3 ayda 8 kilo verdim.Nasıl mı?

firefly38

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2009
180
3
Merhaba Arkadaşlar....

Hepimizin sıkıntısı olan fazla kilolar evlilikle birlikte benide rahatsız etmeye başladı.Doğumlabirliktede kabus haline döndü.3.5 senedir kilo veremiyordum.bOYUM 1.63 kilom 73-74 derken dedim bir dur demek lazım artık :KK43:Diyetisyen eşliğinde başladım kilo vermeye.Toplam 3 ay oldu bugün.73.100 kg başladım bugün tartıldım 65.800.Kabızlık problemim her zamanki daim...:KK43:Onu yenebilsem eminim çok daha fazla verebileceğim.

Neyse dedimki ben veriyorum ufak ufak hemde hiç aç kalmadan.Diyetisyene gidemeyen arkadaşlar için ben bunu burdan paylaşayım.Gerçekten uygularsanız ciddi kilolar veebilirsiniz.Hemde aç kalmadan.Önce ilk aydaki listeyi veriyorum.Hazırmısınızzzzz?

Kahvaltı : 8-9 gibi : 2 ince dilim ekmek (kepekli veya tam buğday)
2 dilim beyaz peynir
Maydanoz -roka tuzsuz istediğin kadar
1 tk bal veya sevdiğin herkangi bir reçel
Çay (şekersiz)
Ara : 10-11 gibi : Elma veya armut ( mevsim meyvelerinden biri)

Öğlen : 12-13 gibi: 6 YK etsiz sebze yemeği
1 kase yoğurt (kaymaksız )
2 ince dilim ekmek
İkindi : 16 gibi : 1 simit +ayran
veya meyveli yoğurt +1 paket diyet bisküvi veya 6 yk nesfik + 1 bardak süt
Akşam 19-20 gibi: 100 gr et (3 köfte kadar yani) veya 6 yk kurubaklagil
Salata (az yağlı)
2 ince dilim ekmek
Gece :yatmadan 2 saat evveli bir adet meyve

8- 10 bardak suyu sakın atlamayın.Bol bol su için...

Notlar:Ben beyaz et tüketmiyorum o yüzden kırmızı et yazdı bana.Siz tüketiyorsanız kaloriji daha düşük olduğu için daha yararlı.Ayrıca yumurta yemediğim için yazmadı kahvaltı için.
2 ince dilim bir kase çorbaya eşit.Yani çorba içerseniz 2 ince dilim ekmek yemeğin veya ekmek yerseniz çorba içmeyin.
Birde fırsat bulursanız yürüyüz yapmaya çalışın.

HEDEF KİLO :bu ay 4 KİLO.

Hadi başlayalım.Güzel haberleri burda paylaşalım.Umarım bu liste bazılarının yüzünü güldürür....

Kolay gelsin kızlar.....

Canım merhaba, kolay gelsin:))

Diyetin çok güzel sıkmayacak gibi. Bende kalori sayıyorum ama buda bir nevi öyle, benim yeme stilime uygun.

Seve seve eşlik edebilirim. Benimde destege ihtiyacım var. Tek basına yapilmiyor. Toplamda bu kac kalori bilgin var mı?

Ben 61den 57 ye indim. Şimdi kendime 2ay verdim ve 51-52arasi olmak istiyorum. Sanırım başarırım bu kadar zamanda.

Yalnız burda hiç ceviz fındık gibi ürünler yok, birde ben ekmek çok sevmem bunları yemek zorundasınız hep, arada çorba güzel fikir ama genelde bu ekmek dilimi çok bana...

Yarın buna göre yiyorum ve şimdi menümü hazırlıyorum.

Canım merhaba, kolay gelsin:))

Diyetin çok güzel sıkmayacak gibi. Bende kalori sayıyorum ama buda bir nevi öyle, benim yeme stilime uygun.

Seve seve eşlik edebilirim. Benimde destege ihtiyacım var. Tek basına yapilmiyor. Toplamda bu kac kalori bilgin var mı?

Ben 61den 57 ye indim. Şimdi kendime 2ay verdim ve 51-52arasi olmak istiyorum. Sanırım başarırım bu kadar zamanda.

Yalnız burda hiç ceviz fındık gibi ürünler yok, birde ben ekmek çok sevmem bunları yemek zorundasınız hep, arada çorba güzel fikir ama genelde bu ekmek dilimi çok bana...

Yarın buna göre yiyorum ve şimdi menümü hazırlıyorum.

Merhaba canım ,

Çok güzel kilo vermişsin tebrik ederim.:) benim hedefimde 58-59 bilemedin 60 :) gerisi yakışmıyor bana.bu 1800 kalorilik diyet.İlk ay kuruyemiş vermedi.İkinci ay sabah kahvaltısına seçmeli tercih olarak ceviz ekledi.
Umarım sanada faydası olur tatlım.Hadi bakalım kolay gelsin....

Bu arada yarın kontrola gidiyorum hedef 63 tü ama sanırım 65 lerdeyim ben:KK43: Dua et olur mu benim tartı yanlış olsun:)))

sevgiler

Ben o zaman biraz degisiklik yapayım, bu kalori bana çok fazla normalde almam gereken bile sporla 1800,sporsuz 1600...

1200 - 1300 arası ben alıyorum genelde...

Hadi inşallah dilediğin gibi verirsin sende, bir ayımız daha var deniz icin :)) olmazsada sıkma canını, olacak eninde sonunda!...

Ben o zaman biraz degisiklik yapayım, bu kalori bana çok fazla normalde almam gereken bile sporla 1800,sporsuz 1600...

1200 - 1300 arası ben alıyorum genelde...

Hadi inşallah dilediğin gibi verirsin sende, bir ayımız daha var deniz icin :)) olmazsada sıkma canını, olacak eninde sonunda!...

Aynen öyle tam bir ay var önümüzde:)Bunada şükür diyorum tartıda 73-74 gördüğümde kalpten gidecektim.:)B u arada kaloriyi azaltacaksan bile yoğurdu sakın atlama.Yağ yakıcı atıcı özelliği varmış.Oolmazsa olmaz yani:KK56:

yaşın kaç canım
maşallah iyi kilo vermişsin benimde 3,4 kilo kaldı ama olmuyo işte:KK37:bi türlü diyeti tam yapamıyorum :KK50:

yaşın kaç canım
maşallah iyi kilo vermişsin benimde 3,4 kilo kaldı ama olmuyo işte:KK37:bi türlü diyeti tam yapamıyorum :KK50:

O sorun bende de vardı ama yaz gewliyor ve artık mayo bikini giydiğinde oramı buramı saklamak istemiyorum yaaa:) Yaşım 35 canım.Boyum 1.63 .İstersen olur.birde haziran ayı detoks ayıymış.Daha kolay kilo verilebiliyormuş.Maranki öyle diyor.Sen kaç kilosun ki?

O sorun bende de vardı ama yaz gewliyor ve artık mayo bikini giydiğinde oramı buramı saklamak istemiyorum yaaa:) Yaşım 35 canım.Boyum 1.63 .İstersen olur.birde haziran ayı detoks ayıymış.Daha kolay kilo verilebiliyormuş.Maranki öyle diyor.Sen kaç kilosun ki?

benim diyet öyküm 2 yıl önce başladı bende 3,4 ayda 15 kilo verdim 73 kilodan 58 kiloya indim ama sonra aldım verdim tam 2 yıldır aynı işte en son 65 şi gördüm şimdi kilom 61.4
57 kilo olmak istiyorum ama artık sıkıldım metobolizmamda yavaşladı sanırım kilo alıp vermekten :KK37:
benim boyumda 1.60

benim diyet öyküm 2 yıl önce başladı bende 3,4 ayda 15 kilo verdim 73 kilodan 58 kiloya indim ama sonra aldım verdim tam 2 yıldır aynı işte en son 65 şi gördüm şimdi kilom 61.4
57 kilo olmak istiyorum ama artık sıkıldım metobolizmamda yavaşladı sanırım kilo alıp vermekten :KK37:
benim boyumda 1.60

Ne güzel vermişsin maşallah...belli bir süre sonra vücut savunmaya geçiyor ve çok zor kilo veriyor insan.Sen yine süper vermişsin valla.

Ne güzel vermişsin maşallah...belli bir süre sonra vücut savunmaya geçiyor ve çok zor kilo veriyor insan.Sen yine süper vermişsin valla.

teşekkür edrim kilo verip aldıktan sonra insanın morali daha bozuluyo kıyafetlerim olmuyo işte o zaman tam bi yıkım birde kilo almışsın kelimesi daha da moral bozuyo şimdi mecburiyetten kilo veriyorum hem kıyafetlerim olsun diye hemde kendimi çok kötü hissediyorum insan içine çıkasın bile gelmiyo:KK50:
sen kilo verdikten sonra sakın kendini salma kefyini uzun yıllar sür :KK34:

teşekkür edrim kilo verip aldıktan sonra insanın morali daha bozuluyo kıyafetlerim olmuyo işte o zaman tam bi yıkım birde kilo almışsın kelimesi daha da moral bozuyo şimdi mecburiyetten kilo veriyorum hem kıyafetlerim olsun diye hemde kendimi çok kötü hissediyorum insan içine çıkasın bile gelmiyo:KK50:
sen kilo verdikten sonra sakın kendini salma kefyini uzun yıllar sür :KK34:

diyetisyene gitsen hareketlendirmez mi metabolizmayi, ne bileyim vardir belki bir bildikleri?

kizlarrrr benden dun 400 gr gitmis 56.6 gordum bugun. obur hafta sonuna 55 li bir rakam umut ediyorum.

lesli ile yurumeya basladim iki gundur bir deneyin isterseniz...

diyetisyene gitsen hareketlendirmez mi metabolizmayi, ne bileyim vardir belki bir bildikleri?

diyetsisyene yıllar önce gittim ama olmadı o zaman en fazla 3 hafta uydum listeye sonra bıraktım
3.4 kilo için eşim diyetisyene götürmez zaten kilon iyi diyip duruyo 73 kilo iken öyle diyodu :KK37:
acaba beslenme şeklini mi değiştirsem bilmiyorum bide spor yapmıyorum biraz hareket etmeliyim sanırım ama spordan da nefret ederim biraz tembelim de:KK53:

kizlarrrr benden dun 400 gr gitmis 56.6 gordum bugun. obur hafta sonuna 55 li bir rakam umut ediyorum.

lesli ile yurumeya basladim iki gundur bir deneyin isterseniz...

tebrik ederim canım günde 100gr bile versek iyi haftada 700gr yapar az ama olsun hiç vermemekten iyidir :KK51:
bende bi ara lesli teyzyle yürümüştüm faydasınıda görmüştüm tekrar başlasam iyi olur ama işte istek yok ki:KK37:
offf ya yazda geldi ben hala kilolarımı veremedim aslında en iyi ramazanda diyet yapılıyo ama ramazanada iki ay var :KK51:

diyetsisyene yıllar önce gittim ama olmadı o zaman en fazla 3 hafta uydum listeye sonra bıraktım
3.4 kilo için eşim diyetisyene götürmez zaten kilon iyi diyip duruyo 73 kilo iken öyle diyodu :KK37:
acaba beslenme şeklini mi değiştirsem bilmiyorum bide spor yapmıyorum biraz hareket etmeliyim sanırım ama spordan da nefret ederim biraz tembelim de:KK53:

bence sporu kesin kat hayatina spor yaptigimda gunde 400-500 kalori bile gittigi oluyor, birde metabolizmayi baya hizlandiriyormus.

Walking - Part 1: Start Quick & Easy - YouTube

Walking - Part 2: Burn Fat & Back It Down - YouTube

iki gundur bu ikisini yapiyorum, çok zorlamiyorda, bunuda istemezsen dans et super ise yariyo bi ara zumba yaptim ben o ara hizli kilo vermistim baya olmadi oryantel :))

Merhaba kızlarrr.Bu gün diyetisyende kontrolüm vardı.64.900 çıktım.Hedefimizden çok gerideyim.gerçi bu ay verdiğim 2.3 gr gramın 2 kilosunun yağ olması işin sevindirici tarafı.hasta sonu kaçamaklarım olacağı için p.tesi-4 günlük şok bir diyet uyguluyacağız hedef 63!sıkı bir sporla tabi.Oyyy allahım yardım et:) kızlar bu arada kilolarınız süpoer ben 50 li rakamları görsem ahtım var parande atcam:)

sevgiler...

Merhaba kızlarrr.Bu gün diyetisyende kontrolüm vardı.64.900 çıktım.Hedefimizden çok gerideyim.gerçi bu ay verdiğim 2.3 gr gramın 2 kilosunun yağ olması işin sevindirici tarafı.hasta sonu kaçamaklarım olacağı için p.tesi-4 günlük şok bir diyet uyguluyacağız hedef 63!sıkı bir sporla tabi.Oyyy allahım yardım et:) kızlar bu arada kilolarınız süpoer ben 50 li rakamları görsem ahtım var parande atcam:)

sevgiler...

gorursun gorursun insallah. sok diyetinde neler var, paylascan bizimle demi:))

ya bende bugun elmali tart yedim hemde iki dilim dayanamadim napiyim. 1 saattir spor yaptim ama ceza olarak, ayni kalsam bile sukredecem yarina :KK66:)

gorursun gorursun insallah. sok diyetinde neler var, paylascan bizimle demi:))

ya bende bugun elmali tart yedim hemde iki dilim dayanamadim napiyim. 1 saattir spor yaptim ama ceza olarak, ayni kalsam bile sukredecem yarina :KK66:)

Paylaşırım tabi şekerim.Hafta sonu arkadaş toplantılrıydı ,piknikti derken ipin ucu kaçtı:KK43: diyetisyene demiştim hafta sonu programımı oyüzden p.tesi başlıyacağız.Bugün sporda yapim dedim o kadar yedim kaçamak dersen gırla ama o kadar yorulmuşum ki ayakta uyuyorum resmen.Yarın spor ve şok denen diyetle güne merhaba diycem.İlk fırsatta da vediklerini yazarım canım.

Sende durumları bildir oki?:KK9:

cnm ben de katılabilir miyim sana... çünkü nerdeyse tıpatıp aynıyız...5 ay önce doğum yaptım. eve geldüm 80 kiloyum..kendiliğinden 75e düştüm orda kaldım ve boyum 169...hedefim ise 57....senin ilk ay uyguladığın diyeti hmn yazdım başlıyorum yarın. sabahları da spor yapcam bakalım... gelişmeleri paylaşalım.

cnm ben de katılabilir miyim sana... çünkü nerdeyse tıpatıp aynıyız...5 ay önce doğum yaptım. eve geldüm 80 kiloyum..kendiliğinden 75e düştüm orda kaldım ve boyum 169...hedefim ise 57....senin ilk ay uyguladığın diyeti hmn yazdım başlıyorum yarın. sabahları da spor yapcam bakalım... gelişmeleri paylaşalım.

Çok sevinirim canım ,

Ama eğer emziriyorsan bence doktoruna danış.Hem emzirirken diyet yapılmamalı bence.Eğer böyle bir durum yoksa hemen başla derim.İlk ayki diyet bu...bir ay sonra 2.listeyi vericem.Uygularsan ve haftada 3 gün tempolu yürüsen bile kafi.4 kilo olmasada 3 kilo garanti.Tabi bol bol su iç.ben 70 li rakamların altına inememe artık diye psikolojim alt üst olmuştu ama 3 ayı tamaladım ve 64.5 kiloyum.hedefim 59-60 daha azı bana yakışmıyor yanaklarım çöküyor:)

Bol şans ve güzel gelişmeleri bekliyorum....:KK34:

X