldi mi durumu benim bebeğim de asla yüz üstü istemiyor kafasını kaldırmak için direnç göstermiyor

X