Menopoz 25 YAŞINDA ERKEN MENOPOZ

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
Benimde ayni hatta kac kere erken menapozmu oluyorum dememe ragmen azicik hayat dolu ol kotu seyler dusunme demisti bana nerdeyse her ay gidiyorum doktorlara bisey demiyolar adetim cok az fshmda daha yuksek polikistikte var hafif duzeyde :) takmadi hic biri ama :)
Bu durumu iki ay önce farkettim o şekilde doktora gittim bulunduğum şehirden Ankara'ya kadar gittim sırf bunun için iki farklı doktora göründüm orda onlar takinca ben de haliyle kafama daha çok taktim5

Estrodiol bunlar oynak degerler yine doktorlar daha iyisini bilir benim fsh 9la kimse bisey demedi sonra dustu ilacla vs korkma ama önleminide al doktoru dinle baktin olmuyor saracoglunun setleri vsr erken menapoz falan kullanmadim ama burda cok duydum benimde bi sure daha cocugum olmazsa basvururum mesela saracogluna ama once doktorlari bi dinle tek doktorada bagli kalma 2 3 doktor gez korkma sakın sakin ol benimde cok az adetim 2 ped anca sureklide boyle ozellikle son 2 3 senedir
İnşallah en kısa zamanda bebeğinize kavuşursunuz küçük şehirde doktor bulmak çok zor özellikle pandemi sürecinde bakalım inşallah iyi bir doktor bulurum

Yani yalancı yuksek mı çıkıyor pkodan dolayı
ınsulın dırencı de etkılıyo folıkuller de hormonlar da.. tam sundandır dıye okumadım etkılıyor dıye okudum.

Eklentiler

• Screenshot_2020-12-01 Murat - pcos-ve-amh-doc-dr-cavidan-gulerman pdf.png
    Screenshot_2020-12-01 Murat - pcos-ve-amh-doc-dr-cavidan-gulerman pdf.png
    441,2 KB · Görüntüleme: 78
  • Screenshot_2020-12-01 Murat - pcos-ve-amh-doc-dr-cavidan-gulerman pdf(1).png
    Screenshot_2020-12-01 Murat - pcos-ve-amh-doc-dr-cavidan-gulerman pdf(1).png
    419,2 KB · Görüntüleme: 78
ben kendimi bildim bile az adet olurum
bekarken prof gittim ben çok az adet olyurom bu bana ileride sorun yaratırmı dedim muayne oldum
her ay tek bir damla adet kanaması görsen bu bile sana yeterli hekesin adet kanaması aynı olmaz dedi ,
ama ablam adet oldugu zaman yataklara çıkıyor benım ki leke gelir ertesi günü kanama olur diğer gün abdest alacak duruma gelirdim ,

yaş oldu bilmem kaç :olamaz: bir tane kızım var çok şükür ve ben halaa aynı şekilde adet oluyorum ,
test sonuçların gayet iyi sana neden menapoz dediler anlamadım açıkçası ,

bu arada kızıma tedavisiz hamıle kaldım

İnşallah en kısa zamanda bebeğinize kavuşursunuz küçük şehirde doktor bulmak çok zor özellikle pandemi sürecinde bakalım inşallah iyi bir doktor bulurum
Aynisini yaşıyorum bende kucuk bi yerdeyim kadın dogumcu şansım bile yok belkide benimkide sorun ama doktor takmadı bilemiyorum inşallah düzelir cnm duan için çok sağol amin inşallah

18 Ekim 2016:
Lh:15.75
FSH:3.95
Estradiol:101.13
Prolaktin:18.51

30 Aralık 2016
Lh:7.37
FSH: 4.88
Estradiol:42.6
Prolaktin:24.49

9 Nisan 2018
Lh:3.86
FSH:4.31
Estradiol:35.0
Prolaktin:20.06

31 Temmuz 2019
Lh:3.61
FSH:4.35
Estradiol:40.0
Prolaktin:23.94

23Ekim 2020
SERBEST T3: 2.98
SERBEST T4: 0.98
TSH: 1.2437
FSH: 3.09
LH: 3.29
PROLAKTİN: 32.11
PROGESTERON: <0.5
ESTRADİOL: 32
TOTAL TESTERON: 0.97
Geçmiş olsun :KK43:
Bende de hormon bozukluğu vardı 53kilo 1.55 boyundayım hormonlarımı düzene koymak için 3 ay boyunca doğum kontrol hapı kullandım. Daha önce hiç reglimde düzensizlik olmazdı ama bu ilacı içtikten sonra düzensizlik oldu 1ay gecikti ve 4 gün olabildim.bu böyle devam eder mi bildiğim kadarıyla doğum kontrol hapı regl olmayı sağlama etkisi de var ama ben de olamamaya neden oldu :KK43:

ben kendimi bildim bile az adet olurum
bekarken prof gittim ben çok az adet olyurom bu bana ileride sorun yaratırmı dedim muayne oldum
her ay tek bir damla adet kanaması görsen bu bile sana yeterli hekesin adet kanaması aynı olmaz dedi ,
ama ablam adet oldugu zaman yataklara çıkıyor benım ki leke gelir ertesi günü kanama olur diğer gün abdest alacak duruma gelirdim ,

yaş oldu bilmem kaç :olamaz: bir tane kızım var çok şükür ve ben halaa aynı şekilde adet oluyorum ,
test sonuçların gayet iyi sana neden menapoz dediler anlamadım açıkçası ,

bu arada kızıma tedavisiz hamıle kaldım
2016daki sonuclarim çok yüksek. Ayrıca benimki de her zaman az olsa kafaya takmam ben çok yoğun adet olurdum ve ablanizinki gibi yataklara çıkardı son bir senedir bu şekilde azalıyor ve menopoz belirtileri gibi belirtilerim var o yüzden 😣😔

Geçmiş olsun :KK43:
Bende de hormon bozukluğu vardı 53kilo 1.55 boyundayım hormonlarımı düzene koymak için 3 ay boyunca doğum kontrol hapı kullandım. Daha önce hiç reglimde düzensizlik olmazdı ama bu ilacı içtikten sonra düzensizlik oldu 1ay gecikti ve 4 gün olabildim.bu böyle devam eder mi bildiğim kadarıyla doğum kontrol hapı regl olmayı sağlama etkisi de var ama ben de olamamaya neden oldu :KK43:
Teşekkür ederim size de geçmiş olsun benim de boyum 155 normal kilom 50-51di ama 63 64lere kadar çıktım 7 sene önceye kadar hep 45 kiloydum sonra bı anda 10 kilo aldım arada tekrar düştüm ama şuan 64e kadar çıktım aç kalarak ekmek yemeyerek anca 2-3 kilo verebiliyorum sonrası yok. Bana da iki ay önceki doktorum Diane 35 verdi azaldığı için bana da iki uç ay kullan ne gibi değişiklikler var bakalım demişti ama yan etkilerinden korkup kullanmamıştım tekrar kontrole gittiniz mi doktorunuz ne dedi

Teşekkür ederim size de geçmiş olsun benim de boyum 155 normal kilom 50-51di ama 63 64lere kadar çıktım 7 sene önceye kadar hep 45 kiloydum sonra bı anda 10 kilo aldım arada tekrar düştüm ama şuan 64e kadar çıktım aç kalarak ekmek yemeyerek anca 2-3 kilo verebiliyorum sonrası yok. Bana da iki ay önceki doktorum Diane 35 verdi azaldığı için bana da iki uç ay kullan ne gibi değişiklikler var bakalım demişti ama yan etkilerinden korkup kullanmamıştım tekrar kontrole gittiniz mi doktorunuz ne dedi
Doktor regl min 3.gününde gelmemi istedi. Hormon değerlerine ve ultrasona bakacaklar. Ama reglim gecikti(bunuda doktora sordum olabilir endişelenme dedi) yinede sıkıntılı bir durum çünkü dana önce hiç gecikmem olmazdı. Bende Dianane 35bile birlikte kilo aldım 45tim 53e yükseldim artık kilo almamam lazım sanrım ödem yapıyormuş bu ilaç

Doktor regl min 3.gününde gelmemi istedi. Hormon değerlerine ve ultrasona bakacaklar. Ama reglim gecikti(bunuda doktora sordum olabilir endişelenme dedi) yinede sıkıntılı bir durum çünkü dana önce hiç gecikmem olmazdı. Bende Dianane 35bile birlikte kilo aldım 45tim 53e yükseldim artık kilo almamam lazım sanrım ödem yapıyormuş bu ilaç
Ben kullanmadım yan etkilerinden dolayı ve bu yasaklanmaya başlayan bir ilacmis başka rahatsızlıklara sebep oluyormuş bence siz de sorup mümkünse değiştirin ilacınızı . Evet bu tarz ilaçlar kilo yapıyor ne yazık ki

Ben kullanmadım yan etkilerinden dolayı ve bu yasaklanmaya başlayan bir ilacmis başka rahatsızlıklara sebep oluyormuş bence siz de sorup mümkünse değiştirin ilacınızı . Evet bu tarz ilaçlar kilo yapıyor ne yazık ki
Doktorum bana 3 ilaçlı tedavi verdi flutamid aldactone ve Diane 35. Flutamid i yurt dışından getirttim ancak 1 hafta kullanabilirim çünkü adactone ve flutamidi içtiğim an ilaç içimde kalmadan 2 saniye içinde kusuyordum. Çok ağır ilaçlardı boş yere para vermiş oldum. Diane 35 o ilaçların yanında mükemmel bir nimet kalır :KK70: evet yan etki yaptı saç dökülmesi yüz de sivilce, halsizlik, genital akıntı, depresyon, uyuma isteği... Benfe hursitizm de vardı kıllanma rahatsızlığı ama ilaç etki etti baya göze görülür şekilde kıllarda azalma oldu ve yavaş çıkmaya başladı :)

Merhaba arkadaşlar erken menopoza girenlerdenim 3 ay arayla fsh değerlerime baktırınca sonuç ortaya çıktı ( son 1 yıldır zaten karnımda taş varmış gibi bir hisle dr gittim ve tahlillerle öğrendik) Climen 21 draje kullanıyorum 5.kutudayım ve ilk 2 ay gayet güzel regl oldum sonra dengesizleşti hatta geçen ay tuvalet kağıdına geldi 5-7 gün asla ped kullanmadım doktoruma ilacımı değişelim dedim hayır devam dedi. Bundan önceki ay hap bittikten 3-4 gün sonra olmam lazımken 11. gün oldum( doktoruma sordum diğer kutuya geçme dedi bekle dedi ve oldum) Bu ayda 3 tane hapım kaldı merakla bekliyorum ne olacak diye. Bu şekilde hormon replasman tedavisi olup sıkıntılar yaşayan var mı?

Merhaba arkadaşlar erken menopoza girenlerdenim 3 ay arayla fsh değerlerime baktırınca sonuç ortaya çıktı ( son 1 yıldır zaten karnımda taş varmış gibi bir hisle dr gittim ve tahlillerle öğrendik) Climen 21 draje kullanıyorum 5.kutudayım ve ilk 2 ay gayet güzel regl oldum sonra dengesizleşti hatta geçen ay tuvalet kağıdına geldi 5-7 gün asla ped kullanmadım doktoruma ilacımı değişelim dedim hayır devam dedi. Bundan önceki ay hap bittikten 3-4 gün sonra olmam lazımken 11. gün oldum( doktoruma sordum diğer kutuya geçme dedi bekle dedi ve oldum) Bu ayda 3 tane hapım kaldı merakla bekliyorum ne olacak diye. Bu şekilde hormon replasman tedavisi olup sıkıntılar yaşayan var mı?
Merhaba değerleriniz kaçtı acaba başka ne gibi şikayetleriniz vardı

Merhaba değerleriniz kaçtı acaba başka ne gibi şikayetleriniz vardı
şubatta 14.26- temmuz da 26.25 oldu ( pms en ağır halleri var bende 13-14 yıldır) ben onunla ilgili artık dayanamıyorum diye gitmiştim aşırı sinir ve karnımda sanki taş var hissi vardı.

X